LAJMI I FUNDIT:

Ibrahim Rugova

377 Artikuj

Abdixhiku në familjen e Rugovës: Presidenti ka vetëm ditëlindje, urime gjithë rugovistëve kjo datë

Abdixhiku në familjen e Rugovës: Presidenti ka vetëm ditëlindje, urime gjithë rugovistëve kjo datë

Kosovë
Osmani: Sot e kujtojmë ditëlindjen e ideatorit e arkitektit të Kosovës së pavarur, Ibrahim Rugovës

Osmani: Sot e kujtojmë ditëlindjen e ideatorit e arkitektit të Kosovës së pavarur, Ibrahim Rugovës

Kosovë
Haziri kujton Ibrahim Rugovën për ditëlindje: Njeriu i cili pas 100 vjetësh përpjekje arriti ta rikthej orientimin e shqiptarëve drejt perëndimit

Haziri kujton Ibrahim Rugovën për ditëlindje: Njeriu i cili pas 100 vjetësh përpjekje arriti ta rikthej orientimin e shqiptarëve drejt perëndimit

Kosovë
Dëshmitari Kabashi: Fadil Gashi i kishte thënë Thaçit se është një ‘gjarpër’ tjetër, dhe se urdhrat i merr vetëm nga Ibrahim Rugova

Dëshmitari Kabashi: Fadil Gashi i kishte thënë Thaçit se është një ‘gjarpër’ tjetër, dhe se urdhrat i merr vetëm nga Ibrahim Rugova

Drejtësi
Gjergj Dedaj nis dëshminë në Speciale: Rugova ishte themelues i Republikës së Kosovës, Thaçi e përmbylli procesin

Gjergj Dedaj nis dëshminë në Speciale: Rugova ishte themelues i Republikës së Kosovës, Thaçi e përmbylli procesin

Kosovë
Shqiptari deklaron për herë të parë: Demaçi kritikat për Rugovën i tha nga një gjendje e pakontrolluar si pasojë e diabetit

Shqiptari deklaron për herë të parë: Demaçi kritikat për Rugovën i tha nga një gjendje e pakontrolluar si pasojë e diabetit

Kosovë
Familja e Adem Demaçit takohet me familjen e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Familja e Adem Demaçit takohet me familjen e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Kosovë
Berisha: Edi Rama me porosi të Vuçiqit nuk lejon vendosjen e shtatores së Rugovës në Tiranë

Berisha: Edi Rama me porosi të Vuçiqit nuk lejon vendosjen e shtatores së Rugovës në Tiranë

Kosovë
Ish-ministri i Mbrojtjes në Qeverinë Bukoshi: Ka pasur zëra që thoshin “Kosova kurrë mos u çliroftë me Rugovën”

Ish-ministri i Mbrojtjes në Qeverinë Bukoshi: Ka pasur zëra që thoshin “Kosova kurrë mos u çliroftë me Rugovën”

Kosovë
“Liri, Pavarësi, Demokraci” – Osmani nis fjalimin në Parlamentin Evropian me fjalët e presidentit Rugova

“Liri, Pavarësi, Demokraci” – Osmani nis fjalimin në Parlamentin Evropian me fjalët e presidentit Rugova

Kosovë
Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Kosovë
Dita e Presidentit, Osmani vizitoi familjen Rugova

Dita e Presidentit, Osmani vizitoi familjen Rugova

Kosovë
Çfarë porosie kishte marrë Rugova nga Clintoni, tregon ish-ambasadori Spahiu

Çfarë porosie kishte marrë Rugova nga Clintoni, tregon ish-ambasadori Spahiu

Kosovë
Rrëfimi ekskluziv i klerikut nga Vatikani: Si u organizua takimi në mes Papës dhe Ibrahim Rugovës?

Rrëfimi ekskluziv i klerikut nga Vatikani: Si u organizua takimi në mes Papës dhe Ibrahim Rugovës?

Kosovë
Limaj tregon se çfarë i tha Ibrahim Rugova për fillimin e luftës në Kosovë

Limaj tregon se çfarë i tha Ibrahim Rugova për fillimin e luftës në Kosovë

Kosovë
Përplasje në debatin për raportet e ish-presidentit Rugova me UÇK-në

Përplasje në debatin për raportet e ish-presidentit Rugova me UÇK-në

Politikë
Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë – edhe Kurti është drejt asaj rruge

Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë – edhe Kurti është drejt asaj rruge

Kosovë
Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Kosovë
Xhavit Jashari: Ibrahim Rugova ka bërë gabime në raport me UÇK-në

Xhavit Jashari: Ibrahim Rugova ka bërë gabime në raport me UÇK-në

Kosovë
Baraliu për Rugovën: Intelektual që ka bërë shumë për atdheun, por në politikë ka bërë disa gabime

Baraliu për Rugovën: Intelektual që ka bërë shumë për atdheun, por në politikë ka bërë disa gabime

Kosovë
Gashi: Rugova e Thaçi kanë hyrë në histori, Kurti i ka vetëm dy mundësi

Gashi: Rugova e Thaçi kanë hyrë në histori, Kurti i ka vetëm dy mundësi

Kosovë
“Rriten dhe ushqehen nga Titua”

“Rriten dhe ushqehen nga Titua”

Cult+
Lulzim Peci: Pas masakrës në Prekaz, Rugova kishte refuzuar ftesën e presidentit Chirac që ta vizitonte Francën

Lulzim Peci: Pas masakrës në Prekaz, Rugova kishte refuzuar ftesën e presidentit Chirac që ta vizitonte Francën

Kosovë
Kurti i quan Rugovën, Demaçin e Thaçin personalitete historike: U jam mirënjohës dhe e respektoj kontributin e tyre për Kosovën

Kurti i quan Rugovën, Demaçin e Thaçin personalitete historike: U jam mirënjohës dhe e respektoj kontributin e tyre për Kosovën

Kosovë