LAJMI I FUNDIT:

Holanda

558 Artikuj

Humbja e madhe në zgjedhje mund të jetë pengesë për ish-kryeministrin holandez, kush do të jetë favorit për kreun e ardhshëm të NATO-s?

Humbja e madhe në zgjedhje mund të jetë pengesë për ish-kryeministrin holandez, kush do të jetë favorit për kreun e ardhshëm të NATO-s?

Evropa
A po e përfshin Evropën “pneumonia misterioze” e Kinës? Holanda sheh një rritje alarmante të rasteve të ngjashme, Britania po e përcjell situatën ‘me vëmendje’

A po e përfshin Evropën “pneumonia misterioze” e Kinës? Holanda sheh një rritje alarmante të rasteve të ngjashme, Britania po e përcjell situatën ‘me vëmendje’

Nga Bota
Vendet arabe dënojnë ashpër deklaratën e politikanit holandez Wilders, se palestinezët duhet të zhvendosen në Jordani

Vendet arabe dënojnë ashpër deklaratën e politikanit holandez Wilders, se palestinezët duhet të zhvendosen në Jordani

Azia
Profetin Muhamet e quajti pedofil, adhuron Orbanin – kush është Geert Wilders, partia e të cilit fitoi zgjedhjet në Holandë?

Profetin Muhamet e quajti pedofil, adhuron Orbanin – kush është Geert Wilders, partia e të cilit fitoi zgjedhjet në Holandë?

Evropa
Tronditje në politikën e Holandës: Popullisti dhe anti-myslimani, fiton zgjedhjet parlamentare

Tronditje në politikën e Holandës: Popullisti dhe anti-myslimani, fiton zgjedhjet parlamentare

Evropa
Miratohet marrëveshja me Holandën për sigurime shoqërore

Miratohet marrëveshja me Holandën për sigurime shoqërore

Të Tjera
Holanda zgjedh sot kryeministrin e ri, pas 13 viteve të qeverisjes së Mark Rutte

Holanda zgjedh sot kryeministrin e ri, pas 13 viteve të qeverisjes së Mark Rutte

Evropa
Në Holandë gjarpri dy metërsh ikë nga kafazi, policia paralajmëron qytetarët: Qëndroni në shtëpi, është jashtëzakonisht helmues

Në Holandë gjarpri dy metërsh ikë nga kafazi, policia paralajmëron qytetarët: Qëndroni në shtëpi, është jashtëzakonisht helmues

Evropa
Dy ditë para zgjedhjeve, lideri holandez i ekstremit të djathtë sulmohet brutalisht në pijetore – goditet me shishe të birrës në kokë

Dy ditë para zgjedhjeve, lideri holandez i ekstremit të djathtë sulmohet brutalisht në pijetore – goditet me shishe të birrës në kokë

Evropa
Holanda do t’i japë Ukrainës ndihmë ushtarake në vlerë të dy miliardë eurove

Holanda do t’i japë Ukrainës ndihmë ushtarake në vlerë të dy miliardë eurove

Evropa
Papunësia në Holandë rritet por ende mbetet më e ulëta në BE

Papunësia në Holandë rritet por ende mbetet më e ulëta në BE

Botë
Kush është Lockbiti, grupi zhvatës digjital që po kryen krime kibernetike?

Kush është Lockbiti, grupi zhvatës digjital që po kryen krime kibernetike?

Lajme Teknologji
Në një tubim në Amsterdam, një burrë kap mikrofonin e Greta Thunberg – pasi ajo ftoi një palestineze dhe një grua afgane në skenë

Në një tubim në Amsterdam, një burrë kap mikrofonin e Greta Thunberg – pasi ajo ftoi një palestineze dhe një grua afgane në skenë

Nga Bota
Vendvotim i pazakontë, shtëpia e Anne Frank do të shfrytëzohet për zgjedhjet parlamentare holandeze

Vendvotim i pazakontë, shtëpia e Anne Frank do të shfrytëzohet për zgjedhjet parlamentare holandeze

Evropa
Të paktën 12 persona humbën jetën në Evropë nga stuhia Ciaran

Të paktën 12 persona humbën jetën në Evropë nga stuhia Ciaran

Evropa
Së paku shtatë persona të vdekur, pasi një stuhi e fuqishme goditi Evropën perëndimore me erëra 200 km/h

Së paku shtatë persona të vdekur, pasi një stuhi e fuqishme goditi Evropën perëndimore me erëra 200 km/h

Evropa
Stuhia goditi Evropën, të paktën gjashtë persona humbën jetën

Stuhia goditi Evropën, të paktën gjashtë persona humbën jetën

Evropa
Në krye të NATO? Rutte: Post interesant, nuk e përjashtoj mundësinë

Në krye të NATO? Rutte: Post interesant, nuk e përjashtoj mundësinë

Nga Bota
Ambasadori i Holandës në RMV pyet sërish: Ku janë paratë që ju dhamë për reforma?

Ambasadori i Holandës në RMV pyet sërish: Ku janë paratë që ju dhamë për reforma?

Politikë
Rregullatori holandez hedh poshtë kundërshtimet e Apple kundër gjobave

Rregullatori holandez hedh poshtë kundërshtimet e Apple kundër gjobave

Lajme Teknologji
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Të paktën dy të vdekur, i dyshuari është një student – detaje dhe pamje të tjera nga të shtënat me armë në Roterdam

Të paktën dy të vdekur, i dyshuari është një student – detaje dhe pamje të tjera nga të shtënat me armë në Roterdam

Evropa
Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Evropa
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa