LAJMI I FUNDIT:

Forcat e Armatosura të Shqipërisë

66 Artikuj

Mbërrin në atdhe trupi i ushtarakes së vranë në Letoni (Foto)

Mbërrin në atdhe trupi i ushtarakes së vranë në Letoni (Foto)

Shqipëri
Zarife Hasanaj shpallet “Dëshmore e atdheut”

Zarife Hasanaj shpallet “Dëshmore e atdheut”

Shqipëri
Sot mbërrin në Shqipëri trupi i pa jetë i ushtarakes që humbi jetën në Letoni

Sot mbërrin në Shqipëri trupi i pa jetë i ushtarakes që humbi jetën në Letoni

Shqipëri
Ministrja Xhaçka takon kontingjentin shqiptar pas ngjarjes në bazën ushtarake Letoni (Foto)

Ministrja Xhaçka takon kontingjentin shqiptar pas ngjarjes në bazën ushtarake Letoni (Foto)

Shqipëri
Ministri Berisha ngushëllon homologen Xhaçka dhe familjen Hasanaj

Ministri Berisha ngushëllon homologen Xhaçka dhe familjen Hasanaj

Kosovë
Profili i tre ushtarakëve të Ushtrisë së Shqipërisë që u përfshinë nga shpërthimi i minës në Letoni

Profili i tre ushtarakëve të Ushtrisë së Shqipërisë që u përfshinë nga shpërthimi i minës në Letoni

Shqipëri
Këto janë 6 shtetet ku Shqipëria është e angazhuar ushtarakisht

Këto janë 6 shtetet ku Shqipëria është e angazhuar ushtarakisht

Shqipëri
Presidenti Meta: Ngushëllimet më të thella familjes së Nëntetares Zarife Hasanaj

Presidenti Meta: Ngushëllimet më të thella familjes së Nëntetares Zarife Hasanaj

Shqipëri
Kjo është ushtarakja e Shqipërisë që humbi jetën në Letoni (Foto)

Kjo është ushtarakja e Shqipërisë që humbi jetën në Letoni (Foto)

Shqipëri
Shefi i Shtabit të Përgjithshëm tregon se si vdiq efektivja e Ushtrisë së Shqipërisë nga mina në Letoni

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm tregon se si vdiq efektivja e Ushtrisë së Shqipërisë nga mina në Letoni

Shqipëri
Vdes ushtarakja e Shqipërisë dhe plagosen tre të tjerë në mision në Letoni

Vdes ushtarakja e Shqipërisë dhe plagosen tre të tjerë në mision në Letoni

Shqipëri
Presidenti Meta kërkon përgjegjësi nga Shefi i Forcave të Armatosura për “pushtimin” e Aeroportit të Rinasit nga ushtria

Presidenti Meta kërkon përgjegjësi nga Shefi i Forcave të Armatosura për “pushtimin” e Aeroportit të Rinasit nga ushtria

Shqipëri
SHBA dhuron 37 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

SHBA dhuron 37 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

Shqipëri
Ndahet nga jeta ish-ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë në kohën e komunizmit

Ndahet nga jeta ish-ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë në kohën e komunizmit

Shqipëri
Ushtarët e parë të pavarësisë së Shqipërisë

Ushtarët e parë të pavarësisë së Shqipërisë

Cult+
106-vjetori i krijimit të Forcave të Armatosura të Shqipërisë

106-vjetori i krijimit të Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Shqipëri
Tanke dhe snajperë në Tiranë, nuk është ashtu siç mendoni (Video)

Tanke dhe snajperë në Tiranë, nuk është ashtu siç mendoni (Video)

Shqipëri
105-vjetori i krijimit, zhvillim dhe modernizim për FA-në

105-vjetori i krijimit, zhvillim dhe modernizim për FA-në

Shqipëri