LAJMI I FUNDIT:

Homazhe

56 Artikuj

Pesë vjet pa Adem Demaçin, Kurti bën homazhe te varri i tij: Figurë e jashtëzakonshme dhe unike e kombit shqiptarë

Pesë vjet pa Adem Demaçin, Kurti bën homazhe te varri i tij: Figurë e jashtëzakonshme dhe unike e kombit shqiptarë

Kosovë
Kurti: Serbia duhet të ballafaqohet me të kaluarën e saj kriminale në Kosovë

Kurti: Serbia duhet të ballafaqohet me të kaluarën e saj kriminale në Kosovë

Kosovë
Rama dhe familjarët e katër protestuesve të vrarë në vitin 2011, homazhe përpara kryeministrisë në Tiranë

Rama dhe familjarët e katër protestuesve të vrarë në vitin 2011, homazhe përpara kryeministrisë në Tiranë

Shqipëri
24 vjet nga masakra e Reçakut, homazhe te kompleksi memorial

24 vjet nga masakra e Reçakut, homazhe te kompleksi memorial

Kosovë
Kurti dhe Mehaj bëjnë homazhe te varri i Adem Demaçit

Kurti dhe Mehaj bëjnë homazhe te varri i Adem Demaçit

Kosovë
I jepet lamtumira Bujar Nishanit, zyrtarë të lartë nga Shqipëria dhe Kosova marrin pjesë në ceremoninë shtetërore në Tiranë

I jepet lamtumira Bujar Nishanit, zyrtarë të lartë nga Shqipëria dhe Kosova marrin pjesë në ceremoninë shtetërore në Tiranë

Shqipëri
Nishani përcillet në banesën e fundit, Berisha nuk mban dot lotët

Nishani përcillet në banesën e fundit, Berisha nuk mban dot lotët

Shqipëri
Ditë zie kombëtare në Shqipëri, zhvillohet dita e dytë e homazheve në nderim të ish-presidentit Bujar Nishani

Ditë zie kombëtare në Shqipëri, zhvillohet dita e dytë e homazheve në nderim të ish-presidentit Bujar Nishani

Shqipëri
Zhvillohen homazhet për ish-presidentin Bujar Nishani, Meta: Simbol i virtyteve më të mira dhe njerëzore

Zhvillohen homazhet për ish-presidentin Bujar Nishani, Meta: Simbol i virtyteve më të mira dhe njerëzore

Shqipëri
Konjufca bën homazhe në Mejë: Nuk kam fare shpresë që Serbia do ta hapë territorin e saj për gjetjen e personave të zhdukur

Konjufca bën homazhe në Mejë: Nuk kam fare shpresë që Serbia do ta hapë territorin e saj për gjetjen e personave të zhdukur

Kosovë
Kurti bënë homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Abri: Emri i atyre që pushojnë në ato varre do të kujtohet përherë

Kurti bënë homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Abri: Emri i atyre që pushojnë në ato varre do të kujtohet përherë

Kosovë
Konjufca homazhe te lapidari i të rënëve në Lagjen e Trimave, Prizren : Kriminelët duhet të ndëshkohen

Konjufca homazhe te lapidari i të rënëve në Lagjen e Trimave, Prizren : Kriminelët duhet të ndëshkohen

Kosovë
Konjufca homazhe te lapidarët e martirëve në fshatrat e Pejës: Drejtësia e vlefshme po aq sa liria

Konjufca homazhe te lapidarët e martirëve në fshatrat e Pejës: Drejtësia e vlefshme po aq sa liria

Kosovë
Sot bëhen homazhe dhe varroset artisti Rasim Thaçi

Sot bëhen homazhe dhe varroset artisti Rasim Thaçi

Magazina
LVV homazhe tek varri i Demaçit dhe Deharit: Sot, i gëzojmë ditëlindjet e tyre, ashtu siç presim t’i gëzojmë përplot ditë në Kosovë

LVV homazhe tek varri i Demaçit dhe Deharit: Sot, i gëzojmë ditëlindjet e tyre, ashtu siç presim t’i gëzojmë përplot ditë në Kosovë

Kosovë
FSK-ja homazhe në nderim të kolonelit Gyrner Murati

FSK-ja homazhe në nderim të kolonelit Gyrner Murati

Kosovë
Në Ditën e Flamurit nderohen dëshmorët e Gllogjanit

Në Ditën e Flamurit nderohen dëshmorët e Gllogjanit

Kosovë
Kurti homazhe në Prekaz: Kosova ende nuk ka sovranitet dhe integritet të plot territorial

Kurti homazhe në Prekaz: Kosova ende nuk ka sovranitet dhe integritet të plot territorial

Kosovë
Haradinaj, homazhe tek varret e Ilir Konushevcit e Hazir Malajt në 22-vjetorin e rënies

Haradinaj, homazhe tek varret e Ilir Konushevcit e Hazir Malajt në 22-vjetorin e rënies

Kosovë
Thaçi bëri homazhe te varri i Bahri Fazliut: Ai e fuqizoi UÇK-në

Thaçi bëri homazhe te varri i Bahri Fazliut: Ai e fuqizoi UÇK-në

Kosovë
Jashari e Lladrovci pas homazheve tek varrezat e Jasharajve u bëjnë thirrje politikanëve për unitet

Jashari e Lladrovci pas homazheve tek varrezat e Jasharajve u bëjnë thirrje politikanëve për unitet

Kosovë
Nesër homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

Nesër homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

Kosovë
Homazhe për Mujë Krasniqin dhe 41 luftëtarët e rënë heroikisht

Homazhe për Mujë Krasniqin dhe 41 luftëtarët e rënë heroikisht

Kosovë
Thaçi: Sot e përgjithmonë, eshtrat e katër bijve të Kosovës do të jenë pranë njëri–tjetrit

Thaçi: Sot e përgjithmonë, eshtrat e katër bijve të Kosovës do të jenë pranë njëri–tjetrit

Kosovë