LAJMI I FUNDIT:

Forcat e Armatosura të Shqipërisë

66 Artikuj

Shqipëria sjell trupa shtesë në Kosovë

Shqipëria sjell trupa shtesë në Kosovë

Kosovë
Gjendet i pajetë një pjesëtar i Forcave të Armatosura në Gjirokastër

Gjendet i pajetë një pjesëtar i Forcave të Armatosura në Gjirokastër

Shqipëri
Nga Majlinda Kelmendi te Distria Krasniqi dhe Luiza Gega, kush janë shtatë sportistët elitar që morën gradën ushtarake kolonel?

Nga Majlinda Kelmendi te Distria Krasniqi dhe Luiza Gega, kush janë shtatë sportistët elitar që morën gradën ushtarake kolonel?

Sport vendor
Shtatë sportist elitar marrin gradën kolonel, Rama: Pagat e ushtarakëve shqiptar do të jenë të njëjta me mesataren e NATO-n

Shtatë sportist elitar marrin gradën kolonel, Rama: Pagat e ushtarakëve shqiptar do të jenë të njëjta me mesataren e NATO-n

Shqipëri
Anija “Lissus” e Forcës Detare të Shqipërisë, pjesë e operacioneve të NATO-s në Mesdhe

Anija “Lissus” e Forcës Detare të Shqipërisë, pjesë e operacioneve të NATO-s në Mesdhe

Shqipëri
Tërmeti në Turqi, ekipi shqiptar shpëton fëmijën pesë vjeç dhe nxjerr nga rrënojat gjashtë trupa të pajetë

Tërmeti në Turqi, ekipi shqiptar shpëton fëmijën pesë vjeç dhe nxjerr nga rrënojat gjashtë trupa të pajetë

Shqipëri
Shqipëria nis misionin në ndihmë të kërkim-shpëtimit në Turqi

Shqipëria nis misionin në ndihmë të kërkim-shpëtimit në Turqi

Shqipëri
Ushtria e Shqipërisë niset drejt Kosovës për t’i ndihmuar banorët e zonave të vërshuara

Ushtria e Shqipërisë niset drejt Kosovës për t’i ndihmuar banorët e zonave të vërshuara

Kosovë
​Ushtarët e Kosovës trajnohen me komandot e Shqipërisë

​Ushtarët e Kosovës trajnohen me komandot e Shqipërisë

Kosovë
Mehaj: Bashkëpunimi me Shqipërinë, në nivelet më të larta ndërministrore dhe ndërushtarake

Mehaj: Bashkëpunimi me Shqipërinë, në nivelet më të larta ndërministrore dhe ndërushtarake

Kosovë
Në 110 vjetorin e krijimit të Forcave të Armatosura, certifikohen pesë nënoficerë të FSK-së në Shqipëri

Në 110 vjetorin e krijimit të Forcave të Armatosura, certifikohen pesë nënoficerë të FSK-së në Shqipëri

Kosovë
Begaj: Forcat e Armatosura aleate e besueshme e NATO-s

Begaj: Forcat e Armatosura aleate e besueshme e NATO-s

Shqipëri
​110 vjetori i krijimit Forcave të Armatosura në Shqipëri

​110 vjetori i krijimit Forcave të Armatosura në Shqipëri

Shqipëri
Ushtria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë shkëmbejnë eksperiencat gjatë trajnimit një mujor

Ushtria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë shkëmbejnë eksperiencat gjatë trajnimit një mujor

Kosovë
Kosova dhe Shqipëria dyfishojnë aktivitetet ushtarake në vitin 2022

Kosova dhe Shqipëria dyfishojnë aktivitetet ushtarake në vitin 2022

Siguri
Trupat elitare ushtarake të Kosovës dhe Shqipërisë nisin stërvitjen marshuese më të vështirë në botë

Trupat elitare ushtarake të Kosovës dhe Shqipërisë nisin stërvitjen marshuese më të vështirë në botë

Siguri
Së bashku gjithmonë më të fortë! Ushtarët e Kosovës dhe të Shqipërisë stërviten së bashku, para dislokimit në Mbretëri të Bashkuar

Së bashku gjithmonë më të fortë! Ushtarët e Kosovës dhe të Shqipërisë stërviten së bashku, para dislokimit në Mbretëri të Bashkuar

Siguri
Dalin pamjet e stërvitjes ushtarake “Biza ’22”, Peleshi: Certifikimi i NATO-s, një prej arritjeve më domethënëse të Forcave të Armatosura

Dalin pamjet e stërvitjes ushtarake “Biza ’22”, Peleshi: Certifikimi i NATO-s, një prej arritjeve më domethënëse të Forcave të Armatosura

Shqipëri
NATO certifikon batalionin e Ushtrisë Shqiptare, Rama: Strukturë operacionale e standardeve më të larta të Aleancës

NATO certifikon batalionin e Ushtrisë Shqiptare, Rama: Strukturë operacionale e standardeve më të larta të Aleancës

Shqipëri
11 pilotë të rinj i shtohen Forcave Ajrore të Shqipërisë, mes tyre edhe një vajzë

11 pilotë të rinj i shtohen Forcave Ajrore të Shqipërisë, mes tyre edhe një vajzë

Shqipëri
Arben Kingji dekretohet shef i Shtabit të Përgjithshëm të FA-së, kush është kuksiani që ka shërbyer në Irak e Afganistan

Arben Kingji dekretohet shef i Shtabit të Përgjithshëm të FA-së, kush është kuksiani që ka shërbyer në Irak e Afganistan

Shqipëri
Dalin pamjet e stërvitjes së Forcave Detare të Shqipërisë, Peleshi: Të gatshëm të presim stërvitjen “Defender-23” në tokë, ajër e det

Dalin pamjet e stërvitjes së Forcave Detare të Shqipërisë, Peleshi: Të gatshëm të presim stërvitjen “Defender-23” në tokë, ajër e det

Shqipëri
Policitë ushtarake të Kosovës dhe Shqipërisë stërviten së bashku

Policitë ushtarake të Kosovës dhe Shqipërisë stërviten së bashku

Kosovë
Miratohen modelet e uniformave ushtarake, gradave dhe simboleve në Shqipëri

Miratohen modelet e uniformave ushtarake, gradave dhe simboleve në Shqipëri

Shqipëri