LAJMI I FUNDIT:
Getoar Selimi

Getoar Selimi

531 Artikuj

Info

Reperi Getoar Selimi është i lindur më 3 korrik të vitit 1982 në Prishtinë.

Ai është i njohur për publikun me emrin e tij artistik Ghetto Geasy, dhe është themelues i labeli-it “BABASTARS”.

Getoari filloi te merrej me muzikë qysh herët në vitin 1994, ku së bashku me reperin Agon Amiga për shumë vite kënduan në të njëjtin grup, të quajtur “Tingulli 3nt”.

Ka të edituara në treg shumë këngë të suksesshme, ndërsa ndër vite është shquar si reperët më dominantë të skenës shqiptare.

Në shtator të vitit 2017, reperi Getoar Selimi u martua me prezantuesen Marina Vjollca, me të cilën jeton në Tiranë.

Getoar Selimi shfaqet me kapelën me ngjyrat e ylberit në Javën e Modës në Milano

Getoar Selimi shfaqet me kapelën me ngjyrat e ylberit në Javën e Modës në Milano

Yjet
Marina Vjollca dhe Getoar Selimi marrin pjesë në Javën e Modës në Milano, shkëlqejnë me dukjen në sfilatën e ‘Elisabetta Franchi’

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi marrin pjesë në Javën e Modës në Milano, shkëlqejnë me dukjen në sfilatën e ‘Elisabetta Franchi’

Yjet
Getoar Selimi publikon foto familjare përkrah Marinës dhe vajzës së tyre nga pushimet në Afrikë

Getoar Selimi publikon foto familjare përkrah Marinës dhe vajzës së tyre nga pushimet në Afrikë

Yjet
Getoar Selimi publikon fotografi me pjesëtarë të fisit ‘Massai Mara’ gjatë pushimeve në Afrikë

Getoar Selimi publikon fotografi me pjesëtarë të fisit ‘Massai Mara’ gjatë pushimeve në Afrikë

Yjet
Marina Vjollca dhe Getoar Selimi shijojnë pushimet në Afrikë

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi shijojnë pushimet në Afrikë

Yjet
Për këngën me Ghetto Geasyn, Luiz Ejlli: Nuk e merrni me mend se çfarë do të bëhet

Për këngën me Ghetto Geasyn, Luiz Ejlli: Nuk e merrni me mend se çfarë do të bëhet

Muzikë
Dafina Zeqiri dhe Ghetto Geasy publikojnë “Flaka”

Dafina Zeqiri dhe Ghetto Geasy publikojnë “Flaka”

Muzikë
Ghetto Geasy dhe Dafina Zeqiri prezantojnë një pjesë të këngës së re

Ghetto Geasy dhe Dafina Zeqiri prezantojnë një pjesë të këngës së re

Muzikë
Bashkëpunimi i shumëpritur i Dafina Zeqirit dhe Getoar Selimit publikohet më 15 korrik

Bashkëpunimi i shumëpritur i Dafina Zeqirit dhe Getoar Selimit publikohet më 15 korrik

Muzikë
‘Vjen së shpejti’ – me një fotografi të përbashkët, Geti dhe Dafina paralajmërojnë duetin

‘Vjen së shpejti’ – me një fotografi të përbashkët, Geti dhe Dafina paralajmërojnë duetin

Muzikë
Luiz Ejlli konfirmon se po sjell bashkëpunim me Getoar Selimin

Luiz Ejlli konfirmon se po sjell bashkëpunim me Getoar Selimin

Muzikë
Luiz Ejlli interpreton një prej këngëve të Ghetto Geasyt bashkë me një grup të vajzave, reperi: Baba është rikthyer

Luiz Ejlli interpreton një prej këngëve të Ghetto Geasyt bashkë me një grup të vajzave, reperi: Baba është rikthyer

Yjet
Dafina Zeqiri dhe Ghetto Geasy bëhen bashkë për një projekt të ri muzikor

Dafina Zeqiri dhe Ghetto Geasy bëhen bashkë për një projekt të ri muzikor

Muzikë
Skivi flet për pajtimin e Getit me Kreshën, e quan lëvizje të gabuar bashkëpunimin nga ana e këtij të fundit

Skivi flet për pajtimin e Getit me Kreshën, e quan lëvizje të gabuar bashkëpunimin nga ana e këtij të fundit

Po Flitet
Getoar Selimi uron bashkëshorten Marina Vjollca për ditëlindje: Që në takimin tonë të parë e dija se do ta kaloja pjesën tjetër të jetës me ty

Getoar Selimi uron bashkëshorten Marina Vjollca për ditëlindje: Që në takimin tonë të parë e dija se do ta kaloja pjesën tjetër të jetës me ty

Yjet
Mozzik publikon bashkëpunimin e shumëpritur me Ghetto Geasyn “Shtrejt”

Mozzik publikon bashkëpunimin e shumëpritur me Ghetto Geasyn “Shtrejt”

Muzikë
Mozzik paralajmëron bashkëpunimin me Ghetto Geasyn

Mozzik paralajmëron bashkëpunimin me Ghetto Geasyn

Muzikë
Getoar Selimi dhe MC Kresha publikojnë bashkëpunimin me Inva Mulën “Jemi njo”

Getoar Selimi dhe MC Kresha publikojnë bashkëpunimin me Inva Mulën “Jemi njo”

Muzikë
Getoar Selimi dhe MC Kresha po sjellin bashkëpunim me Inva Mulën

Getoar Selimi dhe MC Kresha po sjellin bashkëpunim me Inva Mulën

Muzikë
Vazhdon t’i performojë këngët e tij në BBVA, Ghetto Geasy e quan sërish ‘Luiz baba’

Vazhdon t’i performojë këngët e tij në BBVA, Ghetto Geasy e quan sërish ‘Luiz baba’

Yjet
“Gëzuar Kosova jonë” – yjet shqiptare urojnë 15-vjetorin e Pavarësisë

“Gëzuar Kosova jonë” – yjet shqiptare urojnë 15-vjetorin e Pavarësisë

Yjet
Pasi dëgjoi këngët e tij të këndohen nga Luizi në Big Brother VIP Albania, Getoar Selimi reagon duke e quajtur ‘Luiz Baba’

Pasi dëgjoi këngët e tij të këndohen nga Luizi në Big Brother VIP Albania, Getoar Selimi reagon duke e quajtur ‘Luiz Baba’

Yjet
Getoar Selimi zbulon për herë të parë problemet shëndetësore: Ditën kur më lindi vajza e kuptova që vuaj nga një sëmundje

Getoar Selimi zbulon për herë të parë problemet shëndetësore: Ditën kur më lindi vajza e kuptova që vuaj nga një sëmundje

Yjet
MC Kresha dhe Getoar Selimi i japin fund armiqësisë 12-vjeçare dhe shtrijnë dorën e pajtimit në emision

MC Kresha dhe Getoar Selimi i japin fund armiqësisë 12-vjeçare dhe shtrijnë dorën e pajtimit në emision

Muzikë