LAJMI I FUNDIT:

Gjykata e Lartë

28 Artikuj

110-vjetori i krijimit të Gjykatës së Lartë në Shqipëri, Presidenti Begaj: Ka një kontribut të pazëvendësueshëm

110-vjetori i krijimit të Gjykatës së Lartë në Shqipëri, Presidenti Begaj: Ka një kontribut të pazëvendësueshëm

Shqipëri
Gjykata e Lartë në Tiranë vendos të ekstradojë drejt Turqisë, Faruk Ozer-in

Gjykata e Lartë në Tiranë vendos të ekstradojë drejt Turqisë, Faruk Ozer-in

Shqipëri
U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia dërgon rekurs në Gjykatën e Lartë

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia dërgon rekurs në Gjykatën e Lartë

Shqipëri
I akuzuar si drejtues i bandës famëkeqe të Lushnjës, Gjykata e Lartë lë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm për Aldo Baren

I akuzuar si drejtues i bandës famëkeqe të Lushnjës, Gjykata e Lartë lë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm për Aldo Baren

Shqipëri
Akuzohen për trafik kokaine, lihen në burg pronari dhe administratori i kompanisë së bananeve

Akuzohen për trafik kokaine, lihen në burg pronari dhe administratori i kompanisë së bananeve

Shqipëri
Kërkoi lehtësim të dënimit, Gjykata e Lartë lë në burg ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka

Kërkoi lehtësim të dënimit, Gjykata e Lartë lë në burg ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka

Shqipëri
Njëri prej gjyqtarëve të Gjykatës Supreme në SHBA kërkon t’u mirren të drejtat homoseksualëve

Njëri prej gjyqtarëve të Gjykatës Supreme në SHBA kërkon t’u mirren të drejtat homoseksualëve

Amerika
Gjykata e Lartë në Shqipëri drejt kompletimit, Meta emëron dy gjyqtarë të rinj

Gjykata e Lartë në Shqipëri drejt kompletimit, Meta emëron dy gjyqtarë të rinj

Shqipëri
Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Tahirit për pezullimin e dënimit me burg

Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Tahirit për pezullimin e dënimit me burg

Shqipëri
Ish-ministri Saimir Tahiri kërkon lirimin: “Më rrezikohet jeta në burg”

Ish-ministri Saimir Tahiri kërkon lirimin: “Më rrezikohet jeta në burg”

Shqipëri
Afera e impianteve të plehrave në Shqipëri, Gjykata e Lartë lë në burg ish-ministrin Lefter Koka

Afera e impianteve të plehrave në Shqipëri, Gjykata e Lartë lë në burg ish-ministrin Lefter Koka

Shqipëri
Gjykata e Lartë e Shqipërisë bëhet me 11 anëtar, Meta dekreton Gentian Medjan

Gjykata e Lartë e Shqipërisë bëhet me 11 anëtar, Meta dekreton Gentian Medjan

Shqipëri
Meta dekreton anëtaren e re të Gjykatës së Lartë të Shqipërisë, SHBA dhe BE përshëndesin vendimin

Meta dekreton anëtaren e re të Gjykatës së Lartë të Shqipërisë, SHBA dhe BE përshëndesin vendimin

Shqipëri
Shqipëri: Gjykata e Lartë ka 36 mijë dosje, prej tyre 18 mijë për çështje divorci dhe 12 mijë padi ndaj shtetit

Shqipëri: Gjykata e Lartë ka 36 mijë dosje, prej tyre 18 mijë për çështje divorci dhe 12 mijë padi ndaj shtetit

Shqipëri
Gjykata e Lartë në SHBA nuk pranon të shqyrtojë apelin e Shkëlzen Berishës për akuzat ndaj tij

Gjykata e Lartë në SHBA nuk pranon të shqyrtojë apelin e Shkëlzen Berishës për akuzat ndaj tij

Shqipëri
Trump nominon Amy Coney Barret si anëtaren e re të Gjykatës së Lartë

Trump nominon Amy Coney Barret si anëtaren e re të Gjykatës së Lartë

Nga Bota
Presidenti Trump do ta nominojë gjatë javës së ardhshme anëtarin e ri të Gjykatës së Lartë

Presidenti Trump do ta nominojë gjatë javës së ardhshme anëtarin e ri të Gjykatës së Lartë

Nga Bota
Grindje politike në SHBA për vendin e mbetur bosh në Gjykatën e Lartë

Grindje politike në SHBA për vendin e mbetur bosh në Gjykatën e Lartë

Nga Bota
Postimet e paligjshme, Facebook duhet t’i fshijë

Postimet e paligjshme, Facebook duhet t’i fshijë

Media Sociale
SHBA, Gjykata e Lartë i hapë rrugë ndërtimit të murit me Meksikën

SHBA, Gjykata e Lartë i hapë rrugë ndërtimit të murit me Meksikën

Nga Bota
Senati amerikan konfirmon Kavanaugh në Gjykatën e Lartë

Senati amerikan konfirmon Kavanaugh në Gjykatën e Lartë

Nga Bota
Tkurrja prej Vettingut, Gjykata e Lartë shndërrohet në “urgjencë”

Tkurrja prej Vettingut, Gjykata e Lartë shndërrohet në “urgjencë”

Shqipëri
Nuk e arsyetoj pasurinë, shkarkohet nga detyra gjyqtari i Gjykatës së Lartë

Nuk e arsyetoj pasurinë, shkarkohet nga detyra gjyqtari i Gjykatës së Lartë

Shqipëri
Akademiku polak po jepte intervistë për krizën politike, macja i hip në qafë (Video)

Akademiku polak po jepte intervistë për krizën politike, macja i hip në qafë (Video)

Fun Lajme