LAJMI I FUNDIT:

Hajrulla Çeku

138 Artikuj

Pas raportimit në FIFA, ministri Çeku pranon kërcënime me vrasje nga Serbia

Pas raportimit në FIFA, ministri Çeku pranon kërcënime me vrasje nga Serbia

Kosovë
Fjalimi i Kurtit në Internacionalen e Socialistëve në Spanjë, Çeku: Borrell e duartrokiti ngrohtësisht

Fjalimi i Kurtit në Internacionalen e Socialistëve në Spanjë, Çeku: Borrell e duartrokiti ngrohtësisht

Kosovë
Provokimet e serbëve në Katar, Çeku i quan mesazhe gjenocidale ndaj Kosovës

Provokimet e serbëve në Katar, Çeku i quan mesazhe gjenocidale ndaj Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
Nis restaurimi i Qendrës Hebraike në Prizren

Nis restaurimi i Qendrës Hebraike në Prizren

Kosovë
Kurti flet për vizitën në Estoni – tregon me kë u takua dhe çka bisedoi

Kurti flet për vizitën në Estoni – tregon me kë u takua dhe çka bisedoi

Kosovë
Buxheti i MKRS-së do të jetë mbi 57 milionë euro në vitin 2023

Buxheti i MKRS-së do të jetë mbi 57 milionë euro në vitin 2023

TV / Film
Çeku: Serbia po shkel hapur konventat e UNESCO-s duke mos i kthyer 1247 eksponate

Çeku: Serbia po shkel hapur konventat e UNESCO-s duke mos i kthyer 1247 eksponate

Kosovë
Deliu-Kodra i kërkon sqarim ministrit Çeku për artikullin propagandues për promovimin negativ të Kosovës në Francë

Deliu-Kodra i kërkon sqarim ministrit Çeku për artikullin propagandues për promovimin negativ të Kosovës në Francë

Kosovë
Në 50-vjetorin e themelimit, ministri Çeku: U kemi borxh të madh balerinëve ndërtimin e një objekti ku BKK sjellë në skenë shfaqjet e tyre

Në 50-vjetorin e themelimit, ministri Çeku: U kemi borxh të madh balerinëve ndërtimin e një objekti ku BKK sjellë në skenë shfaqjet e tyre

Yjet
Zvonimir Boban fillon vizitën e tij në Kosovë, takohet me ministrin Hajrulla Çeku

Zvonimir Boban fillon vizitën e tij në Kosovë, takohet me ministrin Hajrulla Çeku

Sport vendor
Kurti viziton asetet e restauruara të trashëgimisë kulturore në Pejë, Deçan dhe Gjakovë

Kurti viziton asetet e restauruara të trashëgimisë kulturore në Pejë, Deçan dhe Gjakovë

Kosovë
Hajrulla Çeku flet pasi u miratua vendimi ‘Kosova shtet i xhudos’

Hajrulla Çeku flet pasi u miratua vendimi ‘Kosova shtet i xhudos’

Xhudo
Lansohet projekti “Kosova shtet i xhudos”

Lansohet projekti “Kosova shtet i xhudos”

Xhudo
Infantino takohet me Përparim Ramën dhe Hajrullah Çekun, mbyll takimet në Kosovë

Infantino takohet me Përparim Ramën dhe Hajrullah Çekun, mbyll takimet në Kosovë

Superliga
Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino nesër vjen në Kosovë, ai do të mirëpritet edhe nga krerët shtetërorë

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino nesër vjen në Kosovë, ai do të mirëpritet edhe nga krerët shtetërorë

Superliga
MKRS prezanton një raport të shkurtër të më shumë se 100 punëve të kryera për 18 muaj

MKRS prezanton një raport të shkurtër të më shumë se 100 punëve të kryera për 18 muaj

Magazina
MKRS vazhdon publikimin e artefakteve në rrjetet sociale, që Serbia ia mori Kosovës gjatë kohës së luftës

MKRS vazhdon publikimin e artefakteve në rrjetet sociale, që Serbia ia mori Kosovës gjatë kohës së luftës

Kosovë
Pas përfundimit të edicionit të 21-të të DokuFest, ministri Çeku: Vendi ynë po shënon një nga vitet më të suksesshme kulturore në historinë e tij

Pas përfundimit të edicionit të 21-të të DokuFest, ministri Çeku: Vendi ynë po shënon një nga vitet më të suksesshme kulturore në historinë e tij

TV / Film
Përfundimet nga “Tryeza e dytë e sportit”

Përfundimet nga “Tryeza e dytë e sportit”

Sport vendor
Çeku: Janë mbi 1 mijë monumente që forcat serbe i kanë shkatërruar gjatë luftës, do të kërkojmë dëmshpërblim për to

Çeku: Janë mbi 1 mijë monumente që forcat serbe i kanë shkatërruar gjatë luftës, do të kërkojmë dëmshpërblim për to

Kosovë
Çështja e Manastirit të Deçanit, ministri Çeku: Organizata “Europa Nostra” e ka humbur kredibilitetin, i është nënshtruar Serbisë

Çështja e Manastirit të Deçanit, ministri Çeku: Organizata “Europa Nostra” e ka humbur kredibilitetin, i është nënshtruar Serbisë

Kosovë
Çeku: Podujeva do të bëhet me Qendër Multifunksionale për fuqizimin e të rinjve

Çeku: Podujeva do të bëhet me Qendër Multifunksionale për fuqizimin e të rinjve

Komunat
Hapet Muzeu i Burgut të Prishtinës

Hapet Muzeu i Burgut të Prishtinës

Kosovë
Çeku thotë se 1.247 artefakte nga Kosova po mbahen ilegalisht në Beograd

Çeku thotë se 1.247 artefakte nga Kosova po mbahen ilegalisht në Beograd

Kosovë