LAJMI I FUNDIT:

Gazetari

52 Artikuj

Një ditë më parë iu vra gruaja, vajza e djali gjatë sulmeve ajrore të izraelitëve – gazetari i Al Jazeera vazhdon punën duke raportuar nga terreni

Një ditë më parë iu vra gruaja, vajza e djali gjatë sulmeve ajrore të izraelitëve – gazetari i Al Jazeera vazhdon punën duke raportuar nga terreni

Azia
Gazetari kroat i RTL-së nuk mund të ndalet duke qeshur, kur përmend emrin e ish-kancelarit austriak Sebastian Kurz

Gazetari kroat i RTL-së nuk mund të ndalet duke qeshur, kur përmend emrin e ish-kancelarit austriak Sebastian Kurz

Fun Lajme
Polici izraelit kërcënon gazetarin gjatë raportimit të drejtpërdrejtë: Do ta bëjmë Gazën shkrumb e hi

Polici izraelit kërcënon gazetarin gjatë raportimit të drejtpërdrejtë: Do ta bëjmë Gazën shkrumb e hi

Azia
Gazetari meksikan gjendet i vdekur disa ditë pasi u raportua i zhdukur

Gazetari meksikan gjendet i vdekur disa ditë pasi u raportua i zhdukur

Nga Bota
Rusia arreston gazetarin amerikan të WSJ-së, Evan Gershkovich

Rusia arreston gazetarin amerikan të WSJ-së, Evan Gershkovich

Nga Bota
Gazetari kenian po raportonte direkt, e ndërprenë elefanti

Gazetari kenian po raportonte direkt, e ndërprenë elefanti

Fun Lajme
Deportohet gazetari turk, Shqipëria i refuzoi azilin

Deportohet gazetari turk, Shqipëria i refuzoi azilin

Shqipëri
Gazetarja britanike ndërpritet nga prezantuesi austriak – i cili filloi t’i këndonte gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë

Gazetarja britanike ndërpritet nga prezantuesi austriak – i cili filloi t’i këndonte gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë

Interesante
Gazetari amerikan vritet nga forcat ruse në Ukrainë – plagoset kolegu i tij

Gazetari amerikan vritet nga forcat ruse në Ukrainë – plagoset kolegu i tij

Nga Bota
Një gazetar meksikan që mbulonte çështjet e krimit dhe sigurisë qëllohet për vdekje, para shtëpisë së tij

Një gazetar meksikan që mbulonte çështjet e krimit dhe sigurisë qëllohet për vdekje, para shtëpisë së tij

Amerika
Gazetari argjentinas ndërpret raportimin pasi zbuloi se shtëpia e tij po vidhej teksa ai ishte në transmetim Live

Gazetari argjentinas ndërpret raportimin pasi zbuloi se shtëpia e tij po vidhej teksa ai ishte në transmetim Live

Amerika Latine
Qëllohet me plumb në kokë para syve të gruas, vritet gazetari në Filipine

Qëllohet me plumb në kokë para syve të gruas, vritet gazetari në Filipine

Azia
Projekti i Raportimit të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit njofton se ndërpret aktivitetet në Rusi për shkak të fushatës së Kremlinit kundër gazetarisë së pavarur

Projekti i Raportimit të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit njofton se ndërpret aktivitetet në Rusi për shkak të fushatës së Kremlinit kundër gazetarisë së pavarur

Evropa
Po raportonte nga Glasgow, gazetarit të BBC-së për pak sa nuk i bie reflektori mbi kokë – reagon me kohë duke e kapur me dorë

Po raportonte nga Glasgow, gazetarit të BBC-së për pak sa nuk i bie reflektori mbi kokë – reagon me kohë duke e kapur me dorë

Dështime
Gazetari ndërpret transmetimin direkt për të thënë se nuk është paguar – reagon shefi i tij

Gazetari ndërpret transmetimin direkt për të thënë se nuk është paguar – reagon shefi i tij

Fun Lajme
Vdes gazetari Larry King

Vdes gazetari Larry King

Nga Bota
Ekipi i një televizioni sulmohet nga protestuesit në Londër derisa po raportonin drejtpërdrejt

Ekipi i një televizioni sulmohet nga protestuesit në Londër derisa po raportonin drejtpërdrejt

Nga Bota
Po raportonte live nga Minneapolisi ku po zhvilloheshin protesta, pas vrasjes së një qytetari nga forcat e rendit – gazetari i CNN arrestohet

Po raportonte live nga Minneapolisi ku po zhvilloheshin protesta, pas vrasjes së një qytetari nga forcat e rendit – gazetari i CNN arrestohet

Nga Bota
Prezantuesi spanjoll kapet duke ‘tradhtuar të dashurën e tij’ – derisa ishte Live, një grua e zhveshur shfaqet në prapavijë

Prezantuesi spanjoll kapet duke ‘tradhtuar të dashurën e tij’ – derisa ishte Live, një grua e zhveshur shfaqet në prapavijë

Dështime
Gazetari i cili u zhduk në Wuhan është rishfaqur dy muaj më vonë

Gazetari i cili u zhduk në Wuhan është rishfaqur dy muaj më vonë

Nga Bota
Po raportonte për motin, gazetari shtyp butonin për “filtër” gabimisht – pamjet bëhen virale

Po raportonte për motin, gazetari shtyp butonin për “filtër” gabimisht – pamjet bëhen virale

Dështime
“A mos doni ta mbysni?”: Kritika ndaj televizionit që “detyroi” gazetarin të raportonte në kushte të motit ekstrem

“A mos doni ta mbysni?”: Kritika ndaj televizionit që “detyroi” gazetarin të raportonte në kushte të motit ekstrem

Dështime
Gazetari po raportonte Live, shikuesit “harruan çfarë thoshte” – vëmendja ishte te mjekra e tij

Gazetari po raportonte Live, shikuesit “harruan çfarë thoshte” – vëmendja ishte te mjekra e tij

Dështime
Pezullohen nga puna dy policët që nuk reaguan kur Endrit Shala grushtoi gazetarin

Pezullohen nga puna dy policët që nuk reaguan kur Endrit Shala grushtoi gazetarin

Kosovë