LAJMI I FUNDIT:

Gjykata Ndërkombëtare Penale

15 Artikuj

Zelensky nga Gjykata e Hagës: Të gjithë duam ta shohim këtu Vladimir Putinin

Zelensky nga Gjykata e Hagës: Të gjithë duam ta shohim këtu Vladimir Putinin

Evropa
Afrika e Jugut paralajmëron Putinin: Mund të arrestohesh gjatë pjesëmarrjes në samitin e BRICS

Afrika e Jugut paralajmëron Putinin: Mund të arrestohesh gjatë pjesëmarrjes në samitin e BRICS

Evropa
Ministri i Jashtëm gjerman: Nëse Putin vjen në vendin tonë, do ta arrestojmë dhe dorëzojmë në Hagë

Ministri i Jashtëm gjerman: Nëse Putin vjen në vendin tonë, do ta arrestojmë dhe dorëzojmë në Hagë

Evropa
Për çfarë krimesh të tjera lufte akuzohet Rusia?

Për çfarë krimesh të tjera lufte akuzohet Rusia?

Evropa
Dëshmi për Gjykatën e Hagës: Lvova-Belova ia konfirmon Putinit se adoptoi një adoleshent nga Donbasi

Dëshmi për Gjykatën e Hagës: Lvova-Belova ia konfirmon Putinit se adoptoi një adoleshent nga Donbasi

Evropa
Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arrest për Putinin, Biden: Ai qartazi ka kryer krime lufte

Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arrest për Putinin, Biden: Ai qartazi ka kryer krime lufte

Amerika
A ka lëshuar Gjykata e Hagës urdhër-arrest për presidentë të tjerë?

A ka lëshuar Gjykata e Hagës urdhër-arrest për presidentë të tjerë?

Evropa
Shtëpia e Bardhë për urdhër-arrestin ndërkombëtar ndaj Putinit: Pa dyshim se rusët po kryejnë krime lufte në Ukrainë

Shtëpia e Bardhë për urdhër-arrestin ndërkombëtar ndaj Putinit: Pa dyshim se rusët po kryejnë krime lufte në Ukrainë

Evropa
A ka qenë Putin diku ku mund të arrestohej?

A ka qenë Putin diku ku mund të arrestohej?

Evropa
Kryeprokurori i Gjykatës së Hagës, Khan: Putin është përgjegjës për dëbimin me forcë të fëmijëve ukrainas

Kryeprokurori i Gjykatës së Hagës, Khan: Putin është përgjegjës për dëbimin me forcë të fëmijëve ukrainas

Evropa
Pas lëshimit të urdhër-arrestit ndërkombëtar për Putinin, reagon BE-ja dhe Britania e Madhe

Pas lëshimit të urdhër-arrestit ndërkombëtar për Putinin, reagon BE-ja dhe Britania e Madhe

Evropa
Kremlini: Urdhër-arresti ndërkombëtar kundër Putinit, nuk ka asnjë kuptim për vendin tonë

Kremlini: Urdhër-arresti ndërkombëtar kundër Putinit, nuk ka asnjë kuptim për vendin tonë

Evropa
ICC do t’i bashkohet ekipit për hetimin e krimeve të dyshuara të luftës në Ukrainë

ICC do t’i bashkohet ekipit për hetimin e krimeve të dyshuara të luftës në Ukrainë

Nga Bota
Shqipëria i bashkohet nismës për hetim të Rusisë për krime lufte në Ukrainë

Shqipëria i bashkohet nismës për hetim të Rusisë për krime lufte në Ukrainë

Shqipëri
SHBA pritet të ketë qasje të ashpër kundër Gjykatës Ndërkombëtare Penale

SHBA pritet të ketë qasje të ashpër kundër Gjykatës Ndërkombëtare Penale

Nga Bota