LAJMI I FUNDIT:

Frank Valter Steinmeier

15 Artikuj

Presidenti gjerman në Kuvendin e Shqipërisë: Procesi i Berlinit do të çojë përpara Ballkanin Perëndimor

Presidenti gjerman në Kuvendin e Shqipërisë: Procesi i Berlinit do të çojë përpara Ballkanin Perëndimor

Shqipëri
Steinmeier: Jemi në krah të Shqipërisë, ju mbështesim në rrugëtimin evropian

Steinmeier: Jemi në krah të Shqipërisë, ju mbështesim në rrugëtimin evropian

Shqipëri
Mbërrin në Tiranë presidenti gjerman, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

Mbërrin në Tiranë presidenti gjerman, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

Shqipëri
Presidenti i Gjermanisë pritet sot në Tiranë

Presidenti i Gjermanisë pritet sot në Tiranë

Shqipëri
Steinmeier: Është e rëndësishme që RMV-ja të vazhdoj me reformat e brendshme

Steinmeier: Është e rëndësishme që RMV-ja të vazhdoj me reformat e brendshme

Maqedonia e Veriut
Steinmeier pritet me nderime të larta ushtarake dhe shtetërore në Maqedoninë e Veriut

Steinmeier pritet me nderime të larta ushtarake dhe shtetërore në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Mariçiq: Ardhja e Steinmeier është sinjal i mbështetjes së vazhdueshme për anëtarësimin e Maqedonisë në BE

Mariçiq: Ardhja e Steinmeier është sinjal i mbështetjes së vazhdueshme për anëtarësimin e Maqedonisë në BE

Maqedonia e Veriut
Steinmeier para ardhjes në Shkup: Maqedonia e Veriut ka bërë një hap vendimtar përpara

Steinmeier para ardhjes në Shkup: Maqedonia e Veriut ka bërë një hap vendimtar përpara

Maqedonia e Veriut
Zelensky fton Scholzin dhe Steinmeierin për vizitë në Kiev

Zelensky fton Scholzin dhe Steinmeierin për vizitë në Kiev

Evropa
Pendarovski-Steinmeier: Gjatë presidencës gjermane presim hapjen e bisedimeve të Maqedonisë së Veriut me BE-në

Pendarovski-Steinmeier: Gjatë presidencës gjermane presim hapjen e bisedimeve të Maqedonisë së Veriut me BE-në

Politikë
Zaev-Steinmeier: Marrëveshja e Prespës është historike për tërë Evropën

Zaev-Steinmeier: Marrëveshja e Prespës është historike për tërë Evropën

Politikë
Steienmeier: Sa më shpejt të formohet qeveria e re dhe të kthehet stabiliteti në Maqedoni

Steienmeier: Sa më shpejt të formohet qeveria e re dhe të kthehet stabiliteti në Maqedoni

Bashkim Iljazi
Poposki në takim joformal ministror të OSBE-së në Potsdam

Poposki në takim joformal ministror të OSBE-së në Potsdam

Emir Hamzai
Shtajnmaer: Turqia sa më shpejtë ta heq gjendjen e jashtëzakonshme

Shtajnmaer: Turqia sa më shpejtë ta heq gjendjen e jashtëzakonshme

Nga Bota
Steinmeier: Të bësh opozitë, jo gjithmonë duhet të refuzosh

Steinmeier: Të bësh opozitë, jo gjithmonë duhet të refuzosh

Shqipëri