LAJMI I FUNDIT:

Hajrullah Çeku

55 Artikuj

​Çeku: Projektligji për lirinë fetare rregullon statusin juridik të bashkësive fetare

​Çeku: Projektligji për lirinë fetare rregullon statusin juridik të bashkësive fetare

Kosovë
Evropiani i Xhudos, 40 shtete zbarkojnë në Kosovë në muajin dhjetor

Evropiani i Xhudos, 40 shtete zbarkojnë në Kosovë në muajin dhjetor

Xhudo
Kurti dhe Çeku urojnë ekipin Bad News Eagles për kualifikimin në Paris  

Kurti dhe Çeku urojnë ekipin Bad News Eagles për kualifikimin në Paris  

eSports
Alarmojnë klubet: MKRS të licencojë FFK-në, po futemi në krizë financiare

Alarmojnë klubet: MKRS të licencojë FFK-në, po futemi në krizë financiare

Superliga
Ministri Çeku zbulon të rejat rreth rinovimit të stadiumit “Adem Jashari”, flet edhe për licencimin e FFK-së

Ministri Çeku zbulon të rejat rreth rinovimit të stadiumit “Adem Jashari”, flet edhe për licencimin e FFK-së

Sport vendor
Ministri Çeku: UEFA konfirmon përkrahjen për futbollin e Kosovës

Ministri Çeku: UEFA konfirmon përkrahjen për futbollin e Kosovës

Kosovë
Stadiumi “974” ishte parashikuar si donacion për Kosovën nga Katari: Ministri Çeku zbulon se çfarë ka ndodhur me planin

Stadiumi “974” ishte parashikuar si donacion për Kosovën nga Katari: Ministri Çeku zbulon se çfarë ka ndodhur me planin

Kosovë
Çeku: 2023-ta, vit i realizimit të projekteve në sport

Çeku: 2023-ta, vit i realizimit të projekteve në sport

Kosovë
Ministri Çeku thotë se FFK është në procedurë të licencimit, Ademi i bindur që ajo ndodh brenda këtij viti – klubet të shqetësuara

Ministri Çeku thotë se FFK është në procedurë të licencimit, Ademi i bindur që ajo ndodh brenda këtij viti – klubet të shqetësuara

Superliga
Ministri Çeku bën të ditur se janë lënduar edhe policë në ndeshjen mes Prishtinës e Trepçës

Ministri Çeku bën të ditur se janë lënduar edhe policë në ndeshjen mes Prishtinës e Trepçës

Basketboll
Tetë mijë euro shpërblim për Donjeta Sadikun pasi fitoi medaljen e bronztë në evropian

Tetë mijë euro shpërblim për Donjeta Sadikun pasi fitoi medaljen e bronztë në evropian

Boks
Çeku zbulon akordin që arriti me Infantinon

Çeku zbulon akordin që arriti me Infantinon

Superliga
Çeku: Ligji antidoping mundëson drejtësi dhe shanse të barabarta për garuesit në sport

Çeku: Ligji antidoping mundëson drejtësi dhe shanse të barabarta për garuesit në sport

Sport vendor
Sulmi ndaj Muratit – zyrtarët e qeverisë i dalin në mbështetje ministrit

Sulmi ndaj Muratit – zyrtarët e qeverisë i dalin në mbështetje ministrit

Kosovë
Fillon “Manifesta”, konsiderohet ngjarja më e madhe kulturore në historinë e Kosovës

Fillon “Manifesta”, konsiderohet ngjarja më e madhe kulturore në historinë e Kosovës

Kosovë
Ministri Çeku flet për pingpongistët e Kosovës: Serbia bëri shkelje të të gjitha konventave ndërkombëtare të sportit

Ministri Çeku flet për pingpongistët e Kosovës: Serbia bëri shkelje të të gjitha konventave ndërkombëtare të sportit

Pingpong
Kosova kërkon kthimin e këtij artefakti të vjedhur nga Serbia

Kosova kërkon kthimin e këtij artefakti të vjedhur nga Serbia

Kosovë
Kosova bëhet me Agjenci për Anti-Doping, Çeku thotë se do ta sigurojnë integritetin sportiv

Kosova bëhet me Agjenci për Anti-Doping, Çeku thotë se do ta sigurojnë integritetin sportiv

Kosovë
Pas dy vitesh pauzë, në Prishtinë rikthehet Panairi i Librit – mbi 100 botues pjesë e edicionit të 22-të panairit

Pas dy vitesh pauzë, në Prishtinë rikthehet Panairi i Librit – mbi 100 botues pjesë e edicionit të 22-të panairit

Meridiana Statovci
MKRS shpërblen me 14 mijë euro Donjeta Sadikun pas suksesit në botërorin e boksit

MKRS shpërblen me 14 mijë euro Donjeta Sadikun pas suksesit në botërorin e boksit

Boks
Ministri Çeku tregon se çfarë po ndodhë me punimet në stadiumin “Adem Jashari” dhe atë të Gjilanit

Ministri Çeku tregon se çfarë po ndodhë me punimet në stadiumin “Adem Jashari” dhe atë të Gjilanit

Kosovë
Figura të njohura sportive dhe politike bëjnë homazhe pranë trupit të pajetë të legjendës së boksit, Xhevdet Pecit

Figura të njohura sportive dhe politike bëjnë homazhe pranë trupit të pajetë të legjendës së boksit, Xhevdet Pecit

Boks
Ministri Çeku: Nuk do të lejojmë asnjë shkelje, duam qeverisje të mirë në federata

Ministri Çeku: Nuk do të lejojmë asnjë shkelje, duam qeverisje të mirë në federata

Kosovë
​Miratohet në parim Projektligji për Arkivat Shtetërore, Çeku: Me këtë projektligj kemi paraparë kthimin e materialeve arkivore në Kosovë

​Miratohet në parim Projektligji për Arkivat Shtetërore, Çeku: Me këtë projektligj kemi paraparë kthimin e materialeve arkivore në Kosovë

Kosovë