LAJMI I FUNDIT:

Gazetarët

153 Artikuj

Kosova mirëpret edhe dy gazetare të tjera nga Ukraina

Kosova mirëpret edhe dy gazetare të tjera nga Ukraina

Kosovë
Kosova mirëpret gazetaret e radhës ukrainase

Kosova mirëpret gazetaret e radhës ukrainase

Kosovë
Neveria e Balzacut për gazetarët

Neveria e Balzacut për gazetarët

Cult+
Moska kërcënon gazetarët amerikanë me ‘masa të forta’

Moska kërcënon gazetarët amerikanë me ‘masa të forta’

Nga Bota
32 gazetarë të vrarë deri më tani që nga fillimi i agresionit rus në Ukrainë

32 gazetarë të vrarë deri më tani që nga fillimi i agresionit rus në Ukrainë

Nga Bota
Mbërrin në Kosovë gazetarja e katërt ukrainase

Mbërrin në Kosovë gazetarja e katërt ukrainase

Kosovë
Kryetari i Unionit të Gazetarëve të Ukrainës, falënderon Kosovën pas pranimit të gazetares së parë në vendin tonë

Kryetari i Unionit të Gazetarëve të Ukrainës, falënderon Kosovën pas pranimit të gazetares së parë në vendin tonë

Kosovë
Si po i mbron gazetarët e saj media ukrainase që u bë ‘një nga burimet kryesore të informacionit mbi agresionin në Ukrainë’

Si po i mbron gazetarët e saj media ukrainase që u bë ‘një nga burimet kryesore të informacionit mbi agresionin në Ukrainë’

Nga Bota
Kosova pritet të strehojë 20 gazetarë ukrainasë që punojnë nga distanca

Kosova pritet të strehojë 20 gazetarë ukrainasë që punojnë nga distanca

Kosovë
Gazetarët në Ukrainë: Po transmetojmë nga bunkeri, po fshihemi nga raketat ruse

Gazetarët në Ukrainë: Po transmetojmë nga bunkeri, po fshihemi nga raketat ruse

Evropa
Prishtinë, aktakuzë kundër dy personave për kanosje e ngacmim ndaj dy gazetarëve

Prishtinë, aktakuzë kundër dy personave për kanosje e ngacmim ndaj dy gazetarëve

Drejtësi
19 gazetarë u kërcënuan dhe sulmuan në Kosovë në periudhën janar-shtator 2021

19 gazetarë u kërcënuan dhe sulmuan në Kosovë në periudhën janar-shtator 2021

Xhejlane Kaçiu
Dita Ndërkombëtare për t’i dhënë fund mosndëshkimit të krimeve kundër gazetarëve

Dita Ndërkombëtare për t’i dhënë fund mosndëshkimit të krimeve kundër gazetarëve

Kosovë
Tre gazetarë në Finlandë akuzohen për zbulimin e sekreteve të Agjencisë së Inteligjencës VKoeL

Tre gazetarë në Finlandë akuzohen për zbulimin e sekreteve të Agjencisë së Inteligjencës VKoeL

Evropa
Gazetarët shqiptarë e serbë sulmohen në veri, reagon AGK-ja

Gazetarët shqiptarë e serbë sulmohen në veri, reagon AGK-ja

Kosovë
AGK e shqetësuar me kërcënimet ndaj gazetarëve të Sinjalit

AGK e shqetësuar me kërcënimet ndaj gazetarëve të Sinjalit

Kosovë
Historia e ‘gazetarëve’ spiunë rusë nëpër vende të botës

Historia e ‘gazetarëve’ spiunë rusë nëpër vende të botës

Nga Bota
Nji anmik në ditë

Nji anmik në ditë

Fakte
Talibanët rrahin e torturojnë gazetarët e Etilaat Roz, kryeredaktori: Mund t’i kishin vrarë

Talibanët rrahin e torturojnë gazetarët e Etilaat Roz, kryeredaktori: Mund t’i kishin vrarë

Azia
Regjimi i Lukashenkas mbyll Shoqatën bjelloruse të Gazetarëve, vjen reagimi i OSBE-së

Regjimi i Lukashenkas mbyll Shoqatën bjelloruse të Gazetarëve, vjen reagimi i OSBE-së

Evropa
Skena kaotike mes gazetarëve amerikanë dhe atyre rusë në takimin Biden-Putin

Skena kaotike mes gazetarëve amerikanë dhe atyre rusë në takimin Biden-Putin

Evropa
Nga 15 qershori plan i ri i vaksinimit në Kosovë, ende nuk dihet kur do të vaksinohen gazetarët

Nga 15 qershori plan i ri i vaksinimit në Kosovë, ende nuk dihet kur do të vaksinohen gazetarët

Shëndetësi
Plani Shtetëror i Vaksinimit do të ndryshohet sipas nevojave, MSH thotë se do të vaksinohen edhe gazetarët si grup i rrezikuar

Plani Shtetëror i Vaksinimit do të ndryshohet sipas nevojave, MSH thotë se do të vaksinohen edhe gazetarët si grup i rrezikuar

Xhejlane Kaçiu
AGK reagon pas raportit të DASH, gazetarët në Kosovë kërcënohen të largohen nga puna nëse publikojnë shkrime kritikuese

AGK reagon pas raportit të DASH, gazetarët në Kosovë kërcënohen të largohen nga puna nëse publikojnë shkrime kritikuese

Kosovë