LAJMI I FUNDIT:

Gjarpri

150 Artikuj

Një shofer autobusi në Australi largoi një gjarpër nga rruga duke e kapur nga bishti

Një shofer autobusi në Australi largoi një gjarpër nga rruga duke e kapur nga bishti

Interesante
Taipan, gjarpër i kafenjtë, piton … dhe një studim me tinguj: Në çfarë përfundimi arritën shkencëtarët?

Taipan, gjarpër i kafenjtë, piton … dhe një studim me tinguj: Në çfarë përfundimi arritën shkencëtarët?

Libri i madh i kafshëve
Një gjuetare zvarranikësh e largon një gjarpër nga guaca e tualetit në një shtëpi në Australi

Një gjuetare zvarranikësh e largon një gjarpër nga guaca e tualetit në një shtëpi në Australi

Fun Lajme
Oficeri amerikan ndau skifterin dhe gjarprin nga një ‘përleshje’

Oficeri amerikan ndau skifterin dhe gjarprin nga një ‘përleshje’

Interesante
Momenti i frikshëm kur një gjarpër zvarritet mbi pjesën e përparme të një veture në autostradë

Momenti i frikshëm kur një gjarpër zvarritet mbi pjesën e përparme të një veture në autostradë

Fun Lajme
Pitoni gjashtë metra në Indonezi përbiu trupin e një gruaje 54-vjeçare

Pitoni gjashtë metra në Indonezi përbiu trupin e një gruaje 54-vjeçare

Interesante
Mbyllet kopshti zoologjik në Suedi pasi një kobra e ‘zgjuar’ largohet nga ku ishte e mbyllur

Mbyllet kopshti zoologjik në Suedi pasi një kobra e ‘zgjuar’ largohet nga ku ishte e mbyllur

Fun Lajme
Gjarpri trazon pasagjerët e aeroplanit që po zbarkonte në New Jersey

Gjarpri trazon pasagjerët e aeroplanit që po zbarkonte në New Jersey

Interesante
Zbulohet gjarpri me dy koka “albino” në SHBA

Zbulohet gjarpri me dy koka “albino” në SHBA

Interesante
Burri në Alabama telefonon policinë kur gjen një gjarpër në tualet

Burri në Alabama telefonon policinë kur gjen një gjarpër në tualet

Interesante
Doli papritmas nga poshtë një karroce, momenti i tmerrshëm kur një punonjëse zyre në Bangkok detyrohet të luftojë me një gjarpër gjigant

Doli papritmas nga poshtë një karroce, momenti i tmerrshëm kur një punonjëse zyre në Bangkok detyrohet të luftojë me një gjarpër gjigant

Azia
Një gjarpër i madh i mbështjellë rreth fytyrës së qenit, videoja bëhet hit në internet

Një gjarpër i madh i mbështjellë rreth fytyrës së qenit, videoja bëhet hit në internet

Fun Lajme
Oficerët në Pensilvani qëllojnë gjarprin i cili po e ngufaste pronarin e tij, gati për ta mbytur

Oficerët në Pensilvani qëllojnë gjarprin i cili po e ngufaste pronarin e tij, gati për ta mbytur

Amerika
Parku i Gërmisë, fotografohet gjarpri duke e gëlltitur një ketër

Parku i Gërmisë, fotografohet gjarpri duke e gëlltitur një ketër

Virale
Shërbimi Spitalor thotë se ka furnizim të qëndrueshëm me serum kundër kafshimit nga gjarpëri

Shërbimi Spitalor thotë se ka furnizim të qëndrueshëm me serum kundër kafshimit nga gjarpëri

Donjeta Zeqiraj
Pasagjerët e AirAsia mbetën të tmerruar kur e panë në aeroplan, prezenca e gjarprit shkaktoi ulje emergjente

Pasagjerët e AirAsia mbetën të tmerruar kur e panë në aeroplan, prezenca e gjarprit shkaktoi ulje emergjente

Interesante
Bëhet virale videoja, në të cilën këngëtaren Maeta e kafshon gjarpri gjatë xhirimit të klipit

Bëhet virale videoja, në të cilën këngëtaren Maeta e kafshon gjarpri gjatë xhirimit të klipit

Po Flitet
Familja britanike gjeti një nga gjarpërinjtë më helmues në botë – ishte ‘fshehur’ brenda pemës së Krishtlindjeve

Familja britanike gjeti një nga gjarpërinjtë më helmues në botë – ishte ‘fshehur’ brenda pemës së Krishtlindjeve

Interesante
Video tregon luftën mes aligatorit dhe gjarprit në një përrua në Brazil

Video tregon luftën mes aligatorit dhe gjarprit në një përrua në Brazil

Fun Lajme
Si i mbeti nofka “Gjarpër”, ish-presidentit Thaçi, tregon mësuesi i tij

Si i mbeti nofka “Gjarpër”, ish-presidentit Thaçi, tregon mësuesi i tij

Kosovë
Zbulohet gjarpri gjigant në një pyll në Dominika – ishte aq i madh sa duhej të largohej me vinç

Zbulohet gjarpri gjigant në një pyll në Dominika – ishte aq i madh sa duhej të largohej me vinç

Virale
Ish-gjyqtari i famshëm turk e risjell gjarprin në studion televizive – kësaj radhe me një mision të ri

Ish-gjyqtari i famshëm turk e risjell gjarprin në studion televizive – kësaj radhe me një mision të ri

Interesante
Tetë kuptime jo dhe aq ‘negative’ të ëndrrave me gjarpërinj

Tetë kuptime jo dhe aq ‘negative’ të ëndrrave me gjarpërinj

Lifestyle
Punonjësi i dyqanit i shpëton gjarprit i cili i ishte vërsulur miut, kamerat e sigurisë kapin momentin rrëqethës

Punonjësi i dyqanit i shpëton gjarprit i cili i ishte vërsulur miut, kamerat e sigurisë kapin momentin rrëqethës

Kuriozitete