LAJMI I FUNDIT:

Huawei

295 Artikuj

Çfarë na mëson për politikën, smartfoni më “kinez”

Çfarë na mëson për politikën, smartfoni më “kinez”

Opinione
Huawei prezantoi telefonin më të ri Mate 60 Pro+

Huawei prezantoi telefonin më të ri Mate 60 Pro+

Mobile
Ndalimi i Huaweit do t’i kushtonte operatorit hekurudhor gjerman 400 milionë euro

Ndalimi i Huaweit do t’i kushtonte operatorit hekurudhor gjerman 400 milionë euro

Lajme Teknologji
Portugalia i afrohet edhe më shumë ndalimit të furnizuesve kinezë të komponentëve të rrjetit 5G

Portugalia i afrohet edhe më shumë ndalimit të furnizuesve kinezë të komponentëve të rrjetit 5G

Lajme Teknologji
Seria Huawei P60 lansohet globalisht më 9 maj

Seria Huawei P60 lansohet globalisht më 9 maj

Lajme Teknologji
KRPP-ja udhëzon autoritetet kontraktuese që të mos përdorin pajisjet dhe shërbimet e disa kompanive

KRPP-ja udhëzon autoritetet kontraktuese që të mos përdorin pajisjet dhe shërbimet e disa kompanive

Albert Spahiu
Gjermania po ekzaminon komponentët kinezë në rrjetin e saj 5G

Gjermania po ekzaminon komponentët kinezë në rrjetin e saj 5G

Lajme Teknologji
Nga sot Huawei Health nuk mund të shkarkohet nga Google Play Store

Nga sot Huawei Health nuk mund të shkarkohet nga Google Play Store

Aplikacione
Huaewi P60 Pro dhe Mate X3 në tregun evropian arrijnë me 9 maj

Huaewi P60 Pro dhe Mate X3 në tregun evropian arrijnë me 9 maj

Mobile
Gjermania do të ndalojë përdorimin e produkteve teknologjike të prodhuara nga Kina

Gjermania do të ndalojë përdorimin e produkteve teknologjike të prodhuara nga Kina

Botë
Vitin e kaluar Samsung shiti më shumë telefona të palosshëm se të gjitha markat e tjera

Vitin e kaluar Samsung shiti më shumë telefona të palosshëm se të gjitha markat e tjera

Mobile
SHBA-ja me masa të reja ndaj Huaweit kinez, kufizohet shitja e teknologjisë për kompanitë amerikane – në objektiv edhe TikTok

SHBA-ja me masa të reja ndaj Huaweit kinez, kufizohet shitja e teknologjisë për kompanitë amerikane – në objektiv edhe TikTok

Botë
SHBA ndalon dhënien e licencave për eksport tek Huawei kinez

SHBA ndalon dhënien e licencave për eksport tek Huawei kinez

Lajme Teknologji
Huawei së shpejti do të prezantojë Mate X3 me lidhje satelitore

Huawei së shpejti do të prezantojë Mate X3 me lidhje satelitore

Mobile
Huawei P60 dhe P60 Pro do të kenë kamera, ekrane dhe bateri më të avancuara

Huawei P60 dhe P60 Pro do të kenë kamera, ekrane dhe bateri më të avancuara

Mobile
SHBA ndalon shitjet e pajisjeve Huawei dhe ZTE për shkak të frikës së spiunazhit kinez

SHBA ndalon shitjet e pajisjeve Huawei dhe ZTE për shkak të frikës së spiunazhit kinez

Lajme Teknologji
SHBA pretendon se hetimi i Huawei ishte në shënjestër të spiunëve kinezë

SHBA pretendon se hetimi i Huawei ishte në shënjestër të spiunëve kinezë

Lajme Teknologji
Huawei Pocket S lansohet më 2 nëntor

Huawei Pocket S lansohet më 2 nëntor

Mobile
Komisioni Federal i Komunikimeve mund të ndalojë të gjitha blerjet e reja të pajisjeve të telekomit Huawei dhe ZTE

Komisioni Federal i Komunikimeve mund të ndalojë të gjitha blerjet e reja të pajisjeve të telekomit Huawei dhe ZTE

Lajme Teknologji
Huawei Mate 50 Pro i disponueshëm në tregun global

Huawei Mate 50 Pro i disponueshëm në tregun global

Mobile
Huawei do të lansojë serinë e telefonave që do të ofrojnë dërgimin e mesazheve me satelit

Huawei do të lansojë serinë e telefonave që do të ofrojnë dërgimin e mesazheve me satelit

Lajme Teknologji
Huawei zbulon çmimet për “nova 10” dhe “nova 10 Pro”

Huawei zbulon çmimet për “nova 10” dhe “nova 10 Pro”

Mobile
Fillojnë dërgesat për modelin AITO M7

Fillojnë dërgesat për modelin AITO M7

Auto Lajme
Rrjedhjet e informatave shfaqin pamjet e Huawei Mate 50

Rrjedhjet e informatave shfaqin pamjet e Huawei Mate 50

Mobile