LAJMI I FUNDIT:

Giorgia Meloni

106 Artikuj

“Viktori ia kalon të gjithëve”, Meloni dhe Rama shkëmbejnë batuta në llogari të Orbanit

“Viktori ia kalon të gjithëve”, Meloni dhe Rama shkëmbejnë batuta në llogari të Orbanit

Shqipëri
Fytyrat e shumta të Giorgia Melonit – Politico përmbledh disa prej reagimeve të saja më të çuditshme

Fytyrat e shumta të Giorgia Melonit – Politico përmbledh disa prej reagimeve të saja më të çuditshme

Interesante
Qeveria e Giorgia Melonit njofton se Italia do të ndalojë telefonat inteligjentë në shkolla

Qeveria e Giorgia Melonit njofton se Italia do të ndalojë telefonat inteligjentë në shkolla

Lajme Teknologji
Meloni komenton zgjedhjet në Francë: Le Pen nuk fitoi, por as partitë e tjera

Meloni komenton zgjedhjet në Francë: Le Pen nuk fitoi, por as partitë e tjera

Evropa
Pse Hungaria dhe Italia votuan kundër posteve kryesore të BE-së?

Pse Hungaria dhe Italia votuan kundër posteve kryesore të BE-së?

Evropa
Kryeministrja italiane e përshkruan propozimin rus për paqen në Ukrainë si “propagandë”

Kryeministrja italiane e përshkruan propozimin rus për paqen në Ukrainë si “propagandë”

Nga Bota
Çfarë dihet deri më tani rreth zgjedhjeve për Parlamentin e ri Evropian?

Çfarë dihet deri më tani rreth zgjedhjeve për Parlamentin e ri Evropian?

Evropa
Incident në Gjadër, deputeti i opozitës italiane përplaset me truprojat e Melonit

Incident në Gjadër, deputeti i opozitës italiane përplaset me truprojat e Melonit

Shqipëri
Meloni: Fushatë denigruese ndaj Shqipërisë vetëm se i ofroi ndihmë Italisë

Meloni: Fushatë denigruese ndaj Shqipërisë vetëm se i ofroi ndihmë Italisë

Shqipëri
Rama në konferencë me Melonin: E turpshme të hidhet baltë mbi Shqipërinë për të kundërshtuar marrëveshjen

Rama në konferencë me Melonin: E turpshme të hidhet baltë mbi Shqipërinë për të kundërshtuar marrëveshjen

Shqipëri
Kryeministrja italiane mbërrin në Gjadër, pritet nga Edi Rama

Kryeministrja italiane mbërrin në Gjadër, pritet nga Edi Rama

Shqipëri
Meloni sot në Shqipëri, viziton qendrat për emigrantët në Shëngjin, konferencë me Ramën

Meloni sot në Shqipëri, viziton qendrat për emigrantët në Shëngjin, konferencë me Ramën

Shqipëri
Meloni pritet të vizitojë Shqipërinë, takim me Ramën në Shëngjin

Meloni pritet të vizitojë Shqipërinë, takim me Ramën në Shëngjin

Shqipëri
Rama për ”Financial Times”: Marrëveshja me Italinë për emigrantët një rast unik

Rama për ”Financial Times”: Marrëveshja me Italinë për emigrantët një rast unik

Shqipëri
Marrëveshja me emigrantët, Rama: Shtyrja e hapjes së kampeve çështje e Italisë

Marrëveshja me emigrantët, Rama: Shtyrja e hapjes së kampeve çështje e Italisë

Shqipëri
Media italiane: Kampet e refugjatëve në Shqipëri do të menaxhohen nga kompania nën hetim për lidhje me mafian

Media italiane: Kampet e refugjatëve në Shqipëri do të menaxhohen nga kompania nën hetim për lidhje me mafian

Shqipëri
Italia zbulon se çfarë përmban paketa e ardhshme me ndihma ushtarake për Ukrainën

Italia zbulon se çfarë përmban paketa e ardhshme me ndihma ushtarake për Ukrainën

Nga Bota
Meloni reagon ndaj emisionit investigativ të Rai3: Linçoi Ramën se mbrojti Italinë

Meloni reagon ndaj emisionit investigativ të Rai3: Linçoi Ramën se mbrojti Italinë

Shqipëri
Për herë të parë, Papa Françesku pjesë e samitit të G7 për të diskutuar mbi Inteligjencën Artificiale

Për herë të parë, Papa Françesku pjesë e samitit të G7 për të diskutuar mbi Inteligjencën Artificiale

Lajme Teknologji
Shqipëria pret emigrantët afrikanë në maj, Italia cakton datën dhe hap tenderin për kampin

Shqipëria pret emigrantët afrikanë në maj, Italia cakton datën dhe hap tenderin për kampin

Shqipëri
Kuvendi i Shqipërisë ratifikoi marrëveshjen për emigrantët, reagon Meloni

Kuvendi i Shqipërisë ratifikoi marrëveshjen për emigrantët, reagon Meloni

Shqipëri
Miratimi i marrëveshjes me Italinë, Rama: Shqipëria veproi si një vend anëtar i BE

Miratimi i marrëveshjes me Italinë, Rama: Shqipëria veproi si një vend anëtar i BE

Shqipëri
Vetëm pak minuta zgjati seanca në Kuvendin e Shqipërisë, miratohet me 77 vota marrëveshja Rama-Meloni për emigrantët

Vetëm pak minuta zgjati seanca në Kuvendin e Shqipërisë, miratohet me 77 vota marrëveshja Rama-Meloni për emigrantët

Shqipëri
Giorgia Meloni pranë Triestes bëri homazhe për italianët e vrarë në Luftën e Dytë Botërore, e quajti Titon xhelat

Giorgia Meloni pranë Triestes bëri homazhe për italianët e vrarë në Luftën e Dytë Botërore, e quajti Titon xhelat

Evropa


mob5