LAJMI I FUNDIT:

Gjykata Themelore në Ferizaj

105 Artikuj

Një muaj paraburgim ndaj A.SH, i dyshuar për rastin “Brezovica”

Një muaj paraburgim ndaj A.SH, i dyshuar për rastin “Brezovica”

Drejtësi
“Nuk ka mbetur gjë tjetër veç edhe të na vrasin”, flet babai i të riut serb nga Shtërpca i cili e akuzon Dalibor Jevtiqin për presione politike

“Nuk ka mbetur gjë tjetër veç edhe të na vrasin”, flet babai i të riut serb nga Shtërpca i cili e akuzon Dalibor Jevtiqin për presione politike

Elfije Boletini
Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut iu konfirmohet aktakuza për vrasjen e Marigona Osmanit

Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut iu konfirmohet aktakuza për vrasjen e Marigona Osmanit

Drejtësi
Mbrojtja paraqet ankesë ndaj aktgjykimit të Themelores për dënimin e Naser Pajazitajt me burgim të përjetshëm

Mbrojtja paraqet ankesë ndaj aktgjykimit të Themelores për dënimin e Naser Pajazitajt me burgim të përjetshëm

Drejtësi
Gjykata gjobit me 3.400 euro katër policë për keqtrajtimin e dy qytetarëve gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare

Gjykata gjobit me 3.400 euro katër policë për keqtrajtimin e dy qytetarëve gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare

Drejtësi
Pamje nga gjykimi ndaj Dardan Krivaqës e Arbër Sejdiut – çka deklaruan para gjykatësit

Pamje nga gjykimi ndaj Dardan Krivaqës e Arbër Sejdiut – çka deklaruan para gjykatësit

Kosovë
Gjykimi ndaj Krivaqës e Sejdiut, aksion simbolik te Gjykata në Ferizaj

Gjykimi ndaj Krivaqës e Sejdiut, aksion simbolik te Gjykata në Ferizaj

Kosovë
Leonit Muhaxheri dënohet me 17 vjet burg për vrasjen e 24-vjeçarit në Ferizaj

Leonit Muhaxheri dënohet me 17 vjet burg për vrasjen e 24-vjeçarit në Ferizaj

Drejtësi
Vrasja e vitit 2018 në Ferizaj, 26 vjet burgim për 5 persona

Vrasja e vitit 2018 në Ferizaj, 26 vjet burgim për 5 persona

Kronika e Zezë
Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për rastin “Brezovica”

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për rastin “Brezovica”

Drejtësi
30 ditë paraburgim për Qëndrim Januzin, i dyshuar për vrasjen e 30-vjeçarit në Ferizaj

30 ditë paraburgim për Qëndrim Januzin, i dyshuar për vrasjen e 30-vjeçarit në Ferizaj

Drejtësi
Paraburgim ndaj 15 të arrestuarve në aksionin “Gropa”

Paraburgim ndaj 15 të arrestuarve në aksionin “Gropa”

Drejtësi
Dy vjet e gjashtë muaj burgim dhe 400 euro gjobë, për veprën penale vjedhje e rëndë

Dy vjet e gjashtë muaj burgim dhe 400 euro gjobë, për veprën penale vjedhje e rëndë

Drejtësi
“Ndjej dhembje, ajo ishte familja ime”, thotë i akuzuari se vrau gruan dhe theri me thikë shoqen e vajzën e gruas në Gjermani

“Ndjej dhembje, ajo ishte familja ime”, thotë i akuzuari se vrau gruan dhe theri me thikë shoqen e vajzën e gruas në Gjermani

Drejtësi
Një muaj paraburgim për të dyshuarin për sulm seksual ndaj të miturës në Ferizaj

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për sulm seksual ndaj të miturës në Ferizaj

Kronika e Zezë
Dënohet me 3 vite burgim i akuzuari për grabitjen e bankës në Ferizaj

Dënohet me 3 vite burgim i akuzuari për grabitjen e bankës në Ferizaj

ProCredit Bank
I dëmtuari thotë në gjykatë se e kanë falur familjen e të akuzuarit për rastin e shkaktimit të aksidentit ku mbetën të vdekur 5 persona

I dëmtuari thotë në gjykatë se e kanë falur familjen e të akuzuarit për rastin e shkaktimit të aksidentit ku mbetën të vdekur 5 persona

Kosovë
Dyshohet për korrupsion, gjykata ia cakton një muaj arrest shtëpiak u.d. të drejtorit të Spitalit në Ferizaj

Dyshohet për korrupsion, gjykata ia cakton një muaj arrest shtëpiak u.d. të drejtorit të Spitalit në Ferizaj

Drejtësi
Një muaj paraburgim për të arrestuarit në rastin ‘Brezovica’

Një muaj paraburgim për të arrestuarit në rastin ‘Brezovica’

Drejtësi
Arrestohet një person i kërkuar në Han të Elezit

Arrestohet një person i kërkuar në Han të Elezit

Kronika e Zezë
Gjashtë muaj burgim ferizajasit, sulmoi ish bashkëshorten

Gjashtë muaj burgim ferizajasit, sulmoi ish bashkëshorten

Kronika e Zezë
Katërqind euro gjobë zyrtarit të lartë publik, për mos raportim ose raportim i rremë i pasurisë

Katërqind euro gjobë zyrtarit të lartë publik, për mos raportim ose raportim i rremë i pasurisë

Drejtësi
Kanosi bashkëshorten se do ta vras bashkë me familje, paraburgim të dyshuarit në Ferizaj

Kanosi bashkëshorten se do ta vras bashkë me familje, paraburgim të dyshuarit në Ferizaj

Kronika e Zezë
Gjykata në Ferizaj cakton një muaj paraburgim për shtetasin bullgar, dyshohet për keqpërdorim të kartelave bankare

Gjykata në Ferizaj cakton një muaj paraburgim për shtetasin bullgar, dyshohet për keqpërdorim të kartelave bankare

Kronika e Zezë