LAJMI I FUNDIT:

Hurmat

17 Artikuj

Përfitimet e ngrënies së hurmave në shtatzëni dhe në lindje

Përfitimet e ngrënies së hurmave në shtatzëni dhe në lindje

Temat Javore
Shurupi i hurmave mund të lehtësojë ftohjet, kollën dhe dhimbjet e fytit

Shurupi i hurmave mund të lehtësojë ftohjet, kollën dhe dhimbjet e fytit

Mjekësi alternative
Dobitë nga konsumi i hurmave

Dobitë nga konsumi i hurmave

Nutricion
Shkencëtarët sekuencojnë me sukses gjenomën e palmave të hurmave të zhdukura më parë

Shkencëtarët sekuencojnë me sukses gjenomën e palmave të hurmave të zhdukura më parë

Shkencë
Ndihmojnë sistemin nervor, zemrën, sytë dhe jo vetëm – tetë arsyet pse duhet të hani hurmat, gjatë gjithë vitit

Ndihmojnë sistemin nervor, zemrën, sytë dhe jo vetëm – tetë arsyet pse duhet të hani hurmat, gjatë gjithë vitit

Ushqim i shëndetshëm
Mish pule me salcë hurme

Mish pule me salcë hurme

Pjata kryesore
Biskota të shëndetshme shtëpiake nga hurmat

Biskota të shëndetshme shtëpiake nga hurmat

Ëmbëlsirë
Xhem për pastrim të shpeshtë të zorrëve: Mjekët e rekomandojnë në vend të barnave!

Xhem për pastrim të shpeshtë të zorrëve: Mjekët e rekomandojnë në vend të barnave!

Mjekësi alternative
Çfarë i ndodhë trupit kur hani hurma çdo ditë?

Çfarë i ndodhë trupit kur hani hurma çdo ditë?

Nutricion
Hurmat konsumohen shumë gjatë muajit të Ramazanit, por sa janë të shëndetshme ato?

Hurmat konsumohen shumë gjatë muajit të Ramazanit, por sa janë të shëndetshme ato?

Nutricion
Pa sheqer dhe pa pjekje: Ëmbëlsirën e shpejtë dhe të shëndetshme mund ta hani sa t’jua dojë qejfi! (Video)

Pa sheqer dhe pa pjekje: Ëmbëlsirën e shpejtë dhe të shëndetshme mund ta hani sa t’jua dojë qejfi! (Video)

Desert
Hurmat janë prej ushqimeve më të shëndetshme dhe ilaç i vërtetë natyral

Hurmat janë prej ushqimeve më të shëndetshme dhe ilaç i vërtetë natyral

Nutricion
Përfitimet shëndetësore të hurmave

Përfitimet shëndetësore të hurmave

Nutricion
Hurmat ulin tensionin e gjakut, pengojnë atakun kardiak e të trurit

Hurmat ulin tensionin e gjakut, pengojnë atakun kardiak e të trurit

Të njohim produktet
​Pse është mirë të konsumoni hurma

​Pse është mirë të konsumoni hurma

Këshilla mjekësore
Hurmat, a e lehtësojnë lindjen?

Hurmat, a e lehtësojnë lindjen?

Temat Javore
Këto janë përfitimet e mahnitshme shëndetësore të HURMËS

Këto janë përfitimet e mahnitshme shëndetësore të HURMËS

Shendetesi