LAJMI I FUNDIT:

Gerd Muller

26 Artikuj

Mund mos ta ketë fituar Kupën e Botës, por Ronaldo e lë shumë mbrapa Messin me gola për klubin dhe vendin

Mund mos ta ketë fituar Kupën e Botës, por Ronaldo e lë shumë mbrapa Messin me gola për klubin dhe vendin

Përfaqësueset
Nga Klose te Fenomeni, Messi e Mbappe: Golashënuesit më të mirë në histori të Kampionatit Botëror

Nga Klose te Fenomeni, Messi e Mbappe: Golashënuesit më të mirë në histori të Kampionatit Botëror

Ndërkombëtare
Messi u bë lojtari i 9-të në histori të futbollit që fiton Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe Topin e Artë

Messi u bë lojtari i 9-të në histori të futbollit që fiton Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe Topin e Artë

Përfaqësueset
Lewandowski vazhdon të thyej rekorde të reja, tani e kalon edhe Gerd Mullerin

Lewandowski vazhdon të thyej rekorde të reja, tani e kalon edhe Gerd Mullerin

Bundesliga
Ndahet nga jeta legjenda e futbollit, Gerd Muller

Ndahet nga jeta legjenda e futbollit, Gerd Muller

Bundesliga
Renditen top dhjetë sulmuesit më të mirë në histori të Kampionatit Evropian

Renditen top dhjetë sulmuesit më të mirë në histori të Kampionatit Evropian

Ndërkombëtare
Lewandowski pasi barazoi rekordin e Muller: Jam krenar për këtë arritje

Lewandowski pasi barazoi rekordin e Muller: Jam krenar për këtë arritje

Bundesliga
Robert Lewandowski bëhet golashënuesi i dytë më i mirë në histori të Bundesligës

Robert Lewandowski bëhet golashënuesi i dytë më i mirë në histori të Bundesligës

Bundesliga
IFFHS publikon listën e golashënuesve më të mirë në historinë e futbollit – Romario i pari, Ronaldo i treti

IFFHS publikon listën e golashënuesve më të mirë në historinë e futbollit – Romario i pari, Ronaldo i treti

Ndërkombëtare
Renditen top 50 më të mirët në histori të futbollit

Renditen top 50 më të mirët në histori të futbollit

Ndërkombëtare
Messi, Pele dhe Ronaldo – 11-të lojtarët me më së shumti gola në histori për një klub të vetëm

Messi, Pele dhe Ronaldo – 11-të lojtarët me më së shumti gola në histori për një klub të vetëm

Ndërkombëtare
Rrëfimi zemërthyes i gruas së Gerd Muller për gjendjen shëndetësore të legjendës

Rrëfimi zemërthyes i gruas së Gerd Muller për gjendjen shëndetësore të legjendës

Ndërkombëtare
Maradona, Messi, Ronaldo: Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave?

Maradona, Messi, Ronaldo: Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave?

Ndërkombëtare
Lionel Messi është zyrtarisht golashënuesi i katërt më i madh në historinë e futbollit

Lionel Messi është zyrtarisht golashënuesi i katërt më i madh në historinë e futbollit

Ndërkombëtare
Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Ndërkombëtare
Shtatë lojtarët që kanë arritur të shënojnë mbi 600 gola në nivelin e klubeve

Shtatë lojtarët që kanë arritur të shënojnë mbi 600 gola në nivelin e klubeve

Ndërkombëtare
Anatomia e sulmuesit perfekt: Nga këmba e majtë e Lionel Messi dhe zemra e Cristiano Ronaldos deri te fuqia e Fenomenit

Anatomia e sulmuesit perfekt: Nga këmba e majtë e Lionel Messi dhe zemra e Cristiano Ronaldos deri te fuqia e Fenomenit

Ligat tjera
Lewandowski thyen rekordin 51-vjeçar të mbajtur nga legjenda Gerd Muller

Lewandowski thyen rekordin 51-vjeçar të mbajtur nga legjenda Gerd Muller

Bundesliga
Messi theu rekordin e Mullerit, me golin e 366-të në kampionat

Messi theu rekordin e Mullerit, me golin e 366-të në kampionat

Ndërkombëtare
Messi mbylli vitin 2017 si golashënuesi më i mirë, madje theu edhe një rekord

Messi mbylli vitin 2017 si golashënuesi më i mirë, madje theu edhe një rekord

La Liga
Tetë lojtarët e vetëm që e kanë fituar Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe ‘Topin e Artë’ (Foto)

Tetë lojtarët e vetëm që e kanë fituar Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe ‘Topin e Artë’ (Foto)

Ndërkombëtare
Tetë futbollistët e vetëm që kanë fituar Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe Topin e Artë (Foto)

Tetë futbollistët e vetëm që kanë fituar Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe Topin e Artë (Foto)

Ndërkombëtare
Messi vazhdon me rekorde në Evropë, barazon të madhin Gerd Muller dhe bëhet ‘mbret’ i golave të shënuar për një skuadër të vetme (Foto)

Messi vazhdon me rekorde në Evropë, barazon të madhin Gerd Muller dhe bëhet ‘mbret’ i golave të shënuar për një skuadër të vetme (Foto)

La Liga
Ronaldo vazhdon të thyej rekorde, bëhet “mbret’ i golave në Evropë (Foto)

Ronaldo vazhdon të thyej rekorde, bëhet “mbret’ i golave në Evropë (Foto)

Ndërkombëtare