LAJMI I FUNDIT:

Hoteli

56 Artikuj

Është hapur vetëm dy vite më parë: Hoteli më i mirë në botë për vitin 2023

Është hapur vetëm dy vite më parë: Hoteli më i mirë në botë për vitin 2023

Çfarë të vizitosh
Hoteli luksoz në Dubai ofron për klientët edhe aeroplanin e saj privat prej 97 milionë eurosh

Hoteli luksoz në Dubai ofron për klientët edhe aeroplanin e saj privat prej 97 milionë eurosh

Interesante
Çifti bashkëshortor nga Gjermania jetuan pa paguar në hotel, pas dy viteve luks u zbulua mashtrimi i tyre – tani duhet të paguajnë 140 mijë euro  

Çifti bashkëshortor nga Gjermania jetuan pa paguar në hotel, pas dy viteve luks u zbulua mashtrimi i tyre – tani duhet të paguajnë 140 mijë euro  

Evropa
Detaje nga hoteli më futurist në botë – që do të hapet vitin e ardhshëm!

Detaje nga hoteli më futurist në botë – që do të hapet vitin e ardhshëm!

Çfarë të vizitosh
Njerëzit kanë mbetur të shokuar pasi një mysafir i një hoteli tregoi “faturën” që u desh të paguante vetëm sepse hapi mini-frigoriferin në dhomën e tij

Njerëzit kanë mbetur të shokuar pasi një mysafir i një hoteli tregoi “faturën” që u desh të paguante vetëm sepse hapi mini-frigoriferin në dhomën e tij

Interesante
Vizitori i nervozuar futet me veturën e tij përmes hollit të një hoteli në Shangai – pas një debati rreth një laptopi të humbur

Vizitori i nervozuar futet me veturën e tij përmes hollit të një hoteli në Shangai – pas një debati rreth një laptopi të humbur

Auto Fun
Turisti britanik u trondit kur gjeti dy minj në tualetin e një hoteli

Turisti britanik u trondit kur gjeti dy minj në tualetin e një hoteli

Interesante
Çfarë bëjnë gratë dhe çfarë bëjnë burrat sapo të hyjnë në dhomën e hotelit?

Çfarë bëjnë gratë dhe çfarë bëjnë burrat sapo të hyjnë në dhomën e hotelit?

Lifestyle
Siguria në hotel: Kjo është gjëja e parë që duhet ta kontrolloni posa të futeni në dhomë

Siguria në hotel: Kjo është gjëja e parë që duhet ta kontrolloni posa të futeni në dhomë

Këshilla Lifestyle
A do të guxonit? Hoteli në Kinë ofron dhomën që ju ndan me një xham nga tigri masiv i bardhë

A do të guxonit? Hoteli në Kinë ofron dhomën që ju ndan me një xham nga tigri masiv i bardhë

Interesante
Deri sivjet kishte vetëm shkretëtirë, por sot duket shumë më ndryshe – njihuni me kompleksin e hoteleve superluksoze ‘në mes të asgjëje’ në Katar

Deri sivjet kishte vetëm shkretëtirë, por sot duket shumë më ndryshe – njihuni me kompleksin e hoteleve superluksoze ‘në mes të asgjëje’ në Katar

Nga Bota
Ja se si duket hoteli më i lirë në Evropë, çmim për një natë është i mahnitshëm

Ja se si duket hoteli më i lirë në Evropë, çmim për një natë është i mahnitshëm

Fun Lajme
Ndërtimi i “hotelit të parë” në hapësirë ​​është gati të fillojë – ja se si mund të duket ai

Ndërtimi i “hotelit të parë” në hapësirë ​​është gati të fillojë – ja se si mund të duket ai

Shkencë
Mysafirët e zhveshur të hotelit në Korenë e Jugut u tronditën kur zbuluan se xhami në sauna ishte i tejdukshëm

Mysafirët e zhveshur të hotelit në Korenë e Jugut u tronditën kur zbuluan se xhami në sauna ishte i tejdukshëm

Fun Lajme
Momenti i shembjes së hotelit historik në Virginia

Momenti i shembjes së hotelit historik në Virginia

Interesante
Hoteli i parë i madh i Madridit që sot ka gjithçka, përveç mysafirëve – por që nuk është i vetmi i prekur nga kriza e shkaktuar nga COVID-19

Hoteli i parë i madh i Madridit që sot ka gjithçka, përveç mysafirëve – por që nuk është i vetmi i prekur nga kriza e shkaktuar nga COVID-19

Botë
Hoteli luksoz lundrues i cili mbron Tokën

Hoteli luksoz lundrues i cili mbron Tokën

Dizajn dhe Arkitekturë
Dhoma unike në një hotel në Belgjikë, e cila posedon brenda një akuarium

Dhoma unike në një hotel në Belgjikë, e cila posedon brenda një akuarium

Interesante
Hoteli i parë në botë i konvertuar në spital për të mbajtur pacientë me COVID-19

Hoteli i parë në botë i konvertuar në spital për të mbajtur pacientë me COVID-19

Nga Bota
Burri shpëton i gjallë, kishte qëndruar për 69 orë nën gërmadhat e hotelit të përdorur si karantinë

Burri shpëton i gjallë, kishte qëndruar për 69 orë nën gërmadhat e hotelit të përdorur si karantinë

Nga Bota
Kinë: Më shumë se 30 njerëz ende mbeten të bllokuar në hotelin që përdorej si karantinë

Kinë: Më shumë se 30 njerëz ende mbeten të bllokuar në hotelin që përdorej si karantinë

Nga Bota
Hoteli me mbi 300 metra lartësi i Koresë së Veriut – një rrokaqiell që kurrë nuk priti asnjë mysafir të vetëm

Hoteli me mbi 300 metra lartësi i Koresë së Veriut – një rrokaqiell që kurrë nuk priti asnjë mysafir të vetëm

Nga Bota
Ndërtohet hoteli i parë inteligjent në Greqi, ja çfarë shërbimesh ofron

Ndërtohet hoteli i parë inteligjent në Greqi, ja çfarë shërbimesh ofron

Interesante
Momenti dramatik kur stuhia Ciara shemb hotelin në Britani

Momenti dramatik kur stuhia Ciara shemb hotelin në Britani

Nga Bota