LAJMI I FUNDIT:
Filloreta Raçi Fifi

Filloreta Raçi Fifi

498 Artikuj

Info

E lindur më 31 mars të vitit 1994 në Herten të Gjermanisë, Filloreta Raçi e njohur artistikisht si Fifi, është një këngëtare e njohur me prejardhje nga Kosova, përkatësisht qyteti i Ferizajt.

Ajo e ka nisur rrugëtimin në muzikë duke marrë pjesë në spektakli talentesh si “Albanian Got Talent” dhe “The Voice of Albania”.

Shënon disa pjesëmarrje të suksesshme në festivalin e njohur “Kënga Magjike”, ku disa herë është renditur në tri vendet e para.

Disa nga këngët e saj më të njohura janë: “Marova”, “Zhurmë”, “Psikopatja jote” (bashkëpunim me MC Kreshën), “Akoma”, “Ninullë” e të tjera.

Fifi tregon cilët janë banorët e saj të preferuar në Big Brother VIP Kosova

Fifi tregon cilët janë banorët e saj të preferuar në Big Brother VIP Kosova

Yjet
Fifi deklaron në Festivalin e RTSh-së: Jam në pritje të një fëmije, kam kënduar vet e dyta

Fifi deklaron në Festivalin e RTSh-së: Jam në pritje të një fëmije, kam kënduar vet e dyta

Po Flitet
“Lufta e heshtur” mes Albina Kelmendit dhe Fifit për Eurovision, vlerësuesit e artit shpalosin kritikat për këngët e Festivalit të RTSH-së

“Lufta e heshtur” mes Albina Kelmendit dhe Fifit për Eurovision, vlerësuesit e artit shpalosin kritikat për këngët e Festivalit të RTSH-së

Muzikë
Fifi vjen me këngën “Stop” në Festivalin e Këngës në RTSH

Fifi vjen me këngën “Stop” në Festivalin e Këngës në RTSH

Muzikë
Fifi me dedikim romantik për Adisin në përvjetorin e parë: Dashuria ime për ty veç do të rritet

Fifi me dedikim romantik për Adisin në përvjetorin e parë: Dashuria ime për ty veç do të rritet

Yjet
“Ishalla ju futet serbi t’ju lë shtatzëna” – Fifi e tmerruar publikon mesazhin ofendues që mori nga një ndjekës

“Ishalla ju futet serbi t’ju lë shtatzëna” – Fifi e tmerruar publikon mesazhin ofendues që mori nga një ndjekës

Yjet
Fifi publikon këngën e re “Kujna ja ke lon”

Fifi publikon këngën e re “Kujna ja ke lon”

Muzikë
Fifi paralajmëron këngën e re, lansohet të shtunën

Fifi paralajmëron këngën e re, lansohet të shtunën

Muzikë
Publikohet “Trauma”, dueti i Fifit me Tribal

Publikohet “Trauma”, dueti i Fifit me Tribal

Muzikë
Fifi më 1 dhjetor sjell këngën e re “Trauma”

Fifi më 1 dhjetor sjell këngën e re “Trauma”

Muzikë
Fifi me paraqitje të veçantë për 28 Nëntor: Urime 110 vjetori Shqipëria ime

Fifi me paraqitje të veçantë për 28 Nëntor: Urime 110 vjetori Shqipëria ime

Yjet
Fifi flet për marrëdhënien që ka me djalin e partnerit të saj

Fifi flet për marrëdhënien që ka me djalin e partnerit të saj

Yjet
Fifi rikujton momentin e alivanosjes gjatë transmetimit ‘live’ në BB VIP: Shumica e njerëzve kanë menduar që kam aktruar

Fifi rikujton momentin e alivanosjes gjatë transmetimit ‘live’ në BB VIP: Shumica e njerëzve kanë menduar që kam aktruar

Yjet
Fifi shfaqet joshëse në pozat me xhaketën e zbërthyer dhe pa sytjena

Fifi shfaqet joshëse në pozat me xhaketën e zbërthyer dhe pa sytjena

Yjet
Ndeja e Xhensilës bën bashkë në një ambient Adrola Dushin dhe Fifin me Adisin

Ndeja e Xhensilës bën bashkë në një ambient Adrola Dushin dhe Fifin me Adisin

Yjet
Fifi me dedikim dashurie për partnerin: Të jetoj, të kam oksigjen të qelizave

Fifi me dedikim dashurie për partnerin: Të jetoj, të kam oksigjen të qelizave

Yjet
Fifi dedikim romantik për partnerin e saj, Adisin: Erdhe si shiu në jetën time, e ma shpërlave dhimbjen

Fifi dedikim romantik për partnerin e saj, Adisin: Erdhe si shiu në jetën time, e ma shpërlave dhimbjen

Yjet
Fifi sjell këngën e re me klip “Refuzuar”

Fifi sjell këngën e re me klip “Refuzuar”

Muzikë
Fifi dhe Markel Goga publikojnë bashkëpunimin e ri “Dehur”

Fifi dhe Markel Goga publikojnë bashkëpunimin e ri “Dehur”

Muzikë
Fifi paralajmëron këngën e dytë nga albumi “Vëmendje”

Fifi paralajmëron këngën e dytë nga albumi “Vëmendje”

Muzikë
Fifi i drejtohet të dashurit: Të dua deri në vdekje

Fifi i drejtohet të dashurit: Të dua deri në vdekje

Yjet
Fifi prezanton ndryshimin e ri në dukje

Fifi prezanton ndryshimin e ri në dukje

Yjet
“Vëmendje”, Fifi lanson klipin e këngës së ndjeshme

“Vëmendje”, Fifi lanson klipin e këngës së ndjeshme

Muzikë
Fifi fshin të gjitha postimet në Instagram, ndërsa njofton se kënga e re publikohet më 1 nëntor

Fifi fshin të gjitha postimet në Instagram, ndërsa njofton se kënga e re publikohet më 1 nëntor

Muzikë