LAJMI I FUNDIT:

Fitore Pacolli

128 Artikuj

“Drafti për Asociacionin i është prezantuar edhe opozitës”, “LVV nuk ka bllokuar asnjë marrëveshje ndërkombëtare” – deklaratat e Pacollit për zhvillimet e fundit

“Drafti për Asociacionin i është prezantuar edhe opozitës”, “LVV nuk ka bllokuar asnjë marrëveshje ndërkombëtare” – deklaratat e Pacollit për zhvillimet e fundit

Kosovë
Pacolli tregon nëse ka ndryshuar qëndrimi i LVV-së për Asociacionin, thotë se drafti i publikuar nuk është final

Pacolli tregon nëse ka ndryshuar qëndrimi i LVV-së për Asociacionin, thotë se drafti i publikuar nuk është final

Kosovë
Mosvotimi i marrëveshjeve ndërkombëtare, Pacolli “selam” opozitës: Do të keni edhe pesë vite kohë të mësoheni të bëni opozitarizëm

Mosvotimi i marrëveshjeve ndërkombëtare, Pacolli “selam” opozitës: Do të keni edhe pesë vite kohë të mësoheni të bëni opozitarizëm

Kosovë
“Lloçi” në stadiumin e Prishtinës, Pacolli: Kush po t’i bllokon investimet për mirëmbajtjen e fushës o Përparim Rama?

“Lloçi” në stadiumin e Prishtinës, Pacolli: Kush po t’i bllokon investimet për mirëmbajtjen e fushës o Përparim Rama?

Kosovë
Pacolli: Shkalla e investimeve kapitale në Prishtinë vetëm 19%, Përparim Rama kush po t’i bllokon investimet?

Pacolli: Shkalla e investimeve kapitale në Prishtinë vetëm 19%, Përparim Rama kush po t’i bllokon investimet?

Kosovë
Motra e Fitore Pacollit në linjë me Rozeta Hajdarin, vendos kundër bizneseve

Motra e Fitore Pacollit në linjë me Rozeta Hajdarin, vendos kundër bizneseve

Ekonomi
Anëtarësimi në Këshill të Evropës, dy juristë po qëndrojnë në Kosovë

Anëtarësimi në Këshill të Evropës, dy juristë po qëndrojnë në Kosovë

Kosovë
Deputetja e LVV-së: Ata që kanë pranuar kushtëzime nga Vuçiqi e BE nuk janë më, tani kanë punë me Kurtin që nuk nënshtrohet

Deputetja e LVV-së: Ata që kanë pranuar kushtëzime nga Vuçiqi e BE nuk janë më, tani kanë punë me Kurtin që nuk nënshtrohet

Kosovë
Pacolli e LVV-së ironizon me kërkesën e opozitës për zgjedhje

Pacolli e LVV-së ironizon me kërkesën e opozitës për zgjedhje

Kosovë
“Ballkani i Hapur e kreu misionin” – deputetja e LVV-së kritikon Ramën: Kaq për largpamësinë e tij

“Ballkani i Hapur e kreu misionin” – deputetja e LVV-së kritikon Ramën: Kaq për largpamësinë e tij

Kosovë
Pacolli: Mbi 300 veturave në veri ua konvertuan targat në RKS

Pacolli: Mbi 300 veturave në veri ua konvertuan targat në RKS

Kosovë
Time Kadrijaj: Fitore Pacolli sa ishte në opozitë lobonte kundër vizave

Time Kadrijaj: Fitore Pacolli sa ishte në opozitë lobonte kundër vizave

Politikë
Kuvendi voton pro ndryshimit të Ligjit për Rregullat e Trafikut Rrugor

Kuvendi voton pro ndryshimit të Ligjit për Rregullat e Trafikut Rrugor

Kosovë
Asociacioni, opozita kërkon kujdes në raportet me aleatët dhe respektim të Kushtetutës

Asociacioni, opozita kërkon kujdes në raportet me aleatët dhe respektim të Kushtetutës

Kosovë
Opozita kërkon kompensimin e dëmeve nga vërshimet, LVV thotë se qeveria është e gatshme të punojë në drejtim të sanimit të situatës

Opozita kërkon kompensimin e dëmeve nga vërshimet, LVV thotë se qeveria është e gatshme të punojë në drejtim të sanimit të situatës

Kosovë
​Konjufca “qorton” deputeten Pacolli: Çka je duke bërë?

​Konjufca “qorton” deputeten Pacolli: Çka je duke bërë?

Kosovë
Vendimi për targa, deputetja e LVV-së: Qeveria ishte dakorduar me partnerët ndërkombëtar

Vendimi për targa, deputetja e LVV-së: Qeveria ishte dakorduar me partnerët ndërkombëtar

Kosovë
Raporti i Progresit, LVV: Për herë të parë nuk raportohet për ndërhyrje politike publike në agjencitë e pavarura dhe në transmetuesin publik

Raporti i Progresit, LVV: Për herë të parë nuk raportohet për ndërhyrje politike publike në agjencitë e pavarura dhe në transmetuesin publik

Kosovë
A ke fjetë zëvendëskryeministër, se jemi bë merak – Mirë, ju? Deklaratat e deputetes së PDK dhe të zëvendëskryeministrit Bislimi në Komisionin për Integrime

A ke fjetë zëvendëskryeministër, se jemi bë merak – Mirë, ju? Deklaratat e deputetes së PDK dhe të zëvendëskryeministrit Bislimi në Komisionin për Integrime

Kosovë
U kërkua që Qeveria dhe Kuvendi të marrin masa ndaj mediave, Bislimit i kërkohet të distancohet nga deklarata e Fitore Pacollit

U kërkua që Qeveria dhe Kuvendi të marrin masa ndaj mediave, Bislimit i kërkohet të distancohet nga deklarata e Fitore Pacollit

Kosovë
SafeJournalists: Narrativa e deputetes Pacolli ndaj mediave rrezikon lirinë e medias

SafeJournalists: Narrativa e deputetes Pacolli ndaj mediave rrezikon lirinë e medias

Kosovë
Kica – Xhelili: Distancohem nga Pacolli, nëse ka menduar për disiplinim të mediave

Kica – Xhelili: Distancohem nga Pacolli, nëse ka menduar për disiplinim të mediave

Politikë
Berisha: Kanë marrë përsipër të ndërtojnë Republikën e tretë me parullën enveriste: “ndërtojmë tue shkatërru”

Berisha: Kanë marrë përsipër të ndërtojnë Republikën e tretë me parullën enveriste: “ndërtojmë tue shkatërru”

Kosovë
Deklarata e Pacollit për mediat, reagon AGK-ja dhe KMShK-ja

Deklarata e Pacollit për mediat, reagon AGK-ja dhe KMShK-ja

Kosovë