LAJMI I FUNDIT:

Gjenocidi

20 Artikuj

79-vjetori i gjenocidit grek ndaj shqiptarëve të Çamërisë, Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur” kërkon drejtësi

79-vjetori i gjenocidit grek ndaj shqiptarëve të Çamërisë, Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur” kërkon drejtësi

Shqipëri
79-vjetori i gjenocidit grek mbi shqiptarët e Çamërisë, pelegrinazh në Varrezat Monumentale në Konispol

79-vjetori i gjenocidit grek mbi shqiptarët e Çamërisë, pelegrinazh në Varrezat Monumentale në Konispol

Shqipëri
Kur të tjerët debatojnë nëse është gjenocid sulmi i Putinit kundër Ukrainës

Kur të tjerët debatojnë nëse është gjenocid sulmi i Putinit kundër Ukrainës

Opinione
Osmani: 20 mijë gratë e dhunuara nga regjimi gjenocidal serb bart rrëfimin e trishtë të historisë së Kosovës

Osmani: 20 mijë gratë e dhunuara nga regjimi gjenocidal serb bart rrëfimin e trishtë të historisë së Kosovës

Politikë
78 vjet nga gjenocidi ndaj shqiptarëve të Çamërisë

78 vjet nga gjenocidi ndaj shqiptarëve të Çamërisë

Kosovë
Knaus nga ESI: Poezia u përdor për të arsyetuar përdhunimet dhe vrasjet në Bosnje e Hercegovinë dhe Rusi

Knaus nga ESI: Poezia u përdor për të arsyetuar përdhunimet dhe vrasjet në Bosnje e Hercegovinë dhe Rusi

Evropa
Media ruse The Insider: Kremlini po minon Bosnjën e Hercegovinën, rrezik për të hedhur në erë Ballkanin Perëndimor

Media ruse The Insider: Kremlini po minon Bosnjën e Hercegovinën, rrezik për të hedhur në erë Ballkanin Perëndimor

Ballkan
Nga sot, ndalohet mohimi i gjenocidit në Bosnje

Nga sot, ndalohet mohimi i gjenocidit në Bosnje

Bosnja
Dodik mund të shkojë në burg për shkak të Srebrenicës

Dodik mund të shkojë në burg për shkak të Srebrenicës

Bosnja
Ndalohet dhe ndëshkohet mohimi i gjenocidit në Bosnje

Ndalohet dhe ndëshkohet mohimi i gjenocidit në Bosnje

Bosnja
Borrell mesazh Serbisë: Mohuesit e gjenocidit s’kanë vend në BE

Borrell mesazh Serbisë: Mohuesit e gjenocidit s’kanë vend në BE

Kosovë
Erdogan citon të ndjerin Alija Izetbegoviq, derisa flet për gjenocidin në Srebrenicë

Erdogan citon të ndjerin Alija Izetbegoviq, derisa flet për gjenocidin në Srebrenicë

Ballkan
Varhelyi, mesazh Serbisë: Nuk ka vend në BE për ata që mohojnë gjenocidin

Varhelyi, mesazh Serbisë: Nuk ka vend në BE për ata që mohojnë gjenocidin

Ballkan
LDK e konsideron të ndërlikuar çështjen e padisë ndaj Serbisë për gjenocid

LDK e konsideron të ndërlikuar çështjen e padisë ndaj Serbisë për gjenocid

Kosovë
Gjenocidi grek i vitit 1945, mbi popullsinë e Çamërisë

Gjenocidi grek i vitit 1945, mbi popullsinë e Çamërisë

Histori
Për të vërtetën historike apo propagandën?

Për të vërtetën historike apo propagandën?

Cult+
Gashi: Nga qershori i 1999-ës, Kosova ka mundur ta padis Serbinë për gjenocid

Gashi: Nga qershori i 1999-ës, Kosova ka mundur ta padis Serbinë për gjenocid

Drejtësi
Viktimat e gjenocidit rus, që gjetën shpëtim edhe në Kosovë: Çerkezët, populli i bukur sykaltër (Foto)

Viktimat e gjenocidit rus, që gjetën shpëtim edhe në Kosovë: Çerkezët, populli i bukur sykaltër (Foto)

Blendi Devolli
Gjuriqi kundërpërgjigjet Thaçit: Gjenocid ka bërë UÇK-ja

Gjuriqi kundërpërgjigjet Thaçit: Gjenocid ka bërë UÇK-ja

Kosovë
Kërcënohen me vdekje 11 deputetë gjermanë me origjinë turke

Kërcënohen me vdekje 11 deputetë gjermanë me origjinë turke

Nga Bota