LAJMI I FUNDIT:

Higjiena

50 Artikuj

Shpëlan bakteret nga goja, eliminon erën e keqe: Këtë recetë ia vlen ta përshkruani!

Shpëlan bakteret nga goja, eliminon erën e keqe: Këtë recetë ia vlen ta përshkruani!

Të tjera
Truk mahnitës: Si ta pastroni mikrovalën me një limon të vetëm

Truk mahnitës: Si ta pastroni mikrovalën me një limon të vetëm

Këshilla dhe ide
Nis largimi i deponive inerte në Deçan, largohen gjashtë të tilla

Nis largimi i deponive inerte në Deçan, largohen gjashtë të tilla

Komunat
Zbulohet një arsye serioze pse nuk duhet të flini zhveshur

Zbulohet një arsye serioze pse nuk duhet të flini zhveshur

Këshilla mjekësore
Gabimet e zakonshme higjienike që ndoshta nuk e keni ditur se po i bëni

Gabimet e zakonshme higjienike që ndoshta nuk e keni ditur se po i bëni

Bukuri dhe Kujdes
Shkencëtarët: Për largimin e mikroorganizmave, nuk ka rëndësi a i pastroni duart me ujë të ftohët apo të ngrohtë

Shkencëtarët: Për largimin e mikroorganizmave, nuk ka rëndësi a i pastroni duart me ujë të ftohët apo të ngrohtë

Të tjera
A zgjoheni shpesh me një shije të hidhur në gojë? Pse ndodh kjo dhe kur duhet të shqetësoheni?

A zgjoheni shpesh me një shije të hidhur në gojë? Pse ndodh kjo dhe kur duhet të shqetësoheni?

Këshilla mjekësore
Keni kujdes kur pastroni: Këto janë tri vendet më të ndyra në kuzhinë

Keni kujdes kur pastroni: Këto janë tri vendet më të ndyra në kuzhinë

Këshilla dhe ide
Tri arsye përse gjoksi i femrës ka aromë uthulle

Tri arsye përse gjoksi i femrës ka aromë uthulle

Këshilla mjekësore
Sa shpesh duhet t’i pastroni jastëkët – dhe gjësendet tjera shtëpiake

Sa shpesh duhet t’i pastroni jastëkët – dhe gjësendet tjera shtëpiake

Këshilla dhe ide
Pyper: Higjiena dhe çmimet ndër ankesat kryesore për supermarkete

Pyper: Higjiena dhe çmimet ndër ankesat kryesore për supermarkete

Pyper
Shikoni me kujdes: Nëse gjuha ju duket kështu, ndoshta do të pësoni sulm në zemër apo do të keni kancer!

Shikoni me kujdes: Nëse gjuha ju duket kështu, ndoshta do të pësoni sulm në zemër apo do të keni kancer!

Këshilla mjekësore
Ka vënë deodorans nën gjoks: Kur të shihni se çfarë i ka ndodhur, edhe ju do ta bëni të njëjtën gjë!

Ka vënë deodorans nën gjoks: Kur të shihni se çfarë i ka ndodhur, edhe ju do ta bëni të njëjtën gjë!

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Higjiena ndër shekuj: Luigji XIV u la dy herë gjatë gjithë jetës!

Higjiena ndër shekuj: Luigji XIV u la dy herë gjatë gjithë jetës!

Cult+
Interex sjell Javën e Kujdesit Personal me ekstra zbritje

Interex sjell Javën e Kujdesit Personal me ekstra zbritje

InterEX
Higjiena dhe të puthurat, sipas revistës “Dituria” të Mit’hat Frashërit

Higjiena dhe të puthurat, sipas revistës “Dituria” të Mit’hat Frashërit

Cult+
Gabimet që i bëjmë me rastin e mbajtjes së higjienës

Gabimet që i bëjmë me rastin e mbajtjes së higjienës

Të tjera
Mjekët këshillojnë: Fëmijët nxirrni jashtë shtëpisë, por jo në park

Mjekët këshillojnë: Fëmijët nxirrni jashtë shtëpisë, por jo në park

Këshilla për prindër
Ekspertët paralajmërojnë: Nëse bartni unaza në gisht, kot i lani dhe i dezinfektoni duart!

Ekspertët paralajmërojnë: Nëse bartni unaza në gisht, kot i lani dhe i dezinfektoni duart!

Shëndetësi Lajme
Dikush do të përfitojë materialisht nga coronavirusi

Dikush do të përfitojë materialisht nga coronavirusi

Botë
Prapaskenat e përgatitjes së ushqimit në KFC: Zero tolerancë ndaj papastërtisë!

Prapaskenat e përgatitjes së ushqimit në KFC: Zero tolerancë ndaj papastërtisë!

Marketing
Gati për punët e Vitit të Ri, me këto katër këshilla do të shpëtoni nga rrëmuja dhe shpenzimet e kota

Gati për punët e Vitit të Ri, me këto katër këshilla do të shpëtoni nga rrëmuja dhe shpenzimet e kota

Bëje vet
Mirëmbajtja në shkolla në nivelin më të ultë

Mirëmbajtja në shkolla në nivelin më të ultë

Kosovë
Ujë i nxehtë apo i ftohtë për larjen e dhëmbëve?

Ujë i nxehtë apo i ftohtë për larjen e dhëmbëve?

Shëndetësi Lajme