LAJMI I FUNDIT:

Fjetja

83 Artikuj

Pse zgjohemi të lodhur edhe pasi kemi bërë gjumë të mjaftueshëm

Pse zgjohemi të lodhur edhe pasi kemi bërë gjumë të mjaftueshëm

Lifestyle
Pozitat e preferuara gjatë fjetjes për tretje më të mirë

Pozitat e preferuara gjatë fjetjes për tretje më të mirë

Këshilla mjekësore
Pas një nate plotë alkool e zuri gjumi anglezen – kur u zgjua kuptoi se fjetja e saj ishte transmetuar live në TikTok

Pas një nate plotë alkool e zuri gjumi anglezen – kur u zgjua kuptoi se fjetja e saj ishte transmetuar live në TikTok

Dështime
Fjetja në këtë kohë ju zvogëlon gjasat për t’u prekur nga sëmundjet e zemrës

Fjetja në këtë kohë ju zvogëlon gjasat për t’u prekur nga sëmundjet e zemrës

Shëndetësi Lajme
Nuk preferohet të pini ujë para se të flini

Nuk preferohet të pini ujë para se të flini

Shëndetësi Lajme
Ngrënia e akullores para fjetjes ndikon negativisht në cilësinë e gjumit

Ngrënia e akullores para fjetjes ndikon negativisht në cilësinë e gjumit

Shëndetësi Lajme
Fjetja në bark shkakton dhimbje në shpinë dhe qafë

Fjetja në bark shkakton dhimbje në shpinë dhe qafë

Shëndetësi Lajme
Ndaloni numërimin e deleve dhe filloni ta bëni këtë për të fjetur më shpejt

Ndaloni numërimin e deleve dhe filloni ta bëni këtë për të fjetur më shpejt

Si të…
Si mund të flini pak orë dhe, kur të zgjoheni – ndjeheni energjik dhe produktiv

Si mund të flini pak orë dhe, kur të zgjoheni – ndjeheni energjik dhe produktiv

Shëndetësi Lajme
Kur fëmija ka nevojë për jastëkun e parë për të fjetur gjumë?

Kur fëmija ka nevojë për jastëkun e parë për të fjetur gjumë?

Shëndetësi Lajme
Jeni të lodhur, keni dhimbje, nuk keni disponim – provoni të flini pa jastëk

Jeni të lodhur, keni dhimbje, nuk keni disponim – provoni të flini pa jastëk

Këshilla mjekësore
Vendosni një sapun poshtë çarçafëve kur flini dhe sipas Dr.Oz keni shëruar këtë sëmundje

Vendosni një sapun poshtë çarçafëve kur flini dhe sipas Dr.Oz keni shëruar këtë sëmundje

Mjekësi alternative
Teknika japoneze e gjumit është shpëtim për kurrizin: Ky pozicion do të shërojë çdo dhembje të shpinës!

Teknika japoneze e gjumit është shpëtim për kurrizin: Ky pozicion do të shërojë çdo dhembje të shpinës!

Të tjera
Pse duhet të flini në krahun e majtë

Pse duhet të flini në krahun e majtë

Këshilla mjekësore
Si të flesh përsëri pasi zgjohesh në mes të natës?

Si të flesh përsëri pasi zgjohesh në mes të natës?

Këshilla mjekësore
Për paqe dhe rehati – sa më herët në shtrat

Për paqe dhe rehati – sa më herët në shtrat

Shëndetësi Lajme
Botë e çuditshme e mjekëve: Mos ndani shtratin me partnerin

Botë e çuditshme e mjekëve: Mos ndani shtratin me partnerin

Shëndetësi Lajme
Lamtumirë pagjumësi, 10 këshilla për të fjetur të qetë

Lamtumirë pagjumësi, 10 këshilla për të fjetur të qetë

Këshilla mjekësore
Pse lëshoni jargë kur flini dhe çfarë mund të bëni për t’i ndaluar

Pse lëshoni jargë kur flini dhe çfarë mund të bëni për t’i ndaluar

Të tjera
Si të pastroni kuzhinën dhe dhomën e fjetjes – një hap tutje drejt pastërtisë në shtëpinë tuaj

Si të pastroni kuzhinën dhe dhomën e fjetjes – një hap tutje drejt pastërtisë në shtëpinë tuaj

Super Viva
Bebet, shpjegimi për gjumin e tyre të trazuar gjatë natës

Bebet, shpjegimi për gjumin e tyre të trazuar gjatë natës

Bebja këtu
A e dini që këllëfi i mëndafshtë i jastëkut është shumë i rëndësishëm për bukurinë e lëkurës dhe të flokëve?

A e dini që këllëfi i mëndafshtë i jastëkut është shumë i rëndësishëm për bukurinë e lëkurës dhe të flokëve?

Keshilla Modë
Çdo mbrëmje para gjumit do të duhej që flokët t’i lidhni gërshet!

Çdo mbrëmje para gjumit do të duhej që flokët t’i lidhni gërshet!

Flokë dhe stil
Çfarë thotë mënyra se si flini për lidhjen tuaj?

Çfarë thotë mënyra se si flini për lidhjen tuaj?

Lifestyle