LAJMI I FUNDIT:

George Floyd

184 Artikuj

Ish-oficeri i policisë pranon fajësinë në rastin e vrasjes së George Floyd

Ish-oficeri i policisë pranon fajësinë në rastin e vrasjes së George Floyd

Amerika
Derek Chauvin pranon fajësinë për shkeljen e të drejtave civile të George Floyd

Derek Chauvin pranon fajësinë për shkeljen e të drejtave civile të George Floyd

Amerika
Votuan kundër, qytetarët e Mineapolisit hodhën poshtë propozimin për reformimin e policisë pas vrasjes së George Floyd

Votuan kundër, qytetarët e Mineapolisit hodhën poshtë propozimin për reformimin e policisë pas vrasjes së George Floyd

Amerika
Chauvin i shprehu ngushëllime familjes së George Floyd, para vendimit të gjykatës

Chauvin i shprehu ngushëllime familjes së George Floyd, para vendimit të gjykatës

Amerika
“Ngjyra juaj e lëkurës nuk mund ta përcaktojë se kush jeni ju në të vërtetë”, reagimi i vëllait të George Floyd

“Ngjyra juaj e lëkurës nuk mund ta përcaktojë se kush jeni ju në të vërtetë”, reagimi i vëllait të George Floyd

Amerika
Rasti George Floyd – momenti kur ish-oficeri Derek Chauvin dëgjon vendimin nga gjykatësi për dënimin ndaj tij

Rasti George Floyd – momenti kur ish-oficeri Derek Chauvin dëgjon vendimin nga gjykatësi për dënimin ndaj tij

Amerika
Pamjet kur një burri rom në Çeki, polici ia vuri gjurin në qafë – vdekja e tij po krahasohet me atë të George Floyd në SHBA

Pamjet kur një burri rom në Çeki, polici ia vuri gjurin në qafë – vdekja e tij po krahasohet me atë të George Floyd në SHBA

Nga Bota
Adoleshentja që xhiroi vrasjen e George Floyd fiton Çmim Pulitzer

Adoleshentja që xhiroi vrasjen e George Floyd fiton Çmim Pulitzer

Amerika
Biden takohet me familjen e afrikano-amerikanit Floyd, një vit pas vdekjes së tij

Biden takohet me familjen e afrikano-amerikanit Floyd, një vit pas vdekjes së tij

Amerika
Të shtëna me armë zjarri pranë vendit ku u vra Georg Floyd

Të shtëna me armë zjarri pranë vendit ku u vra Georg Floyd

Amerika
Presidenti Biden ka në plan të takohet me familjen e George Floyd, në njëvjetorin e vdekjes së këtij të fundit

Presidenti Biden ka në plan të takohet me familjen e George Floyd, në njëvjetorin e vdekjes së këtij të fundit

Amerika
​Pretendon se i është bërë e padrejtë, avokatët e ish-policit që u dënua për vrasjen e afro-amerikanit George Floyd kërkojnë proces të ri të gjykimit

​Pretendon se i është bërë e padrejtë, avokatët e ish-policit që u dënua për vrasjen e afro-amerikanit George Floyd kërkojnë proces të ri të gjykimit

Amerika
Po të mos ishin pamjet e kësaj vajze, polici që vrau Floydin ndoshta do të ishte ende në punë!

Po të mos ishin pamjet e kësaj vajze, polici që vrau Floydin ndoshta do të ishte ende në punë!

Amerika
Polici Chauvin u dënua për vrasjen e Floyd, por çka më tutje?

Polici Chauvin u dënua për vrasjen e Floyd, por çka më tutje?

Amerika
Biden flet pas dënimit të policit Chauvin që shkaktoi vdekjen e Floydt

Biden flet pas dënimit të policit Chauvin që shkaktoi vdekjen e Floydt

Amerika
Ky ishte reagimi i ish-policit Derek Chauvin, në momentin që e kupton vendimin e gjykatës

Ky ishte reagimi i ish-policit Derek Chauvin, në momentin që e kupton vendimin e gjykatës

Amerika
Zbulohet se çfarë kishte të shkruar në dorën e tij polici Derek Chauvin, në gjyqin në të cilin u shpall fajtor

Zbulohet se çfarë kishte të shkruar në dorën e tij polici Derek Chauvin, në gjyqin në të cilin u shpall fajtor

Amerika
Polici Derek Chauvin u shpall fajtor për vdekjen e George Floyd

Polici Derek Chauvin u shpall fajtor për vdekjen e George Floyd

Amerika
Çështja e ish-oficerit të policisë Derek Chauvin, në duart e jurisë

Çështja e ish-oficerit të policisë Derek Chauvin, në duart e jurisë

Amerika
Chauvin mbrohet në heshtje në gjykimin e vrasjes së George Floydt

Chauvin mbrohet në heshtje në gjykimin e vrasjes së George Floydt

Amerika
Ekzaminuesi mjekësor: Sëmundja e zemrës dhe ilaçi fentanil kontribuuan në vdekjen e George Floyd, por nuk ishin shkaku kryesor

Ekzaminuesi mjekësor: Sëmundja e zemrës dhe ilaçi fentanil kontribuuan në vdekjen e George Floyd, por nuk ishin shkaku kryesor

Amerika
George Floyd vdiq nga mungesa e oksigjenit, tha një mjek në gjyqin e Derek Chauvin

George Floyd vdiq nga mungesa e oksigjenit, tha një mjek në gjyqin e Derek Chauvin

Amerika
Pamje të rënda dhe dëshmi dramatike në javën e parë të gjyqit të ish-policit Derek Chauvin

Pamje të rënda dhe dëshmi dramatike në javën e parë të gjyqit të ish-policit Derek Chauvin

Amerika
Gjyqi për vdekjen e George Floyd – ndihmësit mjekësorë thonë se afro-amerikani nuk kishte puls, kur arritën në vendin e ngjarjes

Gjyqi për vdekjen e George Floyd – ndihmësit mjekësorë thonë se afro-amerikani nuk kishte puls, kur arritën në vendin e ngjarjes

Amerika