LAJMI I FUNDIT:

Fushata zgjedhore

262 Artikuj

Arrestohen tre punonjës të Bashkisë Shkodër, shpërndanin pako ushqimore në shkëmbim të votës

Arrestohen tre punonjës të Bashkisë Shkodër, shpërndanin pako ushqimore në shkëmbim të votës

Shqipëri
Basha prezanton kandidatin e Durrësit, nis fushatën për 6 bashkitë ku do të mbahen zgjedhje

Basha prezanton kandidatin e Durrësit, nis fushatën për 6 bashkitë ku do të mbahen zgjedhje

Shqipëri
Shpenzimet e partive gjatë fushatës, auditori: Disa gjetje janë shqetësuese

Shpenzimet e partive gjatë fushatës, auditori: Disa gjetje janë shqetësuese

Kosovë
Nis fushata zgjedhore – LDK dhe AAK deklarohen për pesë ditë fushatë, LVV dhe PDK pa qëndrim zyrtar

Nis fushata zgjedhore – LDK dhe AAK deklarohen për pesë ditë fushatë, LVV dhe PDK pa qëndrim zyrtar

Besnike Salihu
Kërkesa për shkurtim të fushatës zgjedhore, Presidenca: Për këtë vendos KQZ-ja

Kërkesa për shkurtim të fushatës zgjedhore, Presidenca: Për këtë vendos KQZ-ja

Jehona Hulaj
Kërkohet ndryshim i Ligjit për financimin e subjekteve politike në Kosovë

Kërkohet ndryshim i Ligjit për financimin e subjekteve politike në Kosovë

Kosovë
Si mund të shkurtohet periudha e fushatës zgjedhore?

Si mund të shkurtohet periudha e fushatës zgjedhore?

Kosovë
Shkurtimi i fushatës zgjedhore i pamundur, Cakolli: Partitë politike të dakordohen për anulim të tubimeve publike me qytetarët

Shkurtimi i fushatës zgjedhore i pamundur, Cakolli: Partitë politike të dakordohen për anulim të tubimeve publike me qytetarët

Jehona Hulaj
Zgjedhjet rriten numrin e të infektuarve me COVID-19

Zgjedhjet rriten numrin e të infektuarve me COVID-19

Kosovë
Haradinaj: Dushkaja pjesë e vizionit të Aleancës për shtet të fortë

Haradinaj: Dushkaja pjesë e vizionit të Aleancës për shtet të fortë

Kosovë
​KMDLNj: Fushata zgjedhore, “Wuhani i Kosovës”

​KMDLNj: Fushata zgjedhore, “Wuhani i Kosovës”

Kosovë
Xhavit Haliti zotohet se do të mbrojë vlerat e atyre që dhanë shumë për lirinë e vendit

Xhavit Haliti zotohet se do të mbrojë vlerat e atyre që dhanë shumë për lirinë e vendit

Kosovë
Enver Dugolli me 41 vite kontribut për çlirim, kandidon me numrin 41 nga Vetëvendosje

Enver Dugolli me 41 vite kontribut për çlirim, kandidon me numrin 41 nga Vetëvendosje

Kosovë
Vetëvendosje gjobitet për tubimin elektoral në Prizren

Vetëvendosje gjobitet për tubimin elektoral në Prizren

Kosovë
Hoti në Ferizaj: Kemi me e përmbyllë vitin 2021 me liberalizim të vizave

Hoti në Ferizaj: Kemi me e përmbyllë vitin 2021 me liberalizim të vizave

Kosovë
Haradinaj nga Ferizaj: Nuk do të lejoj që e ardhmja e të rinjve të rrezikohet

Haradinaj nga Ferizaj: Nuk do të lejoj që e ardhmja e të rinjve të rrezikohet

Kosovë
Limaj sërish me deklaratë kundër Hoxhajt: Kërkon nga qytetarët që mos ta votojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Limaj sërish me deklaratë kundër Hoxhajt: Kërkon nga qytetarët që mos ta votojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Kosovë
Haradinaj: Dëshirojmë të jetojmë në paqe, por duke e mbrojtur atë që është e jona

Haradinaj: Dëshirojmë të jetojmë në paqe, por duke e mbrojtur atë që është e jona

Kosovë
Mosbesim ndaj premtimeve zgjedhore

Mosbesim ndaj premtimeve zgjedhore

Kosovë
Tubimet parazgjedhore, komunat mbyllin sytë ndaj shkeljeve të partive

Tubimet parazgjedhore, komunat mbyllin sytë ndaj shkeljeve të partive

Kosovë
Kush po ua sheh hairin fushatave?

Kush po ua sheh hairin fushatave?

Kosovë
Sot fillon fushata për zgjedhjet në Podujevë

Sot fillon fushata për zgjedhjet në Podujevë

Kosovë
Nesër nis fushata për zgjedhjet në Podujevë

Nesër nis fushata për zgjedhjet në Podujevë

Kosovë
KQZ vendos, pesë ditë fushatë zgjedhore në Podujevë

KQZ vendos, pesë ditë fushatë zgjedhore në Podujevë

Kosovë