LAJMI I FUNDIT:

Finlandë

41 Artikuj

E çuditshme, skandinavët i lënë bebet të flenë në ambientet e jashtme për t’u ekspozuar ndaj ajrit të pastër

E çuditshme, skandinavët i lënë bebet të flenë në ambientet e jashtme për t’u ekspozuar ndaj ajrit të pastër

Kuriozitete
Tre gazetarë në Finlandë akuzohen për zbulimin e sekreteve të Agjencisë së Inteligjencës VKoeL

Tre gazetarë në Finlandë akuzohen për zbulimin e sekreteve të Agjencisë së Inteligjencës VKoeL

Evropa
Inteligjenca Ushtarake e Finlandës: Rusia përbën shqetësim për vendin dhe rajonin

Inteligjenca Ushtarake e Finlandës: Rusia përbën shqetësim për vendin dhe rajonin

Evropa
Shkencëtarja e parë shqiptare e Gjeologjisë, Miradije Rama: Arma më e fuqishme, dituria në shkencë dhe teknologji

Shkencëtarja e parë shqiptare e Gjeologjisë, Miradije Rama: Arma më e fuqishme, dituria në shkencë dhe teknologji

Lumturije Bekaj
PDK themeloi degët në Kanada dhe Finlandë

PDK themeloi degët në Kanada dhe Finlandë

Kosovë
Në Finlandë shpërndahen tekste shkollore për mësimdhënien e gjuhës shqipe

Në Finlandë shpërndahen tekste shkollore për mësimdhënien e gjuhës shqipe

Kosovë
Ivanka Trump për presidente: Shanset janë më të mëdha se që mund të mendoni

Ivanka Trump për presidente: Shanset janë më të mëdha se që mund të mendoni

Nga Bota
Kryeministrja finlandeze: ‘Ëndrra amerikane’ arrihet në vendet skandinave

Kryeministrja finlandeze: ‘Ëndrra amerikane’ arrihet në vendet skandinave

Të Tjera
Samsung e ka lansuar Galaxy XCover Pro, por vetëm në një shtet evropian

Samsung e ka lansuar Galaxy XCover Pro, por vetëm në një shtet evropian

Mobile
Punëtorët e Finnair hynë në grevë – anulohen 300 fluturime, preken 20 mijë udhëtarë

Punëtorët e Finnair hynë në grevë – anulohen 300 fluturime, preken 20 mijë udhëtarë

Të Tjera
Nxënësit në një qytet të Finlandës vazhdojnë të shkojnë në shkollë me biçikleta edhe pse temperatura ka rënë në – 17 gradë Celsius

Nxënësit në një qytet të Finlandës vazhdojnë të shkojnë në shkollë me biçikleta edhe pse temperatura ka rënë në – 17 gradë Celsius

Interesante
Shqipe Buzuku, femra e parë shqiptare dr. shkence në Teknologji Industriale dhe Menaxhim: Me punë e përkushtim përfaqësoj Kosovën botërisht

Shqipe Buzuku, femra e parë shqiptare dr. shkence në Teknologji Industriale dhe Menaxhim: Me punë e përkushtim përfaqësoj Kosovën botërisht

Kosovë
Ish-zyrtari i EULEX-it e quan Kosovën vend të krimit e korrupsionit – flet edhe për gjakmarrjen

Ish-zyrtari i EULEX-it e quan Kosovën vend të krimit e korrupsionit – flet edhe për gjakmarrjen

Kosovë
Një biznesmen shqiptar plagosë tre persona në Finlandë

Një biznesmen shqiptar plagosë tre persona në Finlandë

Kosovë
Arrestohet kosovari për plagosjen e dy personave në kryeqytetin e Finlandës

Arrestohet kosovari për plagosjen e dy personave në kryeqytetin e Finlandës

Kronika e Zezë
Finlanda përsëri vendi më i lumtur në botë, Kosova e 46-ta (Video)

Finlanda përsëri vendi më i lumtur në botë, Kosova e 46-ta (Video)

Të Tjera
Google do të investojë 600 milionë euro në Finlandë

Google do të investojë 600 milionë euro në Finlandë

Të Tjera
Pengohet një sulm fizik ndaj ministrit finlandez (Foto)

Pengohet një sulm fizik ndaj ministrit finlandez (Foto)

Nga Bota
Ambasadorja finlandeze kërkon që taksa të hiqet: Për liberalizimin e vizave ka ende punë

Ambasadorja finlandeze kërkon që taksa të hiqet: Për liberalizimin e vizave ka ende punë

Kosovë
Japonezja e veshur si shërbëtore, e para në kampionatin e ‘kitarës së ajrit’ (Video)

Japonezja e veshur si shërbëtore, e para në kampionatin e ‘kitarës së ajrit’ (Video)

Fun Lajme
Udhëtarja misterioze që ngjanë kryekëput me Donald Trumpin (Foto)

Udhëtarja misterioze që ngjanë kryekëput me Donald Trumpin (Foto)

Fun Lajme
Në prag të takimit të Helsinkit: Siria dhe armët bërthamore, mes çështjeve që pritet të diskutohen

Në prag të takimit të Helsinkit: Siria dhe armët bërthamore, mes çështjeve që pritet të diskutohen

Nga Bota
Gjithçka gati për takimin e nesërm ndërmjet Trumpit dhe Putinit në Helsinki

Gjithçka gati për takimin e nesërm ndërmjet Trumpit dhe Putinit në Helsinki

Nga Bota
Elefanti i vihet në ndihmë mirëmbajtësit në ‘rrezik’ (Video)

Elefanti i vihet në ndihmë mirëmbajtësit në ‘rrezik’ (Video)

Interesante