LAJMI I FUNDIT:

Frida Kahlo

16 Artikuj

Muza e artistëve nuk ka më vend në kulturën moderne

Muza e artistëve nuk ka më vend në kulturën moderne

Analiza
Njerëzit magjepsen nga jeta e të tjerëve

Njerëzit magjepsen nga jeta e të tjerëve

Cult+
Biografia e Frida Kahlos, artistes meksikane që mjeshtërisht arriti ta transformonte dhimbjen e saj në art!

Biografia e Frida Kahlos, artistes meksikane që mjeshtërisht arriti ta transformonte dhimbjen e saj në art!

Kosovë
Pse pikturat e burrave kushtojnë dhjetë herë më shumë se ato të grave?

Pse pikturat e burrave kushtojnë dhjetë herë më shumë se ato të grave?

Piktura
S’KAM ME TA LYPË

S’KAM ME TA LYPË

Poezi
“Dy Fridat” dhe heroina e dhimbjes

“Dy Fridat” dhe heroina e dhimbjes

Piktura
UN’ TË QIELLOJ

UN’ TË QIELLOJ

Poezi
Ky stil i flokëve sivjet e ka pushtuar botën: Për herë të parë ky stil ishte modern që në vitet 1950

Ky stil i flokëve sivjet e ka pushtuar botën: Për herë të parë ky stil ishte modern që në vitet 1950

Flokë dhe stil
Muralet meksikane që i dhanë formë artit amerikan

Muralet meksikane që i dhanë formë artit amerikan

Cult+
Fotografitë intime dhe ikonike që Nickolas Muray ia bëri Frida Kahlos

Fotografitë intime dhe ikonike që Nickolas Muray ia bëri Frida Kahlos

Fotografia
Letër dashurie për Diego Riveran

Letër dashurie për Diego Riveran

Fjala+
Libri biografik i piktores Frida Kahlo

Libri biografik i piktores Frida Kahlo

Cult+
Muzat artiste

Muzat artiste

PamArt
Letra e dashurisë e shkruar nga piktorja legjendare: Nata ime gërryen vetveten!

Letra e dashurisë e shkruar nga piktorja legjendare: Nata ime gërryen vetveten!

Fjala+
Njëzetenëntë fustanet më ikonike të yjeve që ka parë bota (Foto)

Njëzetenëntë fustanet më ikonike të yjeve që ka parë bota (Foto)

Yjet
Kthimi i vetullave të bashkuara: A jeni mjaft të guximshme ta ndiqni edhe këtë trend? (Foto)

Kthimi i vetullave të bashkuara: A jeni mjaft të guximshme ta ndiqni edhe këtë trend? (Foto)

Estetikë