LAJMI I FUNDIT:

Gjeorgjia

96 Artikuj

Banori i vetëm i fshatit më të lartë dhe më të izoluar të Evropës, 84-vjeçari tregon pse vazhdon të jetojë atje

Banori i vetëm i fshatit më të lartë dhe më të izoluar të Evropës, 84-vjeçari tregon pse vazhdon të jetojë atje

Interesante
Gjeorgjia nënshkruan “ligjin rus për agjentët e huaj”

Gjeorgjia nënshkruan “ligjin rus për agjentët e huaj”

Nga Bota
Parlamenti i Gjeorgjisë rrëzon veton ndaj ligjit për “agjentët e huaj”

Parlamenti i Gjeorgjisë rrëzon veton ndaj ligjit për “agjentët e huaj”

Azia
SHBA-ja i kërkon Gjeorgjisë që të heqë dorë nga “ligji rus për agjentët e huaj”

SHBA-ja i kërkon Gjeorgjisë që të heqë dorë nga “ligji rus për agjentët e huaj”

Nga Bota
SHBA-ja do të rishikojë marrëdhëniet me Gjeorgjinë si përgjigje ndaj projektligjit për “agjentët e huaj”

SHBA-ja do të rishikojë marrëdhëniet me Gjeorgjinë si përgjigje ndaj projektligjit për “agjentët e huaj”

Nga Bota
Presidentja e Gjeorgjisë i vë veton ‘ligjit rus’ që ka provokuar protesta prej javësh

Presidentja e Gjeorgjisë i vë veton ‘ligjit rus’ që ka provokuar protesta prej javësh

Nga Bota
Provokoi protesta dhe përleshje në parlament – Borrell denoncon ‘ligjin rus’ të Gjeorgjisë dhe kërkon tërheqjen e tij

Provokoi protesta dhe përleshje në parlament – Borrell denoncon ‘ligjin rus’ të Gjeorgjisë dhe kërkon tërheqjen e tij

Evropa
Përleshje masive në parlamentin gjeorgjian mbi ligjin shumë të diskutueshëm “për agjentët e huaj”

Përleshje masive në parlamentin gjeorgjian mbi ligjin shumë të diskutueshëm “për agjentët e huaj”

Evropa
Punëtorët gjeorgjian rinovuan ndërtesën dhe mbetën të tronditur – gjetën dhëmbë njeriu të ‘varrosur’ në mure

Punëtorët gjeorgjian rinovuan ndërtesën dhe mbetën të tronditur – gjetën dhëmbë njeriu të ‘varrosur’ në mure

Evropa
Protestat në Gjeorgji kanë vazhduar deri në mëngjes në një përpjekje të fundit për të parandaluar miratimin e “ligjit të Rusisë”

Protestat në Gjeorgji kanë vazhduar deri në mëngjes në një përpjekje të fundit për të parandaluar miratimin e “ligjit të Rusisë”

Nga Bota
Ada Satka – artistja shqiptare që qëndron prapa këngës përfaqësuese të Gjeorgjisë në ‘Eurovision 2024’

Ada Satka – artistja shqiptare që qëndron prapa këngës përfaqësuese të Gjeorgjisë në ‘Eurovision 2024’

Muzikë
Gjeorgjia tronditet nga përplasjet për projektligjin e ‘agjentit të huaj’

Gjeorgjia tronditet nga përplasjet për projektligjin e ‘agjentit të huaj’

Azia
Si në një ring boksi – deputeti gjeorgjian godet kundërshtarin në fytyrë, në një përplasje për projektligjin për “agjentët e huaj”

Si në një ring boksi – deputeti gjeorgjian godet kundërshtarin në fytyrë, në një përplasje për projektligjin për “agjentët e huaj”

Evropa
Riparimi i kësaj veture po kushton sa çmimi i një Ferrari të ri

Riparimi i kësaj veture po kushton sa çmimi i një Ferrari të ri

Auto Lajme
Një person i armatosur vret katër njerëz në Gjeorgji – publikohen pamjet nga tregu i quajtur “Stamboll”

Një person i armatosur vret katër njerëz në Gjeorgji – publikohen pamjet nga tregu i quajtur “Stamboll”

Evropa
Tre të vdekur, momenti kur një balonë u përfshi nga flakët, pasi u përplas me linjat e tensionit të lartë në Gjeorgji

Tre të vdekur, momenti kur një balonë u përfshi nga flakët, pasi u përplas me linjat e tensionit të lartë në Gjeorgji

Evropa
Hungaria nuk do të përdor veton, BE-ja vendos të fillojë bisedimet e anëtarësimit me Ukrainën dhe Moldavinë

Hungaria nuk do të përdor veton, BE-ja vendos të fillojë bisedimet e anëtarësimit me Ukrainën dhe Moldavinë

Evropa
Baza e re detare ruse në Detin e Zi ka alarmuar Gjeorgjinë, e cila ka frikë se do të futet në luftë

Baza e re detare ruse në Detin e Zi ka alarmuar Gjeorgjinë, e cila ka frikë se do të futet në luftë

Evropa
Çka përmban Pakoja e Zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor e çka për Ukrainën, Moldavinë, Gjeorgjinë e Turqinë

Çka përmban Pakoja e Zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor e çka për Ukrainën, Moldavinë, Gjeorgjinë e Turqinë

Kosovë
Rusia do të ndërtojë një bazë detare në rajonin separatist të Abkhazisë

Rusia do të ndërtojë një bazë detare në rajonin separatist të Abkhazisë

Evropa
Fotografia e parë e Trumpit si i arrestuar, pasi iu dorëzua autoriteteve në Gjeorgjia ndaj akuzave për përmbysjen e rezultatit të zgjedhjeve

Fotografia e parë e Trumpit si i arrestuar, pasi iu dorëzua autoriteteve në Gjeorgjia ndaj akuzave për përmbysjen e rezultatit të zgjedhjeve

Amerika
Ish-presidenti rus, Medvedev: Rusia mund të aneksojë rajone të Gjeorgjisë

Ish-presidenti rus, Medvedev: Rusia mund të aneksojë rajone të Gjeorgjisë

Evropa
Anija ruse u largua nga Gjeorgjia, protestuesit hodhën vezë ndaj turistëve

Anija ruse u largua nga Gjeorgjia, protestuesit hodhën vezë ndaj turistëve

Evropa
Aktivistët gjeorgjianë pengojnë dasmën ku mori pjesë vajza e Sergei Lavrovit

Aktivistët gjeorgjianë pengojnë dasmën ku mori pjesë vajza e Sergei Lavrovit

Nga Bota


mob5