LAJMI I FUNDIT:
Gjiko

Gjiko

451 Artikuj

Info

“Gjiko the Flyboy”, emri i vërtetë i të cilit është Asdren Gjikolli, është i lindur në Pejë më 3 janar të vitit 1991.

Shkollimin fillor e përfundoi në shkollën “Asdreni”, gjersa atë të mesëm në gjimnazin “Bedri Pejani”, në Pejë.

Ai është një ndër reperët më të suksesshëm të tregut muzikor, ndërsa njëherësh është vëllai i producentit të njohur, Big Bang Beats, emri i vërtet i të cilit është Arbër Gjikolli.

Gjiko është marrë me muzikë që në moshë të hershme, gjersa suksesin më të madh e arriti në vitin 2014 në dy duetet që solli me këngëtaren Dafina Zeqiri, “MSD”, dhe “IAM”.

Ka të edituar një album në treg, në vitin 2012, të titulluar “667 (1 Hap Para Dreqit)”.

Disa nga këngët e tij më të suksesshme janë: “Yjet Nalt”, “Papuqe Gucci”, “Mos ma perzij”, “Si me def”, etj.

“Çdo këngë e imja është dedikim i një emocioni ndaj meje, është ndjenjë brenda meje që e konvertoj në fjalë me melodi”, ka thënë reperi në një intervistë për Telegrafin, në vitin 2017.

Gjiko fjalë dashurie Elitës për ditëlindje: Vështirë me gjet si ti, je melmesa sekrete që krejt gjërat në jetë mi bën më të shijshme

Gjiko fjalë dashurie Elitës për ditëlindje: Vështirë me gjet si ti, je melmesa sekrete që krejt gjërat në jetë mi bën më të shijshme

Yjet
Elita Rudi feston ditëlindjen e 30-të në Japoni: Fundi i një dekade

Elita Rudi feston ditëlindjen e 30-të në Japoni: Fundi i një dekade

Yjet
Gjiko dhe Elita Rudi shijojnë pushimet në Japoni

Gjiko dhe Elita Rudi shijojnë pushimet në Japoni

Yjet
Lansohet “Tento” nga Big Bang, Gjiko dhe Buta

Lansohet “Tento” nga Big Bang, Gjiko dhe Buta

Muzikë
Gjiko: Engjëjt nuk jetojnë në tokë, por në parajsë

Gjiko: Engjëjt nuk jetojnë në tokë, por në parajsë

Yjet
Fifi i del në mbështetje Gjikos, pas reagimit për akuzat e dhunimit të një të miture

Fifi i del në mbështetje Gjikos, pas reagimit për akuzat e dhunimit të një të miture

Yjet
Gjiko vjen me një reagim pas rastit të dhunimit të 11-vjeçares dhe rikthimit të akuzave ndaj tij: Secili po ia hedh fajin tjetrit, ma keni shqetësuar e tmerruar familjen

Gjiko vjen me një reagim pas rastit të dhunimit të 11-vjeçares dhe rikthimit të akuzave ndaj tij: Secili po ia hedh fajin tjetrit, ma keni shqetësuar e tmerruar familjen

Yjet
Pas “Djegi krejt”, Fifi dhe Gjiko publikojnë këngën “365”

Pas “Djegi krejt”, Fifi dhe Gjiko publikojnë këngën “365”

Muzikë
Gjiko bën shaka duke treguar për mënyrën që ka gjetur se si të freskohet para koncerteve në plazh

Gjiko bën shaka duke treguar për mënyrën që ka gjetur se si të freskohet para koncerteve në plazh

Yjet
Young Zerka dhe Gjiko sjellin “Dallavere”

Young Zerka dhe Gjiko sjellin “Dallavere”

Muzikë
Të shtunën vjen një këngë e re nga Young Zerka dhe Gjiko

Të shtunën vjen një këngë e re nga Young Zerka dhe Gjiko

Muzikë
Një ditë një milion klikime për “Djegi krejt”, këngën e re te Gjikos dhe Fifit

Një ditë një milion klikime për “Djegi krejt”, këngën e re te Gjikos dhe Fifit

Muzikë
Gjiko dhe Fifi sjellin “Djegi krejt”

Gjiko dhe Fifi sjellin “Djegi krejt”

Muzikë
Bashkëpunimi i shumëpritur i Gjikos dhe Fifit publikohet të enjten

Bashkëpunimi i shumëpritur i Gjikos dhe Fifit publikohet të enjten

Muzikë
Gjiko dhe Fifi bëjnë paralajmërimin e këngës së re

Gjiko dhe Fifi bëjnë paralajmërimin e këngës së re

Muzikë
Gjiko i drejtohet Elita Rudit: Sfidat e jetës shkojnë e vijnë, e ty të kam gjithmonë në krahun tim

Gjiko i drejtohet Elita Rudit: Sfidat e jetës shkojnë e vijnë, e ty të kam gjithmonë në krahun tim

Yjet
Gjiko befason me tortë në shtrat Elitën për ditëlindjen e 29-të, teksa ndodhen me pushime në Turqi

Gjiko befason me tortë në shtrat Elitën për ditëlindjen e 29-të, teksa ndodhen me pushime në Turqi

Yjet
Me një ‘freestyle’, Gjiko i kërkon që të mos e fshehë më lidhjen me Borën – reagimi i Donaldit

Me një ‘freestyle’, Gjiko i kërkon që të mos e fshehë më lidhjen me Borën – reagimi i Donaldit

Yjet
Gjiko flet për rastin e akuzave të dhunimit: Gjendja ime emocionale ka qenë e rëndë, por jam mundur të jem sa më i fortë

Gjiko flet për rastin e akuzave të dhunimit: Gjendja ime emocionale ka qenë e rëndë, por jam mundur të jem sa më i fortë

Yjet
Gjiko publikon fotografi duke marrë trajtim nga spitali

Gjiko publikon fotografi duke marrë trajtim nga spitali

Yjet
Majk dhe Gjiko sjellin këngën e re “Kce Kce”

Majk dhe Gjiko sjellin këngën e re “Kce Kce”

Muzikë
Gjiko dhe Majk më 18 maj publikojnë bashkëpunimin, sjellin një pjesë të shkurtër të klipit

Gjiko dhe Majk më 18 maj publikojnë bashkëpunimin, sjellin një pjesë të shkurtër të klipit

Yjet
Gjiko dhe Majk improvizojnë “aksham pazarin”, thumbojnë estradën për blerjen e klikimeve dhe ndjekësve

Gjiko dhe Majk improvizojnë “aksham pazarin”, thumbojnë estradën për blerjen e klikimeve dhe ndjekësve

Yjet
Fero u kërkon falje Noizyt, S4MM dhe Gjikos: Më ka shtyrë Mozziku që t’i shaj, tani është bërë bashkë me ta

Fero u kërkon falje Noizyt, S4MM dhe Gjikos: Më ka shtyrë Mozziku që t’i shaj, tani është bërë bashkë me ta

Yjet