LAJMI I FUNDIT:
Granit Xhaka

Granit Xhaka

1676 Artikuj

Info

Granit Xhaka është futbollist shqiptar me origjinë nga Kosova që e përfaqëson Zvicrën. Ai është i lindur më 27 shtator të vitit 1992 dhe aktualisht bart fanellën e Arsenalit.

Po kërkohet nga Leverkuseni, Arteta flet për situatën e Xhakës

Po kërkohet nga Leverkuseni, Arteta flet për situatën e Xhakës

Premier League
Nuk do ta besoni se për sa milionë Arsenali po e shet Granit Xhakën

Nuk do ta besoni se për sa milionë Arsenali po e shet Granit Xhakën

Bundesliga
Callum Wilson zbulon se çfarë ndodhi mes tij dhe Granit Xhakës

Callum Wilson zbulon se çfarë ndodhi mes tij dhe Granit Xhakës

Premier League
Xhaka drejt rikthimit në Bundesliga, një klub i ofron Arsenalit shkëmbimin e bujshëm

Xhaka drejt rikthimit në Bundesliga, një klub i ofron Arsenalit shkëmbimin e bujshëm

Premier League
Tifozët e Arsenalit të bindur se Xhaka e ngacmoi Tottenhamin me mesazhin në xhaketë gjatë intervistës televizive

Tifozët e Arsenalit të bindur se Xhaka e ngacmoi Tottenhamin me mesazhin në xhaketë gjatë intervistës televizive

Premier League
“I detyroheshim tifozëve me një reagim, titulli ende i mundshëm”, Granit Xhaka flet pas fitores ndaj Chelseat

“I detyroheshim tifozëve me një reagim, titulli ende i mundshëm”, Granit Xhaka flet pas fitores ndaj Chelseat

Premier League
Arteta flet për gjendjen e Salibas dhe Xhakës, ka disa fjalë edhe për përballjen me Cityn

Arteta flet për gjendjen e Salibas dhe Xhakës, ka disa fjalë edhe për përballjen me Cityn

Premier League
Granit Xhaka paralajmëron Manchester Cityn në garën për titull, derisa ka një mesazh edhe për Bukayo Sakan

Granit Xhaka paralajmëron Manchester Cityn në garën për titull, derisa ka një mesazh edhe për Bukayo Sakan

Premier League
Alexander-Arnold zbulon se çfarë çoi në përplasjen e ashpër me Granit Xhakën

Alexander-Arnold zbulon se çfarë çoi në përplasjen e ashpër me Granit Xhakën

Premier League
Përplasje brutale mes Granit Xhakës dhe Trent Alexander-Arnold

Përplasje brutale mes Granit Xhakës dhe Trent Alexander-Arnold

Premier League
Mikel Arteta nënvizon katër ndryshime të Granit Xhakës që kanë frymëzuar Arsenalin këtë sezon

Mikel Arteta nënvizon katër ndryshime të Granit Xhakës që kanë frymëzuar Arsenalin këtë sezon

Premier League
Sow përfundon në listën e dëshirave të Arsenalit, mesfushori zbulon se Xhaka është modeli që ndjek

Sow përfundon në listën e dëshirave të Arsenalit, mesfushori zbulon se Xhaka është modeli që ndjek

Premier League
Goli i shënuar ndaj Leedsit, Xhaka: Ia premtova gruas për ditëlindjen e 30-të

Goli i shënuar ndaj Leedsit, Xhaka: Ia premtova gruas për ditëlindjen e 30-të

Yjet
Prej më të mirëve në fushë – statistikat e Granit Xhakës në fitoren e Arsenalit

Prej më të mirëve në fushë – statistikat e Granit Xhakës në fitoren e Arsenalit

Premier League
Arsenali i pandalshëm, Xhaka vazhdon me gola – titulli i kampionit edhe më afër

Arsenali i pandalshëm, Xhaka vazhdon me gola – titulli i kampionit edhe më afër

Premier League
Granit Xhaka vazhdon shkëlqimin, shënon gol ndaj Leedsit

Granit Xhaka vazhdon shkëlqimin, shënon gol ndaj Leedsit

Premier League
Granit Xhaka jep një intervistë të çuditshme, ai përdori ‘filtrin’ e kaubojit me mustaqe dhe iu përgjigj disa pyetjeve interesante

Granit Xhaka jep një intervistë të çuditshme, ai përdori ‘filtrin’ e kaubojit me mustaqe dhe iu përgjigj disa pyetjeve interesante

Yjet
Granit Xhaka uron bashkëshorten për ditëlindje: Pas një burri të suksesshëm gjithmonë fshihet një partnere e mrekullueshme

Granit Xhaka uron bashkëshorten për ditëlindje: Pas një burri të suksesshëm gjithmonë fshihet një partnere e mrekullueshme

Yjet
Zvicra shkatërron Bjellorusinë në ndeshjen e zhvilluar në Serbi, Xhaka njëri nga më meritorët

Zvicra shkatërron Bjellorusinë në ndeshjen e zhvilluar në Serbi, Xhaka njëri nga më meritorët

Përfaqësueset
Granit Xhaka shënon gol të bukur dhe asiston brenda tre minutave ndaj Bjellorusisë

Granit Xhaka shënon gol të bukur dhe asiston brenda tre minutave ndaj Bjellorusisë

Përfaqësueset
Xhaka ia kujton serbëve shqiponjën me një video në ‘Instagram’, përcjellje speciale për shqiptarin në Serbi

Xhaka ia kujton serbëve shqiponjën me një video në ‘Instagram’, përcjellje speciale për shqiptarin në Serbi

Ndërkombëtare
“Jam krenar që luaj për Zvicrën, por origjina ime, gjaku im është Kosova” – Xhaka me deklaratë të fuqishme në dokumentarin për Helvetikët

“Jam krenar që luaj për Zvicrën, por origjina ime, gjaku im është Kosova” – Xhaka me deklaratë të fuqishme në dokumentarin për Helvetikët

Përfaqësueset
Arteta me fjalë të mëdha për Xhakën: Ai është fenomenal këtë sezon, i thash se do të shënonte

Arteta me fjalë të mëdha për Xhakën: Ai është fenomenal këtë sezon, i thash se do të shënonte

Premier League
Dominimi i Granit Xhakës në numra ndaj Crystal Palaces

Dominimi i Granit Xhakës në numra ndaj Crystal Palaces

Premier League