LAJMI I FUNDIT:

Fushë Kosova

63 Artikuj

Ishte raportuar si e zhdukur, dyshohet se u dhunua gruaja në Fushë-Kosovë

Ishte raportuar si e zhdukur, dyshohet se u dhunua gruaja në Fushë-Kosovë

Kronika e Zezë
Pas raportimit për ndotje të ambientit në lumin Sitnica në Fushë Kosovë, komuna bën pastrimin e saj

Pas raportimit për ndotje të ambientit në lumin Sitnica në Fushë Kosovë, komuna bën pastrimin e saj

Komunat
Qytetarët raportuan për ndotje ambienti në një zonë të Fushë Kosovës, komuna bën pastrimin e saj

Qytetarët raportuan për ndotje ambienti në një zonë të Fushë Kosovës, komuna bën pastrimin e saj

Komunat
Kapet me armë zjarri në Morinë, arrestohet 45-vjeçari nga Fushë Kosova

Kapet me armë zjarri në Morinë, arrestohet 45-vjeçari nga Fushë Kosova

Shqipëri
Zhduket një femër në Fushë Kosovë

Zhduket një femër në Fushë Kosovë

Kronika e Zezë
Erëra të forta, pamje nga disa qytete

Erëra të forta, pamje nga disa qytete

Elfije Boletini
Rrahje masive në Fushë Kosovë, lëndohen tre persona

Rrahje masive në Fushë Kosovë, lëndohen tre persona

Kronika e Zezë
Turbullirë e ujit në kanalin e Ibër Lepencit, ndërpritet furnizimi në disa zona të rajonit të Prishtinës

Turbullirë e ujit në kanalin e Ibër Lepencit, ndërpritet furnizimi në disa zona të rajonit të Prishtinës

Të Tjera
Raportoi se nuk po i përgjigjet daja në telefon, Policia më pas e gjen pa shenja jete në banesën e tij në Fushë Kosovë

Raportoi se nuk po i përgjigjet daja në telefon, Policia më pas e gjen pa shenja jete në banesën e tij në Fushë Kosovë

Kronika e Zezë
Nga djegja e një banese në Fushë Kosovë, u lëndua një person

Nga djegja e një banese në Fushë Kosovë, u lëndua një person

Kronika e Zezë
KRU Prishtina: Vazhdon turbullira e ujit, Fushë Kosovës i kthehet furnizimi me orar

KRU Prishtina: Vazhdon turbullira e ujit, Fushë Kosovës i kthehet furnizimi me orar

Të Tjera
KRU Prishtina: Vazhdon turbullira e ujit – mbesin pa furnizim Fushë Kosova, Drenasi, Obiliqi dhe lagjja Kalabria

KRU Prishtina: Vazhdon turbullira e ujit – mbesin pa furnizim Fushë Kosova, Drenasi, Obiliqi dhe lagjja Kalabria

Të Tjera
Për 24 orë 13 raste të dhunës në familje

Për 24 orë 13 raste të dhunës në familje

Kronika e Zezë
Fushë Kosova dhe një pjesë e Prishtinës do të kenë edhe reduktime të ujit

Fushë Kosova dhe një pjesë e Prishtinës do të kenë edhe reduktime të ujit

Kosovë
Ndalet furnizimi me ujë në Fushë Kosovë për shkak të turbullirave

Ndalet furnizimi me ujë në Fushë Kosovë për shkak të turbullirave

Kosovë
Banorit nga Grabovci i Fushë Kosovës ia vjedhin hajnat dy lopë e dy viça

Banorit nga Grabovci i Fushë Kosovës ia vjedhin hajnat dy lopë e dy viça

Sociale
Një femër ngacmon seksualisht një mashkull në Fushë Kosovë, i vjedh edhe para

Një femër ngacmon seksualisht një mashkull në Fushë Kosovë, i vjedh edhe para

Kronika e Zezë
Nëntë raste të dhunës në familje për 24 orë

Nëntë raste të dhunës në familje për 24 orë

Kronika e Zezë
Arrestohet zyrtari komunal në Fushë Kosovë, mashtroi disa qytetarë për subvencione

Arrestohet zyrtari komunal në Fushë Kosovë, mashtroi disa qytetarë për subvencione

Drejtësi
Tre persona raportohen të zhdukur gjatë 24 orëve në Kosovë

Tre persona raportohen të zhdukur gjatë 24 orëve në Kosovë

Kronika e Zezë
Gjashtë raste të dhunës për 24 orë – Prishtinë, Fushë Kosovë, Istog dhe Rahovec

Gjashtë raste të dhunës për 24 orë – Prishtinë, Fushë Kosovë, Istog dhe Rahovec

Kronika e Zezë
Në Vragoli të Fushë Kosovës, vihet gurthemeli i Parkut Teknologjik të Integruar Bujqësor

Në Vragoli të Fushë Kosovës, vihet gurthemeli i Parkut Teknologjik të Integruar Bujqësor

Bujqësi
Përfundon numërimi i votave me kusht, Fushë Kosova shkon në balotazh

Përfundon numërimi i votave me kusht, Fushë Kosova shkon në balotazh

Kosovë
Numërohen votat e diasporës për Fushë Kosovën, Burim Berishës së LDK-së i ulen gjasat për fitore në raundin e parë

Numërohen votat e diasporës për Fushë Kosovën, Burim Berishës së LDK-së i ulen gjasat për fitore në raundin e parë

Politikë