LAJMI I FUNDIT:

Fruta

33 Artikuj

Çfarë është dhe si ta mposhtim lodhjen pranverore

Çfarë është dhe si ta mposhtim lodhjen pranverore

Këshilla mjekësore
Ajo që ndodh në organizëm nga moskonsumimi i frutave dhe perimeve

Ajo që ndodh në organizëm nga moskonsumimi i frutave dhe perimeve

Shëndetësi Lajme
Një vajzë mori dhuratë një kuti me fruta për Krishtlindje, reagimi i saj gazmor u bë hit

Një vajzë mori dhuratë një kuti me fruta për Krishtlindje, reagimi i saj gazmor u bë hit

Fun Lajme
Pijet dhe ushqimet që mund t’i konsumoni para se të flini

Pijet dhe ushqimet që mund t’i konsumoni para se të flini

Ushqimi dhe Dieta
Katër fruta të mbushura me kalium që mund të mbrojnë kyçet

Katër fruta të mbushura me kalium që mund të mbrojnë kyçet

Të njohim produktet
Përfitimet që sjell ngrënia e frutave në mëngjes

Përfitimet që sjell ngrënia e frutave në mëngjes

Të njohim produktet
Nuk mund të vendosni për shije: Bëni reçel me fruta të përziera

Nuk mund të vendosni për shije: Bëni reçel me fruta të përziera

Nga duart tua
Frutat dhe perimet e shtatorit që duhet t’i konsumoni patjetër

Frutat dhe perimet e shtatorit që duhet t’i konsumoni patjetër

Të njohim produktet
Mjeku paralajmëron për frutat e zakonshme që duhet t’i shmangni nëse dëshironi të humbni peshë

Mjeku paralajmëron për frutat e zakonshme që duhet t’i shmangni nëse dëshironi të humbni peshë

Dietë
Ushqimet që ndihmojnë në shtimin e energjisë

Ushqimet që ndihmojnë në shtimin e energjisë

Si të…
Tri mënyra natyrale për të parandaluar sëmundjen e Parkinsonit

Tri mënyra natyrale për të parandaluar sëmundjen e Parkinsonit

Shëndetësi Lajme
Disa arsye pse duhet të konsumoni fruta çdo ditë

Disa arsye pse duhet të konsumoni fruta çdo ditë

Shëndetësi Lajme
Frutat dhe perimet që mund të ndihmojnë në rritjen e shikimit dhe zvogëlimin e dëmtimit të syve tuaj

Frutat dhe perimet që mund të ndihmojnë në rritjen e shikimit dhe zvogëlimin e dëmtimit të syve tuaj

Shëndetësi Lajme
Mjeku paralajmëron: Këtë frutë nuk duhet t’ia jepni pacientit, mund t’i shkaktojë infeksion

Mjeku paralajmëron: Këtë frutë nuk duhet t’ia jepni pacientit, mund t’i shkaktojë infeksion

Nutricion
Pesë ushqimet e mbrëmjes që ndihmojnë të humbni peshë

Pesë ushqimet e mbrëmjes që ndihmojnë të humbni peshë

Të njohim produktet
Rolatë frutash pa pjekje: Nuk piqet, është e ëmbël si mjalti dhe nuk ka asnjë gram sheqer!

Rolatë frutash pa pjekje: Nuk piqet, është e ëmbël si mjalti dhe nuk ka asnjë gram sheqer!

Nga duart tua
Tri fruta që mund të forcojnë sistemin tuaj imunitar dhe të ndihmojnë në parandalimin e viruseve

Tri fruta që mund të forcojnë sistemin tuaj imunitar dhe të ndihmojnë në parandalimin e viruseve

Të njohim produktet
Mbretëresha refuzon të hajë fruta që nuk janë të sezonit gjatë dimrit, thotë ish-kuzhinieri

Mbretëresha refuzon të hajë fruta që nuk janë të sezonit gjatë dimrit, thotë ish-kuzhinieri

Nutricion
Shprehitë e këqija ushqyese që dëmtojnë imunitetin

Shprehitë e këqija ushqyese që dëmtojnë imunitetin

Këshilla mjekësore
Pse duhet të hani fruta dhe të mos pini lëng – eksperti paralajmëron se pirja e lëngut mund të shkaktojë dëm

Pse duhet të hani fruta dhe të mos pini lëng – eksperti paralajmëron se pirja e lëngut mund të shkaktojë dëm

Shëndetësi Lajme
Disa mënyra për të larguar mizat e frutave

Disa mënyra për të larguar mizat e frutave

Bëje vet
Këto dy lloje të ushqimeve do të pastrojnë sinuset tuaja dhe do të lehtësojnë simptomat e alergjisë sezonale

Këto dy lloje të ushqimeve do të pastrojnë sinuset tuaja dhe do të lehtësojnë simptomat e alergjisë sezonale

Të njohim produktet
Shmangni plakjen duke ndjekur disa hapa të thjeshtë

Shmangni plakjen duke ndjekur disa hapa të thjeshtë

Estetikë
Ushqime që do t’ju ndihmojnë të rritni qerpikët e gjatë

Ushqime që do t’ju ndihmojnë të rritni qerpikët e gjatë

Estetikë