LAJMI I FUNDIT:
Granit Xhaka

Granit Xhaka

1714 Artikuj

Info

Granit Xhaka është futbollist shqiptar me origjinë nga Kosova që e përfaqëson Zvicrën. Ai është i lindur më 27 shtator të vitit 1992 dhe aktualisht bart fanellën e Arsenalit.

Xhaka tregon pse nuk qëndroi në Ligën Premier pas largimit nga Arsenali

Xhaka tregon pse nuk qëndroi në Ligën Premier pas largimit nga Arsenali

Premier League
Martinelli flet për largimin e Xhakës, tregon a mund ta përballojnë humbjen e tij

Martinelli flet për largimin e Xhakës, tregon a mund ta përballojnë humbjen e tij

Premier League
Mikel Arteta: Kai Havertz nuk është zëvendësues i Granit Xhakës

Mikel Arteta: Kai Havertz nuk është zëvendësues i Granit Xhakës

Premier League
Granit Xhaka flet për telefonatat që kishte me Xabi Alonson para se të transferohej te Bayer Leverkusen

Granit Xhaka flet për telefonatat që kishte me Xabi Alonson para se të transferohej te Bayer Leverkusen

Bundesliga
Granit Xhaka hapet dhe flet pas largimit nga Arsenali: Ai ndalet te momenti me tifozët dhe heqja e shiritit të kapitenit

Granit Xhaka hapet dhe flet pas largimit nga Arsenali: Ai ndalet te momenti me tifozët dhe heqja e shiritit të kapitenit

Premier League
“Nuk është e vërtet që u largova nga Arsenali pasi gruaja nuk ishte e lumtur” – Xhaka tregon arsyet për largimin nga Anglia

“Nuk është e vërtet që u largova nga Arsenali pasi gruaja nuk ishte e lumtur” – Xhaka tregon arsyet për largimin nga Anglia

Premier League
Arteta dhe Edu me fjalë fantastike për Xhakën, po ashtu klubi postoi video dhe shkrime të jashtëzakonshme për mesfushorin pas largimit

Arteta dhe Edu me fjalë fantastike për Xhakën, po ashtu klubi postoi video dhe shkrime të jashtëzakonshme për mesfushorin pas largimit

Premier League
Fjalët e para të Granit Xhakës si lojtari i Bayer Leverkusen

Fjalët e para të Granit Xhakës si lojtari i Bayer Leverkusen

Bundesliga
Zyrtare: Granit Xhaka nënshkruan me Bayer Leverkusenin

Zyrtare: Granit Xhaka nënshkruan me Bayer Leverkusenin

Bundesliga
E kryer, Granit Xhaka afër zyrtarizimit te Bayer Leverkusen

E kryer, Granit Xhaka afër zyrtarizimit te Bayer Leverkusen

Premier League
Granit Xhaka shfaqet përkrah bashkëshortes nga pushimet në Turqi

Granit Xhaka shfaqet përkrah bashkëshortes nga pushimet në Turqi

Yjet
Leverkusen rrit ofertën për Xhakën, zyrtarizimi çështje ditësh

Leverkusen rrit ofertën për Xhakën, zyrtarizimi çështje ditësh

Premier League
Xhaka: Duam tri pikë ndaj Rumanisë, nuk duam të mungojmë në Kampionatin Evropian

Xhaka: Duam tri pikë ndaj Rumanisë, nuk duam të mungojmë në Kampionatin Evropian

Përfaqësueset
Pse po vonohet transferimi i Xhakës te Bayer Leverkusen, Fabrizio Romano jep detajet

Pse po vonohet transferimi i Xhakës te Bayer Leverkusen, Fabrizio Romano jep detajet

Bundesliga
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga
Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bundesliga
Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Ndërkombëtare
Tifozi i Arsenalit i jep Granit Xhakës dhuratën lamtumirëse

Tifozi i Arsenalit i jep Granit Xhakës dhuratën lamtumirëse

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali

Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali

Premier League
Granit Xhaka u jep lamtumirën tifozëve të Arsenalit

Granit Xhaka u jep lamtumirën tifozëve të Arsenalit

Premier League
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Arteta: Lidershipi i Xhakës është një gëzim për lojtarët e rinj te Arsenali

Arteta: Lidershipi i Xhakës është një gëzim për lojtarët e rinj te Arsenali

Premier League