LAJMI I FUNDIT:

Forcat e Armatosura të Shqipërisë

64 Artikuj

Qindra trupa të Ushtrisë shqiptare kryejnë stërvitje në Vithkuq, pritet vlerësimi nga NATO

Qindra trupa të Ushtrisë shqiptare kryejnë stërvitje në Vithkuq, pritet vlerësimi nga NATO

Shqipëri
Publikohen pamjet se si Forcat Speciale të Shqipërisë ushtrohen gjatë dimrit

Publikohen pamjet se si Forcat Speciale të Shqipërisë ushtrohen gjatë dimrit

Shqipëri
Kurti uron Ramën: Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë na falën nder e krenari të gjithë shqiptarëve

Kurti uron Ramën: Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë na falën nder e krenari të gjithë shqiptarëve

Kosovë
109 vjetori i Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Mehaj në letrën e urimit: Sukseset tona do të forcohen në misione me SHBA-në e aleatët tjerë

109 vjetori i Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Mehaj në letrën e urimit: Sukseset tona do të forcohen në misione me SHBA-në e aleatët tjerë

Siguri
109-vjetori i krijimit të Forcave të Armatosura të Shqipërisë

109-vjetori i krijimit të Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Shqipëri
​Kurti takohet me kadetë të FSK-së, studentë të Akademisë së Forcave të Armatosura të Shqipërisë

​Kurti takohet me kadetë të FSK-së, studentë të Akademisë së Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Kosovë
Rama prezanton buxhetin për mbrojtjen: S’kemi më ushtrinë më pak të paguar në NATO

Rama prezanton buxhetin për mbrojtjen: S’kemi më ushtrinë më pak të paguar në NATO

Shqipëri
Për herë të parë, pesë studentë nga Kosova në Akademinë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Për herë të parë, pesë studentë nga Kosova në Akademinë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Siguri
Driton Kuka sqaron përfshirjen e Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës në Forcave Armatosura Shqiptare

Driton Kuka sqaron përfshirjen e Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës në Forcave Armatosura Shqiptare

Xhudo
​Situatë më e qetë nga zjarret në Shqipëri, dy vatra kritike, 8 janë nën monitorim

​Situatë më e qetë nga zjarret në Shqipëri, dy vatra kritike, 8 janë nën monitorim

Shqipëri
​Xhaçka në videokonferencë me ushtarakët në misione: Do të jem avokatja më e fortë për çdo efektiv të Forcave të Armatosura

​Xhaçka në videokonferencë me ushtarakët në misione: Do të jem avokatja më e fortë për çdo efektiv të Forcave të Armatosura

Shqipëri
Forcat shqiptare nisen për mision drejt Afganistanit

Forcat shqiptare nisen për mision drejt Afganistanit

Shqipëri
107-vjetori i krijimit të Forcave të Armatosura Shqiptare

107-vjetori i krijimit të Forcave të Armatosura Shqiptare

Shqipëri
Trajnim i përbashkët i njësive të kërkim-shpëtimit të FSK-së dhe FARSH-së

Trajnim i përbashkët i njësive të kërkim-shpëtimit të FSK-së dhe FARSH-së

Kosovë
Shmanget tragjedia në Lezhë, ministrja Xhaçka tregon çfarë zbuluan Forcat e Armatosura

Shmanget tragjedia në Lezhë, ministrja Xhaçka tregon çfarë zbuluan Forcat e Armatosura

Shqipëri
Rama: Majori u kthye si hero

Rama: Majori u kthye si hero

Shqipëri
Xhaçka: Njerëz si Klodiani na bëjnë krenar!

Xhaçka: Njerëz si Klodiani na bëjnë krenar!

Shqipëri
Meta: Lamtumirë major Tanushi!

Meta: Lamtumirë major Tanushi!

Shqipëri
Mbërrin në Tiranë trupi i major Tanushit që humbi jetën në Letoni (Video)

Mbërrin në Tiranë trupi i major Tanushit që humbi jetën në Letoni (Video)

Shqipëri
Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin sot në Tiranë

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin sot në Tiranë

Shqipëri
Homazhe për Dëshmoren e Atdheut, Zarife Hasanaj (Foto)

Homazhe për Dëshmoren e Atdheut, Zarife Hasanaj (Foto)

Shqipëri
Sot i jepet lamtumira nëntetares Zarife Hasanaj

Sot i jepet lamtumira nëntetares Zarife Hasanaj

Shqipëri
Mbërrin në atdhe trupi i ushtarakes së vranë në Letoni (Foto)

Mbërrin në atdhe trupi i ushtarakes së vranë në Letoni (Foto)

Shqipëri
Zarife Hasanaj shpallet “Dëshmore e atdheut”

Zarife Hasanaj shpallet “Dëshmore e atdheut”

Shqipëri