LAJMI I FUNDIT:
Gianluigi Buffon

Gianluigi Buffon

559 Artikuj

Info

Gianluigi ‘Gigi’ Buffon është futbollist italian i lindur më 28 janar 1978.

Buffon: Maignan dhe Onana janë dy nga pesë portierët më të mirë në botë

Buffon: Maignan dhe Onana janë dy nga pesë portierët më të mirë në botë

Serie A
Buffon konsideron se Petr Cech është ndër portierët më të mirë në histori

Buffon konsideron se Petr Cech është ndër portierët më të mirë në histori

Ndërkombëtare
Rikthimi eventual te Italia dhe puna që do të bëjë pas pensionimit – deklarohet Buffon

Rikthimi eventual te Italia dhe puna që do të bëjë pas pensionimit – deklarohet Buffon

Ndërkombëtare
Edon Zhegrova zgjedh formacionin më të mirë në histori: Sulmin ua beson Messit, Ronaldos dhe Ronaldinhos

Edon Zhegrova zgjedh formacionin më të mirë në histori: Sulmin ua beson Messit, Ronaldos dhe Ronaldinhos

Ligue 1
Katër i kanë arritur nga pesë pjesëmarrje në Kupën e Botës, katër të tjerë mund t’i arrijnë – por vetëm Messi mund ta thyej rekordin

Katër i kanë arritur nga pesë pjesëmarrje në Kupën e Botës, katër të tjerë mund t’i arrijnë – por vetëm Messi mund ta thyej rekordin

Përfaqësueset
Nga Parma e viteve të 90-ta deri te Juventusi i Max Allegrit: Një formacion për çdo dekadë nga katër sa ishte Gigi Buffon në fushë

Nga Parma e viteve të 90-ta deri te Juventusi i Max Allegrit: Një formacion për çdo dekadë nga katër sa ishte Gigi Buffon në fushë

Serie A
Buffon zgjedh pesë portierët më të mirë në botë aktualisht, një emër i veçantë në listën e tij

Buffon zgjedh pesë portierët më të mirë në botë aktualisht, një emër i veçantë në listën e tij

Ndërkombëtare
Ekipi i ëndrrave të Juventusit: Zidane, Buffon dhe Del Piero, por nuk ka vend për Cristiano Ronaldon

Ekipi i ëndrrave të Juventusit: Zidane, Buffon dhe Del Piero, por nuk ka vend për Cristiano Ronaldon

Serie A
Mbappe zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, pa ndonjë befasi të theksuar

Mbappe zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, pa ndonjë befasi të theksuar

Shkumbin Pireva
Buffon i kënaqur që Dybala u transferua te Roma dhe jo te Interi

Buffon i kënaqur që Dybala u transferua te Roma dhe jo te Interi

Serie A
Buffon më në fund zbulon datën se kur do të pensionohet nga futbolli

Buffon më në fund zbulon datën se kur do të pensionohet nga futbolli

Serie A
Buffon thotë se Di Maria te Juventusi, sikur Maradona në kohët e arta te Napoli

Buffon thotë se Di Maria te Juventusi, sikur Maradona në kohët e arta te Napoli

Serie A
“Finalja e mallkuar e vitit 2006” – Zidane flet për goditjen me kokë në Materazzin dhe për ‘çmendurinë’ që ia dinte Buffoni

“Finalja e mallkuar e vitit 2006” – Zidane flet për goditjen me kokë në Materazzin dhe për ‘çmendurinë’ që ia dinte Buffoni

Ndërkombëtare
Pogba dhe Lukaku drejt rikthimit në Serie A – shtatë emra të mëdhenj që u rikthyen në Itali pas aventurave në Evropë

Pogba dhe Lukaku drejt rikthimit në Serie A – shtatë emra të mëdhenj që u rikthyen në Itali pas aventurave në Evropë

Serie A
Buffon për kartonin e kuq në Madrid: Momenti më krenar – dikush e goditi gjyqtarin, por nuk isha unë

Buffon për kartonin e kuq në Madrid: Momenti më krenar – dikush e goditi gjyqtarin, por nuk isha unë

Liga e Kampionëve
Gianluigi Buffonit i thuhet të pensionohet nga futbolli pas gabimit trashanik që i solli humbjen Parmës

Gianluigi Buffonit i thuhet të pensionohet nga futbolli pas gabimit trashanik që i solli humbjen Parmës

Ligat tjera
Agjenti: Buffon mund të luajë deri në moshën 50 vjeçare

Agjenti: Buffon mund të luajë deri në moshën 50 vjeçare

Ligat tjera
Buffon nuk e ka ndërmend të ndalet, vazhdon kontratën edhe për dy vite

Buffon nuk e ka ndërmend të ndalet, vazhdon kontratën edhe për dy vite

Serie A
Nuk ka përfunduar asgjë, Buffon po synon edhe një aventurë jashtë Italisë

Nuk ka përfunduar asgjë, Buffon po synon edhe një aventurë jashtë Italisë

Ndërkombëtare
Buffon: Juventusi humbi unitetin e skuadrës me Ronaldon

Buffon: Juventusi humbi unitetin e skuadrës me Ronaldon

Serie A
Lionel Messi nuk e ka fituar kurrë çmimin që ka marrë tani Salah – egjiptiani u bashkohet shumë legjendave të futbollit

Lionel Messi nuk e ka fituar kurrë çmimin që ka marrë tani Salah – egjiptiani u bashkohet shumë legjendave të futbollit

Ndërkombëtare
Çdo fitues i Topit të Artë në epokën Ronaldo – Messi, nëse dyshja mund ta fitonin vetëm nga një herë

Çdo fitues i Topit të Artë në epokën Ronaldo – Messi, nëse dyshja mund ta fitonin vetëm nga një herë

Ndërkombëtare
Buffon mbron një tjetër penallti për Parman

Buffon mbron një tjetër penallti për Parman

Ndërkombëtare
Buffon, Ronaldinho, Messi – Formacioni i ëndrrave nga Ibrahimovic është absolutisht i pabesueshëm

Buffon, Ronaldinho, Messi – Formacioni i ëndrrave nga Ibrahimovic është absolutisht i pabesueshëm

Ndërkombëtare