LAJMI I FUNDIT:

Gianluca Vialli

25 Artikuj

Terry zbulon se çfarë i tha Vialli para debutimit me Chelsean

Terry zbulon se çfarë i tha Vialli para debutimit me Chelsean

Premier League
“Nuk do të harrohet kurrë”, Federata Italiane nderon Viallin me një minutë heshtje në çdo ndeshje të Serie A

“Nuk do të harrohet kurrë”, Federata Italiane nderon Viallin me një minutë heshtje në çdo ndeshje të Serie A

Serie A
Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare, legjenda italiane Gianluca Vialli

Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare, legjenda italiane Gianluca Vialli

Ndërkombëtare
Shteti italian nderon me çmime të mëdha Mancinin, Viallin dhe çdo lojtar të ekipit fitues të Euro 2020

Shteti italian nderon me çmime të mëdha Mancinin, Viallin dhe çdo lojtar të ekipit fitues të Euro 2020

Përfaqësueset
Italia ‘harron’ Viallin, autobusi niset – besëtytni e kthyer në rutinë te Kombëtarja e Italisë që iu solli gjashtë fitore në Euro 2020

Italia ‘harron’ Viallin, autobusi niset – besëtytni e kthyer në rutinë te Kombëtarja e Italisë që iu solli gjashtë fitore në Euro 2020

Përfaqësueset
Gjashtë futbollistët që ishin të pasur para se të fillonin karrierën në futboll

Gjashtë futbollistët që ishin të pasur para se të fillonin karrierën në futboll

Ndërkombëtare
Vialli ndihmon kompaninë BC Partners në blerjen e Interit?

Vialli ndihmon kompaninë BC Partners në blerjen e Interit?

Serie A
“Tash a duhet të të quaj trajner” – 13 futbollistët që drejtuan ish-bashkëlojtarët e tyre

“Tash a duhet të të quaj trajner” – 13 futbollistët që drejtuan ish-bashkëlojtarët e tyre

Ndërkombëtare
Gianluca Vialli fiton ‘luftën’ ndaj kancerit pas 17 muajsh me terapi

Gianluca Vialli fiton ‘luftën’ ndaj kancerit pas 17 muajsh me terapi

Premier League
Vialli: Juventusi nuk e pranon scudetton në tavolinë

Vialli: Juventusi nuk e pranon scudetton në tavolinë

Serie A
Sëmundja e ka rrënuar, por Gianluca Vialli nuk dorëzohet – ai vazhdon luftën me kancerin

Sëmundja e ka rrënuar, por Gianluca Vialli nuk dorëzohet – ai vazhdon luftën me kancerin

Po Flitet
Evoluimi i dhjetë transferimeve më të shtrenjta në histori të futbollit ndër vite – nga Maradona deri te Griezmann

Evoluimi i dhjetë transferimeve më të shtrenjta në histori të futbollit ndër vite – nga Maradona deri te Griezmann

Ndërkombëtare
Gullit, Giggs dhe tani Kompany – Mësoni emrat e legjendave që mbajtën pozitën lojtar-trajner

Gullit, Giggs dhe tani Kompany – Mësoni emrat e legjendave që mbajtën pozitën lojtar-trajner

Ndërkombëtare
Vialli këshillon Milanin: Shiteni Silvan dhe Kalinicin, blijeni Belottin  

Vialli këshillon Milanin: Shiteni Silvan dhe Kalinicin, blijeni Belottin  

Serie A
Conte: Nuk largohem nga Chelsea, Vialli gënjen

Conte: Nuk largohem nga Chelsea, Vialli gënjen

Premier League
Lojtarët më të mëdhenj që kanë luajtur në Serie A në vitet e 90-ta: Maldini, Zidane, Baggio dhe Batistuta janë në top 20 – kush është numër 1?

Lojtarët më të mëdhenj që kanë luajtur në Serie A në vitet e 90-ta: Maldini, Zidane, Baggio dhe Batistuta janë në top 20 – kush është numër 1?

Serie A
Për shumë tifozë transferimet e shtrenjta të Ligës Premier janë ‘çmenduri’, por Serie A në vitet e 90-ta thyente rekorde –Blerjet e mëdha nga Lentini te Crespo

Për shumë tifozë transferimet e shtrenjta të Ligës Premier janë ‘çmenduri’, por Serie A në vitet e 90-ta thyente rekorde –Blerjet e mëdha nga Lentini te Crespo

Serie A
Top 25 golat më të mirë në histori të Serie A (Video)

Top 25 golat më të mirë në histori të Serie A (Video)

Serie A
“Morata është më i mirë se Lukaku”  

“Morata është më i mirë se Lukaku”  

Premier League
Vialli: Juves nuk i mungon asgjë për Ligën e Kampionëve

Vialli: Juves nuk i mungon asgjë për Ligën e Kampionëve

Serie A
Futbollistët e Juventusit mund të bëhen legjenda ndaj Realit në finalen e LK, por kush janë 20 lojtarët më të mirë në historinë e tyre?

Futbollistët e Juventusit mund të bëhen legjenda ndaj Realit në finalen e LK, por kush janë 20 lojtarët më të mirë në historinë e tyre?

Shkumbin Pireva
Lojtarët që kanë shënuar të paktën në dy derbi lokalë të ndryshëm (Foto)

Lojtarët që kanë shënuar të paktën në dy derbi lokalë të ndryshëm (Foto)

Arbios Kryeziu
Legjendat e Juves lavdërojnë skuadrën dhe Allegrin

Legjendat e Juves lavdërojnë skuadrën dhe Allegrin

Serie A
Gjashtë futbollistët e njohur që ishin lojtarë-trajnerë (Foto)

Gjashtë futbollistët e njohur që ishin lojtarë-trajnerë (Foto)

Lavdim Pireva