LAJMI I FUNDIT:

Hudhra

118 Artikuj

Për shkak të një debati rreth picës me erë hudhre, shoferi i taksisë në Gjermani humbi patentën e shoferit

Për shkak të një debati rreth picës me erë hudhre, shoferi i taksisë në Gjermani humbi patentën e shoferit

Interesante
Hudhra është e mirë për zemrën, por është gjithashtu një ndihmë e parë kur keni dhimbje stomaku

Hudhra është e mirë për zemrën, por është gjithashtu një ndihmë e parë kur keni dhimbje stomaku

Shëndetësi Lajme
Sallata me kastravec dhe hudhër që ul kolesterolin dhe shtypjen e lartë

Sallata me kastravec dhe hudhër që ul kolesterolin dhe shtypjen e lartë

Shendetesi
Për imunitet të çeliktë – përgatiteni hudhrën në këtë mënyrë

Për imunitet të çeliktë – përgatiteni hudhrën në këtë mënyrë

Si të…
Artikujt ushqimorë që freskojnë frymëmarrjen: Neutralizojnë madje edhe aromën e hudhrës!

Artikujt ushqimorë që freskojnë frymëmarrjen: Neutralizojnë madje edhe aromën e hudhrës!

Të tjera
Luftoni shtimin e peshës, Alzheimerin dhe diabetin me krom

Luftoni shtimin e peshës, Alzheimerin dhe diabetin me krom

Të njohim produktet
Hani këto ushqime bashkë dhe ndiqni shtypjen e gjakut dhe kolesterinën: Do të mbeteni të befasuar!

Hani këto ushqime bashkë dhe ndiqni shtypjen e gjakut dhe kolesterinën: Do të mbeteni të befasuar!

Mjekësi alternative
Hudhra shëron shumë shpejt herpesin: Eliminoni dhembjet!

Hudhra shëron shumë shpejt herpesin: Eliminoni dhembjet!

Mjekësi alternative
Sa është jetëgjatësia e disa pemëve dhe perimeve

Sa është jetëgjatësia e disa pemëve dhe perimeve

Të njohim produktet
Hudhra, antibiotiku më i mirë natyral

Hudhra, antibiotiku më i mirë natyral

Mjekësi alternative
BBC publikon listën me këshillat e rreme mjekësore për Coronavirusin: Mos iu besoni këtyre

BBC publikon listën me këshillat e rreme mjekësore për Coronavirusin: Mos iu besoni këtyre

Nga Bota
Hani hudhër dhe shmangni alkoolin: Hidhjani ftohjes dhe gripit

Hani hudhër dhe shmangni alkoolin: Hidhjani ftohjes dhe gripit

Këshilla mjekësore
Receta e mahnitshme me hudhër që jua heq rrudhat brenda shtatë ditëve

Receta e mahnitshme me hudhër që jua heq rrudhat brenda shtatë ditëve

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
A mund të shërojë hudhra ftohjen dhe gripin?

A mund të shërojë hudhra ftohjen dhe gripin?

Shëndetësi Lajme
Pastroni arteriet dhe parandaloni sulmet e zemrës me këtë pije të fuqishme

Pastroni arteriet dhe parandaloni sulmet e zemrës me këtë pije të fuqishme

Mjekësi alternative
Pse duhet të flesh çdo natë me një hudhër poshtë jastëkut; nuk është paragjykim

Pse duhet të flesh çdo natë me një hudhër poshtë jastëkut; nuk është paragjykim

Mjekësi alternative
Mjalti dhe hudhra, ilaçi më i fuqishëm në botë!

Mjalti dhe hudhra, ilaçi më i fuqishëm në botë!

Mjekësi alternative
Uji i hudhrës: Pastron trupin nga bakteret, viruset dhe helmet për shtatë ditë!

Uji i hudhrës: Pastron trupin nga bakteret, viruset dhe helmet për shtatë ditë!

Mjekësi alternative
Si të kuroni plagët e bezdisshme të herpesit në buzë, në kushtet e shtëpisë

Si të kuroni plagët e bezdisshme të herpesit në buzë, në kushtet e shtëpisë

Mjekësi alternative
Ide jo e mirë! Mos vendosni kurrë hudhër në vagjinën tuaj

Ide jo e mirë! Mos vendosni kurrë hudhër në vagjinën tuaj

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Gabimi më i madh që e bëni me hudhrën dhe me të cilin vriten veprimet e saj antikancerogjene

Gabimi më i madh që e bëni me hudhrën dhe me të cilin vriten veprimet e saj antikancerogjene

Të njohim produktet
Kombinimi i fuqishëm me tre përbërës që i pastron arteret, enët e gjakut dhe i largon infeksionet

Kombinimi i fuqishëm me tre përbërës që i pastron arteret, enët e gjakut dhe i largon infeksionet

Mjekësi alternative
Recetë e lashtë natyrale për shikim të mprehtë dhe shëndet të mirë të syve

Recetë e lashtë natyrale për shikim të mprehtë dhe shëndet të mirë të syve

Mjekësi alternative
Mbretëresha ha banane me thikë dhe pirun – dhe ky nuk është i vetmi “ves” i saj, kur bëhet fjalë për ushqimet

Mbretëresha ha banane me thikë dhe pirun – dhe ky nuk është i vetmi “ves” i saj, kur bëhet fjalë për ushqimet

Interesante