LAJMI I FUNDIT:

Gjykata Themelore e Prishtinës

395 Artikuj

Rasti i 400 kg kokainë të ardhur nga Brazili, prokurori thotë se do të vërtetohet se kanë dështuar edhe dy tentativa për sjelljen e drogës në Kosovë

Rasti i 400 kg kokainë të ardhur nga Brazili, prokurori thotë se do të vërtetohet se kanë dështuar edhe dy tentativa për sjelljen e drogës në Kosovë

Drejtësi
Gjykata u cakton një muaj paraburgim dy serbëve të arrestuar të hënën në veri

Gjykata u cakton një muaj paraburgim dy serbëve të arrestuar të hënën në veri

Drejtësi
Bashkëshortja e Oliver Ivanoviqit dëshmon e përlotur në gjykimin e të akuzuarve për vrasjen e burrit të saj

Bashkëshortja e Oliver Ivanoviqit dëshmon e përlotur në gjykimin e të akuzuarve për vrasjen e burrit të saj

Kosovë
Nagip Krasniqit i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

Nagip Krasniqit i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

Drejtësi
Naser Kelmendi dënohet me 4 vjet e 8 muaj burgim lidhur me akuzën për trafikim me narkotikë

Naser Kelmendi dënohet me 4 vjet e 8 muaj burgim lidhur me akuzën për trafikim me narkotikë

Drejtësi
Prishtinë, nga një muaj paraburgim ndaj pesë të dyshuarve për “shtytje në kryerjen e veprës terroriste”

Prishtinë, nga një muaj paraburgim ndaj pesë të dyshuarve për “shtytje në kryerjen e veprës terroriste”

Kronika e Zezë
Gjykata urdhëron përmbarimin e 3.3 milionë eurove nga KEK-u për kompensim të punëtorëve

Gjykata urdhëron përmbarimin e 3.3 milionë eurove nga KEK-u për kompensim të punëtorëve

Energjetika
Ndërprehet paraburgimi për sulmuesit e Valon Sylës, lihen në arrest shtëpiak

Ndërprehet paraburgimi për sulmuesit e Valon Sylës, lihen në arrest shtëpiak

Drejtësi
Rasti “Toka”, gjykata vendos të lexohet deklarata e Nazim Bllacës dhe të disa dëshmitarëve të tjerë

Rasti “Toka”, gjykata vendos të lexohet deklarata e Nazim Bllacës dhe të disa dëshmitarëve të tjerë

Drejtësi
Dy vite burgim me kusht dhe dy mijë euro gjobë ndaj të akuzuarit për mashtrim në prokurim publik

Dy vite burgim me kusht dhe dy mijë euro gjobë ndaj të akuzuarit për mashtrim në prokurim publik

Drejtësi
Mbi 66 mijë lëndë të pazgjidhura në Gjykatën Themelore të Prishtinës

Mbi 66 mijë lëndë të pazgjidhura në Gjykatën Themelore të Prishtinës

Drejtësi
Deklarohet sërish i pafajshëm serbi i akuzuar për krime lufte, prokurori thotë se do vërtetohet që ka kryer tortura si polic

Deklarohet sërish i pafajshëm serbi i akuzuar për krime lufte, prokurori thotë se do vërtetohet që ka kryer tortura si polic

Drejtësi
Gruaja e biznesmenit Bedri Rexhepi: Nuk e kisha menduar asnjëherë se Bedriu mund të vdes nga duart e Jetonit

Gruaja e biznesmenit Bedri Rexhepi: Nuk e kisha menduar asnjëherë se Bedriu mund të vdes nga duart e Jetonit

Drejtësi
Ish-gjyqtarja thotë se kishte presion nga politika për lirimin e një të burgosuri

Ish-gjyqtarja thotë se kishte presion nga politika për lirimin e një të burgosuri

Drejtësi
Rasti “Gylenistet”, i akuzuari Sylejmani thotë se sipas ligjit për të huaj në rastet kur kërcënohet siguria e vendit personi i dyshuar deportohet menjëherë

Rasti “Gylenistet”, i akuzuari Sylejmani thotë se sipas ligjit për të huaj në rastet kur kërcënohet siguria e vendit personi i dyshuar deportohet menjëherë

Drejtësi
Ukë Rugova lirohet nga akuza për krim të organizuar me vizat italiane, dënohet me 6 mijë euro për armëmbajtje pa leje

Ukë Rugova lirohet nga akuza për krim të organizuar me vizat italiane, dënohet me 6 mijë euro për armëmbajtje pa leje

Drejtësi
Dëshmitari thotë se i akuzuari Alidemaj u kishte prirë ushtarëve dhe paramilitarëve serbë në masakrën e Izbicës

Dëshmitari thotë se i akuzuari Alidemaj u kishte prirë ushtarëve dhe paramilitarëve serbë në masakrën e Izbicës

Drejtësi
Sindikata e Gjykatës Themelore në Prishtinë kërkon korrigjimin e koeficienteve për pagat, paralajmërojnë grevë

Sindikata e Gjykatës Themelore në Prishtinë kërkon korrigjimin e koeficienteve për pagat, paralajmërojnë grevë

Kosovë
Një muaj paraburgim ndaj personit që ia dogji shtëpinë gazetarit Alban Selimi

Një muaj paraburgim ndaj personit që ia dogji shtëpinë gazetarit Alban Selimi

Drejtësi
Reagimi i Ademit pas lirimit nga akuza: Në fund triumfoi e drejta

Reagimi i Ademit pas lirimit nga akuza: Në fund triumfoi e drejta

Sport vendor
Në rigjykim, lirohet nga akuza për detyrim kryetari i FFK-së, Agim Ademi

Në rigjykim, lirohet nga akuza për detyrim kryetari i FFK-së, Agim Ademi

Sport vendor
Edhe dy muaj arrest shtëpiak për ish-policin serb, Dejan Pantiq

Edhe dy muaj arrest shtëpiak për ish-policin serb, Dejan Pantiq

Drejtësi
Një muaj paraburgim për serbin që dyshohet se kreu krime lufte në Kamenicë

Një muaj paraburgim për serbin që dyshohet se kreu krime lufte në Kamenicë

Drejtësi
Ish-gjyqtari Berisha i akuzuar për marrje ryshfeti thotë se është vënë në një kurth të planifikuar mirë

Ish-gjyqtari Berisha i akuzuar për marrje ryshfeti thotë se është vënë në një kurth të planifikuar mirë

Drejtësi