LAJMI I FUNDIT:

Hykmete Bajrami

547 Artikuj

Deputetja e LDK-së: Skema e shtesave për fëmijë është ”blerje e votave” nga Qeveria Kurti

Deputetja e LDK-së: Skema e shtesave për fëmijë është ”blerje e votave” nga Qeveria Kurti

Kosovë
Pagat e ulëta – protestojnë punëtorët teknikë të Kuvendit, Bajrami: Qeveria e propagandës ka dështu me ndryshu pagën minimale

Pagat e ulëta – protestojnë punëtorët teknikë të Kuvendit, Bajrami: Qeveria e propagandës ka dështu me ndryshu pagën minimale

Kosovë
Bajrami e pyet Kurtin për ministrin Çeku që ia ndau qindra mijëra euro OJQ-së që e themeloi vetë

Bajrami e pyet Kurtin për ministrin Çeku që ia ndau qindra mijëra euro OJQ-së që e themeloi vetë

Kosovë
Bajrami thotë se pushteti po bën gënjeshtra mbi pagën mesatare, paga po i rritet vetëm kryeministrit dhe kabinetit të tij

Bajrami thotë se pushteti po bën gënjeshtra mbi pagën mesatare, paga po i rritet vetëm kryeministrit dhe kabinetit të tij

Kosovë
Projekti jofunksional prej 5 milionë eurove për digjitalizimin e arsimit, përplas Nagavcin dhe Bajramin

Projekti jofunksional prej 5 milionë eurove për digjitalizimin e arsimit, përplas Nagavcin dhe Bajramin

Arsim
Deputetja Bajrami demanton ministrin Murati: Faturat e energjisë i subvencionoi BE-ja

Deputetja Bajrami demanton ministrin Murati: Faturat e energjisë i subvencionoi BE-ja

Energjetika
​Bajrami i kundërpërgjigjet Bislimit: Masat e BE dëmtuan rëndë Kosovën

​Bajrami i kundërpërgjigjet Bislimit: Masat e BE dëmtuan rëndë Kosovën

Kosovë
Kurti tha se do t’i fitojnë zgjedhjet lokale e qendrore, deputetja e LDK-së: Lojë e dështuar e kryeministrit të dorëzuar

Kurti tha se do t’i fitojnë zgjedhjet lokale e qendrore, deputetja e LDK-së: Lojë e dështuar e kryeministrit të dorëzuar

Kosovë
Bajrami: Alarm, brenda një dite nënshkruhen pesë kontrata sekrete

Bajrami: Alarm, brenda një dite nënshkruhen pesë kontrata sekrete

Kosovë
Bajrami i reagon Muratit për raportin e BB-së: Me çka është rritë cilësia e jetës ministër, mashtrimet s’kalojnë

Bajrami i reagon Muratit për raportin e BB-së: Me çka është rritë cilësia e jetës ministër, mashtrimet s’kalojnë

Politikë
Kontratat njëburimore, Bajrami akuzon Qeverinë Kurti për shpenzime të dyshimta në KEK

Kontratat njëburimore, Bajrami akuzon Qeverinë Kurti për shpenzime të dyshimta në KEK

Të Tjera
Bajrami: Vazhdon korrupsioni, vetëm të premtën janë publikuar katër kontrata njëburimore në shumë 683 mijë euro

Bajrami: Vazhdon korrupsioni, vetëm të premtën janë publikuar katër kontrata njëburimore në shumë 683 mijë euro

Kosovë
Albulena Haxhiu ironizoi me video për zgjedhjet, i përgjigjet Hykmete Bajrami

Albulena Haxhiu ironizoi me video për zgjedhjet, i përgjigjet Hykmete Bajrami

Politikë
Bajrami: LDK nuk ka votë për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës

Bajrami: LDK nuk ka votë për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës

Politikë
“Ti je hajn e shpifës”, “Avullimi i 2 milionë eurove ka qenë vjedhje” – përplasje mes Bajramit dhe Thaçit

“Ti je hajn e shpifës”, “Avullimi i 2 milionë eurove ka qenë vjedhje” – përplasje mes Bajramit dhe Thaçit

Kosovë
Bajrami del kundër marrëveshjes me Danimarkën: Dështuan të sjellin investime, po tentojnë të sjellin të burgosur

Bajrami del kundër marrëveshjes me Danimarkën: Dështuan të sjellin investime, po tentojnë të sjellin të burgosur

Drejtësi
Bajrami: E pavërteta e Kurtit që peshon 29 mijë vende pune

Bajrami: E pavërteta e Kurtit që peshon 29 mijë vende pune

Kosovë
​Bajrami: Kurti të japë dorëheqje, nuk i bëjmë favor me shpërndarje të Kuvendit

​Bajrami: Kurti të japë dorëheqje, nuk i bëjmë favor me shpërndarje të Kuvendit

Kosovë
Bajrami i kundërpërgjigjet Ministrisë së Financave: Koncentrohuni, pas tri viteve s’keni qenë në gjendje me e përfundu asnjë projekt të madh

Bajrami i kundërpërgjigjet Ministrisë së Financave: Koncentrohuni, pas tri viteve s’keni qenë në gjendje me e përfundu asnjë projekt të madh

Financa
Bajrami komenton raportin e shpenzimeve të Qeverisë Kurti : 128 milionë euro më pak investime kapitale

Bajrami komenton raportin e shpenzimeve të Qeverisë Kurti : 128 milionë euro më pak investime kapitale

Ekonomi
PDK, LDK dhe AAK fajësojnë Qeverinë Kurti pasi Kosova shënoi rënie sa i përket lirisë së mediave

PDK, LDK dhe AAK fajësojnë Qeverinë Kurti pasi Kosova shënoi rënie sa i përket lirisë së mediave

Kosovë
Për tre muaj u nënshkruan 108 kontrata sekrete, kërkohet hetim

Për tre muaj u nënshkruan 108 kontrata sekrete, kërkohet hetim

Kosovë
Bajrami i reagon ministrit Krasniqi: A i ke mbjellë shtëpitë në ara që mandej me të mbi si lule a

Bajrami i reagon ministrit Krasniqi: A i ke mbjellë shtëpitë në ara që mandej me të mbi si lule a

Kosovë
Ministri Krasniqi në reagimin ndaj deputetëve Bajrami dhe Hoti, sqaron çështjen e Grantit të Performancës Komunale

Ministri Krasniqi në reagimin ndaj deputetëve Bajrami dhe Hoti, sqaron çështjen e Grantit të Performancës Komunale

Kosovë


mob5