LAJMI I FUNDIT:

Gjykata Themelore e Gjakovës

58 Artikuj

21 vjet burg për personin që vrau axhën e tij në Malishevë

21 vjet burg për personin që vrau axhën e tij në Malishevë

Drejtësi
Prokuroria kërkon dënimin e dy infermierëve të akuzuar për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor, mbrojtja lirimin e tyre

Prokuroria kërkon dënimin e dy infermierëve të akuzuar për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor, mbrojtja lirimin e tyre

Drejtësi
Dodë Gjikolaj lirohet nga akuza për vrasje të rëndë dhe posedim të paautorizuar të armëve

Dodë Gjikolaj lirohet nga akuza për vrasje të rëndë dhe posedim të paautorizuar të armëve

Drejtësi
Nën kërcënimin e thikës e detyroi të kryejë akt seksual pa pëlqimin e saj  – një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit nga Gjakova

Nën kërcënimin e thikës e detyroi të kryejë akt seksual pa pëlqimin e saj – një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit nga Gjakova

Drejtësi
E kapi për qafe dhe e puthi të miturën – Gjykata në Gjakovë i cakton arrest shtëpiak të dyshuarit për sulm seksual

E kapi për qafe dhe e puthi të miturën – Gjykata në Gjakovë i cakton arrest shtëpiak të dyshuarit për sulm seksual

Drejtësi
Dhunoi seksualisht një femër duke e kërcënuar me thikë, dënohet me gjashtë vjet burgim një person në Gjakovë

Dhunoi seksualisht një femër duke e kërcënuar me thikë, dënohet me gjashtë vjet burgim një person në Gjakovë

Drejtësi
Një muaj paraburgim për pronarin e lokalit në Malishevë, ku dyshohet se u helmuan mbi 200 persona

Një muaj paraburgim për pronarin e lokalit në Malishevë, ku dyshohet se u helmuan mbi 200 persona

Kosovë
Dyshimet për dhunimin e 10-vjeçares në Gjakovë, Gjykata cakton masën e paraburgimit për nënën dhe një person të dyshuar

Dyshimet për dhunimin e 10-vjeçares në Gjakovë, Gjykata cakton masën e paraburgimit për nënën dhe një person të dyshuar

Drejtësi
Gjykata në Gjakovë dënon me dy vjet burgim personin që kishte gjuajtur me armë zjarri

Gjykata në Gjakovë dënon me dy vjet burgim personin që kishte gjuajtur me armë zjarri

Drejtësi
I detyroi tre persona të kërkonin lëmoshë – gjakovari dënohet me 5 vjet burg dhe 200 euro gjobë

I detyroi tre persona të kërkonin lëmoshë – gjakovari dënohet me 5 vjet burg dhe 200 euro gjobë

Drejtësi
​Gjakovë: 34 vjet burgim ndaj 14 të akuzuarve për kontrabandim me migrantë

​Gjakovë: 34 vjet burgim ndaj 14 të akuzuarve për kontrabandim me migrantë

Drejtësi
Vrasja e dy vëllezërve në Gjakovë, një muaj paraburgim për të dyshuarin

Vrasja e dy vëllezërve në Gjakovë, një muaj paraburgim për të dyshuarin

Kosovë
Keqpërdori pozitën, dënohet punonjësi i Komunës së Gjakovës

Keqpërdori pozitën, dënohet punonjësi i Komunës së Gjakovës

Drejtësi


mob5