LAJMI I FUNDIT:

Gjykata Themelore në Ferizaj

126 Artikuj

Dy vite burgim dhe 21 mijë mijë euro dënim me gjobë ndaj tre personave në rastin “Brezovica 1”

Dy vite burgim dhe 21 mijë mijë euro dënim me gjobë ndaj tre personave në rastin “Brezovica 1”

Drejtësi
Paraburgim kundër një personi për vrasje në tentativë në Ferizaj

Paraburgim kundër një personi për vrasje në tentativë në Ferizaj

Drejtësi
Vrasja e Marigona Osmanit, në maj nis rigjykimi ndaj Krivaqës e Sejdiut

Vrasja e Marigona Osmanit, në maj nis rigjykimi ndaj Krivaqës e Sejdiut

Drejtësi
Kreu akt seksual me një 16-vjeçare në Ferizaj, i caktohet një muaj paraburgim

Kreu akt seksual me një 16-vjeçare në Ferizaj, i caktohet një muaj paraburgim

Drejtësi
Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Drejtësi
I dyshuari për vrasjen e ish-gruas së tij arrin në Gjykatën Themelore në Ferizaj

I dyshuari për vrasjen e ish-gruas së tij arrin në Gjykatën Themelore në Ferizaj

Kosovë
Gjykata e Ferizajt jep detaje për zjarrin në degën e saj në Kaçanik

Gjykata e Ferizajt jep detaje për zjarrin në degën e saj në Kaçanik

Kronika e Zezë
Dogji bredhin e Vitit të Ri në oborrin e komunës së Hanit të Elezit, paraburgim ndaj të dyshuarit

Dogji bredhin e Vitit të Ri në oborrin e komunës së Hanit të Elezit, paraburgim ndaj të dyshuarit

Kosovë
40 ditë paraburgim ndaj Gëzim Çelës, “baroni i drogës” së Shqipërisë që u arrestua në një fshat të Ferizajt

40 ditë paraburgim ndaj Gëzim Çelës, “baroni i drogës” së Shqipërisë që u arrestua në një fshat të Ferizajt

Kosovë
Gjykata merr vendim ndaj katër të dyshuarve për fajde

Gjykata merr vendim ndaj katër të dyshuarve për fajde

Kronika e Zezë
Tri vjet burgim për ferizajasin, për “rrezikim të trafikut” dhe “mosdhënie të ndihmës”

Tri vjet burgim për ferizajasin, për “rrezikim të trafikut” dhe “mosdhënie të ndihmës”

Kosovë
Doganieri i akuzuar për korrupsion: Kurrë s’kam pranuar ryshfet, këto janë trillime të hetuesisë

Doganieri i akuzuar për korrupsion: Kurrë s’kam pranuar ryshfet, këto janë trillime të hetuesisë

Drejtësi
“Buta” thotë se djegia e veturës së tij nuk ishte motivi i vrasjes së viktimës në Ferizaj

“Buta” thotë se djegia e veturës së tij nuk ishte motivi i vrasjes së viktimës në Ferizaj

Kosovë
Besnik Berishës i ndalohet për t’iu afruar vendit apo personit të caktuar

Besnik Berishës i ndalohet për t’iu afruar vendit apo personit të caktuar

Drejtësi
RrGK mirëpret dënimin e përjetshëm ndaj Dardan Krivaqës, dënimin ndaj Arbër Sejdiut e cilëson të ulët

RrGK mirëpret dënimin e përjetshëm ndaj Dardan Krivaqës, dënimin ndaj Arbër Sejdiut e cilëson të ulët

Kosovë
Dardan Krivaça dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Dardan Krivaça dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Drejtësi
Të premten protestohet para Gjykatës në Ferizaj, kërkohet ndëshkim maksimal për të dyshuarit për vrasjen e Marigona Osmanit

Të premten protestohet para Gjykatës në Ferizaj, kërkohet ndëshkim maksimal për të dyshuarit për vrasjen e Marigona Osmanit

Kosovë
Vrasja e Marigona Osmanit, në Gjykatë sot thuhet fjala përfundimtare

Vrasja e Marigona Osmanit, në Gjykatë sot thuhet fjala përfundimtare

Kosovë
Besnik Berisha ndodhet në QKUK, avokati i tij thotë se seanca gjyqësore pritet të mbahet aty

Besnik Berisha ndodhet në QKUK, avokati i tij thotë se seanca gjyqësore pritet të mbahet aty

Kosovë
Ndërpritet seanca ndaj Sejdiut e Krivaqës pasi ky i fundit nuk ndihet mirë – kërkon ndihmë mjekësore nga gjykata

Ndërpritet seanca ndaj Sejdiut e Krivaqës pasi ky i fundit nuk ndihet mirë – kërkon ndihmë mjekësore nga gjykata

Donjeta Zeqiraj
Mbyllet për publikun seanca ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut, do të shikohen pamjet

Mbyllet për publikun seanca ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut, do të shikohen pamjet

Kosovë
E sulmuan fizikisht, e fusin në veturë dhe e dërgojnë në pyll për t’ia marr kuletën me 327 euro, paraburgim ndaj të dyshuarit në Ferizaj

E sulmuan fizikisht, e fusin në veturë dhe e dërgojnë në pyll për t’ia marr kuletën me 327 euro, paraburgim ndaj të dyshuarit në Ferizaj

Drejtësi


mob5