LAJMI I FUNDIT:

Fibrat

34 Artikuj

Ndihma që japin fibrat në luftimin e sëmundjeve

Ndihma që japin fibrat në luftimin e sëmundjeve

Ushqim i shëndetshëm
Shprehitë e mëngjesit për të pasur funksion të mirë tretës

Shprehitë e mëngjesit për të pasur funksion të mirë tretës

Këshilla mjekësore
Fibrat në ushqim: Sa duhet të konsumojnë femrat dhe sa meshkujt?

Fibrat në ushqim: Sa duhet të konsumojnë femrat dhe sa meshkujt?

Ushqim i shëndetshëm
Gjashtë gabime dietike që nuk jua lejojnë të keni një bark të sheshtë

Gjashtë gabime dietike që nuk jua lejojnë të keni një bark të sheshtë

Ushqimi dhe Dieta
BE-ja thotë se ka mbrojtje të pamjaftueshme për kabllot nënujore

BE-ja thotë se ka mbrojtje të pamjaftueshme për kabllot nënujore

Lajme Teknologji
Konsumimi i shegës dhe efektet në shëndet

Konsumimi i shegës dhe efektet në shëndet

Këshilla mjekësore
Përtej vitaminës C, rolet e tjera thelbësore që luajnë agrumet në shëndetin tuaj

Përtej vitaminës C, rolet e tjera thelbësore që luajnë agrumet në shëndetin tuaj

Shëndetësi Lajme
Pijet më të mira për shëndetin e zemrës

Pijet më të mira për shëndetin e zemrës

Shëndetësi Lajme
Vetitë shëruese të farave të lulediellit

Vetitë shëruese të farave të lulediellit

Të njohim produktet
Shprehitë që ju ndihmojnë të ulni kolesterolin

Shprehitë që ju ndihmojnë të ulni kolesterolin

Këshilla mjekësore
Dy llojet e fibrave që duhet të shtoni në dietën tuaj

Dy llojet e fibrave që duhet të shtoni në dietën tuaj

Shëndetësi Lajme
Një imunologe tregon: Imuniteti i mirë varet nga një gjë dhe nuk janë as vitaminat dhe as mineralet

Një imunologe tregon: Imuniteti i mirë varet nga një gjë dhe nuk janë as vitaminat dhe as mineralet

Ushqim i shëndetshëm
Kjo bukë e shijshme është më e mirë se gruri nëse dëshironi të humbni peshë dhe të hiqni dhjamin e trupit

Kjo bukë e shijshme është më e mirë se gruri nëse dëshironi të humbni peshë dhe të hiqni dhjamin e trupit

Të njohim produktet
Disa mënyra për ta përmirësuar shëndetin e mëlçisë

Disa mënyra për ta përmirësuar shëndetin e mëlçisë

Këshilla mjekësore
Rikthejeni shëndetin tuaj në zorrë duke ndjekur këtë dietë për vetëm dy javë

Rikthejeni shëndetin tuaj në zorrë duke ndjekur këtë dietë për vetëm dy javë

Nutricion
Sasia e fibrave që duhet konsumuar në ditë, për të humbur gjysmë kilogrami në javë

Sasia e fibrave që duhet konsumuar në ditë, për të humbur gjysmë kilogrami në javë

Nutricion
Orizi i bardhë është në të vërtetë më i mirë sesa orizi kafe?

Orizi i bardhë është në të vërtetë më i mirë sesa orizi kafe?

Të njohim produktet
Kjo lëndë ushqyese zvogëlon ndjeshëm rrezikun për prekje nga kanceri i gjirit

Kjo lëndë ushqyese zvogëlon ndjeshëm rrezikun për prekje nga kanceri i gjirit

Shëndetësi Lajme
Ushqimet më të mira për lehtësimin e dhimbjeve menstruale

Ushqimet më të mira për lehtësimin e dhimbjeve menstruale

Ushqim i shëndetshëm
Është e dëmshme të konsumosh shumë fibra, prandaj duhet të siguroheni që nuk po e teproni

Është e dëmshme të konsumosh shumë fibra, prandaj duhet të siguroheni që nuk po e teproni

Të njohim produktet
Mollët janë shpëtim për probleme me stomakun: Shërojnë kapsllëkun dhe diarrenë, por konsumohen në mënyrë tjetër!

Mollët janë shpëtim për probleme me stomakun: Shërojnë kapsllëkun dhe diarrenë, por konsumohen në mënyrë tjetër!

Ushqim i shëndetshëm
Pesë ushqimet më të mira për të furnizuar trupin me fibra të shëndetshme, të papërpunuara

Pesë ushqimet më të mira për të furnizuar trupin me fibra të shëndetshme, të papërpunuara

Ushqim i shëndetshëm
Çfarë janë fibrat dietike dhe përse janë të rëndësishme ato?

Çfarë janë fibrat dietike dhe përse janë të rëndësishme ato?

Ushqim i shëndetshëm
Fibrat dietike – si ndikojnë në shëndetin tonë, ku t’i gjeni dhe gjithçka tjetër që duhet të dini për to!

Fibrat dietike – si ndikojnë në shëndetin tonë, ku t’i gjeni dhe gjithçka tjetër që duhet të dini për to!

Nutricion