LAJMI I FUNDIT:

Heroina

36 Artikuj

Turistë të droguar, shtohet numri i të huajve që trajtohen nga varësia e heroinës në Shqipëri

Turistë të droguar, shtohet numri i të huajve që trajtohen nga varësia e heroinës në Shqipëri

Shqipëri
Heroinë, marihuanë, ekstazi: Mësoni sa gjatë cila drogë qëndron në trup dhe a mund të zbulohet

Heroinë, marihuanë, ekstazi: Mësoni sa gjatë cila drogë qëndron në trup dhe a mund të zbulohet

Shëndetësi Lajme
Pesë substancat që krijojnë më së shumti varshmëri – dhe efekti që kanë në tru

Pesë substancat që krijojnë më së shumti varshmëri – dhe efekti që kanë në tru

Të tjera
Arrestohen dy persona në Prizren, u sekuestrohet heroinë dhe marihuanë

Arrestohen dy persona në Prizren, u sekuestrohet heroinë dhe marihuanë

Kronika e Zezë
Kapen mbi 3 kg heroinë, arrestohen katër të dyshuar

Kapen mbi 3 kg heroinë, arrestohen katër të dyshuar

Kronika e Zezë
Dokumentari i ri për Rolling Stones, Keith Richards mbi heroinën: Është një zgjedhje personale

Dokumentari i ri për Rolling Stones, Keith Richards mbi heroinën: Është një zgjedhje personale

Yjet
ISHP raporton rritje të përdorimit të drogës nga adoleshentët në Shqipëri

ISHP raporton rritje të përdorimit të drogës nga adoleshentët në Shqipëri

Shqipëri
Përdorimi i pakontrolluar i barnave, i shtynë të rinjtë drejtë heroinës

Përdorimi i pakontrolluar i barnave, i shtynë të rinjtë drejtë heroinës

Shëndetësi Lajme
Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Australia
India konfiskon gati tre tonë të heroinës afgane

India konfiskon gati tre tonë të heroinës afgane

Azia
Arrestohet 39-vjeçari në Durrës duke shitur heroinë

Arrestohet 39-vjeçari në Durrës duke shitur heroinë

Shqipëri
Pesëvjeçari merr në kopsht qesen me heroinë, u tha mësueseve se “pluhuri” po e bën të ndihet si “Spidermani” – policia amerikane ia arreston babanë

Pesëvjeçari merr në kopsht qesen me heroinë, u tha mësueseve se “pluhuri” po e bën të ndihet si “Spidermani” – policia amerikane ia arreston babanë

Nga Bota
Drogat e shkatërruan brenda shtatë muajsh, nëna e konsumuesit të narkotikëve: “Kjo është fytyra e heroinës dhe metamfetaminës”

Drogat e shkatërruan brenda shtatë muajsh, nëna e konsumuesit të narkotikëve: “Kjo është fytyra e heroinës dhe metamfetaminës”

Nga Bota
Pesë substancat të cilat krijojnë më së shumti varësi

Pesë substancat të cilat krijojnë më së shumti varësi

Të tjera
Zbulohet një drogë e re vrasëse, më ekonomike se heroina

Zbulohet një drogë e re vrasëse, më ekonomike se heroina

Nga Bota
Nga djali i një polici, në njeriun më të kërkuar në botë: Kush është Dawood Ibrahim, njeriu që llogaritet si i arratisuri më i pasur në botë (Foto)

Nga djali i një polici, në njeriun më të kërkuar në botë: Kush është Dawood Ibrahim, njeriu që llogaritet si i arratisuri më i pasur në botë (Foto)

Nga Bota
Dënim për kontrabanduesit që transportuan heroinë në shishet për fikjen e zjarrit (Foto)

Dënim për kontrabanduesit që transportuan heroinë në shishet për fikjen e zjarrit (Foto)

Nga Bota
Sekuestrohen 112 kg drogë në Janinë

Sekuestrohen 112 kg drogë në Janinë

Shqipëri
Kapet 35-vjeçari me 30 doza heroinë

Kapet 35-vjeçari me 30 doza heroinë

Shqipëri
Policia ndalon 12-vjeçarin, i gjejnë heroinë dhe një thikë (Foto)

Policia ndalon 12-vjeçarin, i gjejnë heroinë dhe një thikë (Foto)

Nga Bota
Padi penale kundër dy personave për shitje të heroinës në rajonin e Ohrit

Padi penale kundër dy personave për shitje të heroinës në rajonin e Ohrit

Maqedonia e Veriut
I filmuan të shtrirë në tokë nga konsumimi i tepërt i drogës, që nga ai moment jeta e tyre ndryshoi rrënjësisht (Foto/Video)

I filmuan të shtrirë në tokë nga konsumimi i tepërt i drogës, që nga ai moment jeta e tyre ndryshoi rrënjësisht (Foto/Video)

Nga Bota
Shikoni se si njerëzit e shohin botën nën ndikimin e heroinës, kokainës dhe kanabisit (Foto)

Shikoni se si njerëzit e shohin botën nën ndikimin e heroinës, kokainës dhe kanabisit (Foto)

Të tjera
Nënat humbin vetëdijen nga mbidoza, bebet qajnë në pjesën e pasme të veturës (Video)

Nënat humbin vetëdijen nga mbidoza, bebet qajnë në pjesën e pasme të veturës (Video)

Nga Bota