LAJMI I FUNDIT:

G20

47 Artikuj

Presidenti i Ukrainës e quajti samitin e G20 si “G-19”

Presidenti i Ukrainës e quajti samitin e G20 si “G-19”

Nga Bota
Kryeministri britanik thotë se Rusia duhet “t’i japë fund luftës barbare” ndërsa përballet me zyrtarët e Putinit në G20

Kryeministri britanik thotë se Rusia duhet “t’i japë fund luftës barbare” ndërsa përballet me zyrtarët e Putinit në G20

Nga Bota
Zelensky u thotë udhëheqësve të G20 se “lufta duhet të përfundojë tani”

Zelensky u thotë udhëheqësve të G20 se “lufta duhet të përfundojë tani”

Nga Bota
Ministrat e G20-së me fond miliardësh për t’u përballur me pandeminë e ardhshme botërore

Ministrat e G20-së me fond miliardësh për t’u përballur me pandeminë e ardhshme botërore

Botë
Lavrov nuk mundi t’i përballonte kritikat, largohet nga salla e samitit të G20

Lavrov nuk mundi t’i përballonte kritikat, largohet nga salla e samitit të G20

Azia
Baerbock dëshiron të izolohet Lavrovi në samitin e G20

Baerbock dëshiron të izolohet Lavrovi në samitin e G20

Azia
Bojkotohet fjalimi i Rusisë në samitin e G20 në SHBA

Bojkotohet fjalimi i Rusisë në samitin e G20 në SHBA

Amerika
Sekretarja amerikane e Thesarit bën thirrje për më shumë presion financiar ndaj Kremlinit

Sekretarja amerikane e Thesarit bën thirrje për më shumë presion financiar ndaj Kremlinit

Botë
SHBA-ja nuk do të marrë pjesë në takimet e G20 – do të bojkotojë prezencën e Rusisë

SHBA-ja nuk do të marrë pjesë në takimet e G20 – do të bojkotojë prezencën e Rusisë

Evropa
Rusia duhet të largohet nga G20

Rusia duhet të largohet nga G20

Evropa
Propozohet përjashtimi i Rusisë nga G20-ta

Propozohet përjashtimi i Rusisë nga G20-ta

Botë
G20: Kriza Rusi-Ukrainë dhe pandemia COVID-19 po cenojnë ekonominë e botës

G20: Kriza Rusi-Ukrainë dhe pandemia COVID-19 po cenojnë ekonominë e botës

Botë
Nis samiti i G20 – temat kryesore janë pandemia dhe klima

Nis samiti i G20 – temat kryesore janë pandemia dhe klima

Evropa
Për çfarë flitet në G20 përveç ekonomisë?

Për çfarë flitet në G20 përveç ekonomisë?

Botë
G20 zotohet se do të ndihmojë vendet e varfra me vaksina kundër COVID-19

G20 zotohet se do të ndihmojë vendet e varfra me vaksina kundër COVID-19

Botë
Zgjatja e orarit të gastronomisë, miratimi i Pakos së Ringjalljes Ekonomike dhe rishikimi i buxhetit për vitin 2021 – top ngjarjet e javës në ekonomi

Zgjatja e orarit të gastronomisë, miratimi i Pakos së Ringjalljes Ekonomike dhe rishikimi i buxhetit për vitin 2021 – top ngjarjet e javës në ekonomi

Albert Spahiu
Sekretarja Yellen: Konkurrenca duhet të mbështetet te parimet ekonomike, jo taksa të ulëta

Sekretarja Yellen: Konkurrenca duhet të mbështetet te parimet ekonomike, jo taksa të ulëta

Botë
Vendet e G20-së dhe OECD-së miratojnë ligje kundër evazionit fiskal

Vendet e G20-së dhe OECD-së miratojnë ligje kundër evazionit fiskal

Botë
G20-ta pritet të diskutojë pabarazinë e rimëkëmbjes ekonomike nga pandemia COVID-19

G20-ta pritet të diskutojë pabarazinë e rimëkëmbjes ekonomike nga pandemia COVID-19

Botë
Thirrje për reagim të koordinuar në të gjithë botën ndaj pandemisë COVID-19

Thirrje për reagim të koordinuar në të gjithë botën ndaj pandemisë COVID-19

Nga Bota
G20 publikon kornizën për lehtësim të borxheve për shtetet e varfra

G20 publikon kornizën për lehtësim të borxheve për shtetet e varfra

Botë
Vendet e G20-së zotohen të forcojnë sektorin e turizmit të prekur nga pandemia e COVID-19

Vendet e G20-së zotohen të forcojnë sektorin e turizmit të prekur nga pandemia e COVID-19

Ekonomi
Vendet e G20-së vendosin rregulla për kriptovalutat

Vendet e G20-së vendosin rregulla për kriptovalutat

Financa
G20 pezullon borxhin e vendeve të varfra për 12 muaj

G20 pezullon borxhin e vendeve të varfra për 12 muaj

Botë