LAJMI I FUNDIT:
Festivali i Filmit në Venecia

Festivali i Filmit në Venecia

50 Artikuj

Info

Festivali i Filmit të Venecias ose Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Venecia (italisht: Mostra Internazionale d’Arte Cinematografica della Biennale di Venezia, “Ekspozita Ndërkombëtare e Artit Kinematografik të Bienales së Venecias”) është një festival vjetor filmi që mbahet në Venecia, Itali.

Është festivali më i vjetër i filmit në botë dhe një nga festivalet ndërkombëtare të filmit “Big Five” në mbarë botën, të cilat përfshijnë Tre Festivalet e Mëdha të Filmit Evropian, së bashku me Festivalin e Filmit në Toronto në Kanada dhe Festivalin e Filmit Sundance në Shtetet e Bashkuara.

Festivalet janë vlerësuar ndërkombëtarisht për t’u dhënë krijuesve lirinë artistike për t’u shprehur përmes filmit. Në 1951, FIAPF akreditoi zyrtarisht festivalin.

Albin Kurti uron delegacionion shqiptar për suksesin në Festivalin e Filmit në Venecia

Albin Kurti uron delegacionion shqiptar për suksesin në Festivalin e Filmit në Venecia

TV / Film
Manekinia Leila Depina me një edicion të guximshëm mode

Manekinia Leila Depina me një edicion të guximshëm mode

Modë
Bukuroshja Madalina Ghenea riktheu glamurin në tepihun e kuq në Venecia

Bukuroshja Madalina Ghenea riktheu glamurin në tepihun e kuq në Venecia

Modë
Dukja me fustanin e kuq e Georgina Rodriguez në Festivalin e Filmit në Venecia e frymëzuar nga Julia Roberts në “Pretty Woman”

Dukja me fustanin e kuq e Georgina Rodriguez në Festivalin e Filmit në Venecia e frymëzuar nga Julia Roberts në “Pretty Woman”

Yjet
E dashura e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez rrëmben gjithë vëmendjen në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Venecia

E dashura e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez rrëmben gjithë vëmendjen në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Venecia

Yjet
Georgina Rodriguez shfaqet në Festivalin e Filmit në Venecia me çantën 230 mijë euroshe të “Hermes Birkin”

Georgina Rodriguez shfaqet në Festivalin e Filmit në Venecia me çantën 230 mijë euroshe të “Hermes Birkin”

Yjet
Rita Ora sjell të tjera imazhe foto nga pjesëmarrja e saj në Festivalin e Filmit në Venecia

Rita Ora sjell të tjera imazhe foto nga pjesëmarrja e saj në Festivalin e Filmit në Venecia

Yjet
Rita Ora shkëlqen në imazhet e reja me veshjen transparente në eventin amfAR

Rita Ora shkëlqen në imazhet e reja me veshjen transparente në eventin amfAR

Yjet
Rita Ora duket e mahniteshme në veshje sportive, ndërsa largohet nga Festivali i Filmit në Venecia

Rita Ora duket e mahniteshme në veshje sportive, ndërsa largohet nga Festivali i Filmit në Venecia

Yjet
Rita Ora fotografohet duke puthur burrin e saj, ndërsa performon në amFAR për rritjen e fondeve mbi kërkimet për SIDA-n

Rita Ora fotografohet duke puthur burrin e saj, ndërsa performon në amFAR për rritjen e fondeve mbi kërkimet për SIDA-n

Yjet
Rita Ora shkëlqen me të ëmën dhe motrën e saj në gala-mbrëmjen e amFAR, organizuar në mbështetje të kërkimeve për HIV/AIDS

Rita Ora shkëlqen me të ëmën dhe motrën e saj në gala-mbrëmjen e amFAR, organizuar në mbështetje të kërkimeve për HIV/AIDS

Yjet
Aktori spanjoll, Gabriel Guevara arrestohet për sulm seksual në Festivalin e Filmit në Venecia

Aktori spanjoll, Gabriel Guevara arrestohet për sulm seksual në Festivalin e Filmit në Venecia

Yjet
Rita Ora dhe burri i saj shpërfaqin dashurinë e tyre duke shkëmbyer një puthje pasionante në Festivalin e Filmit në Venecia

Rita Ora dhe burri i saj shpërfaqin dashurinë e tyre duke shkëmbyer një puthje pasionante në Festivalin e Filmit në Venecia

Yjet
Aktorja 70-vjeçare Isabelle Huppert shkëlqen me paraqitjen e saj në Festivalin e Filmit në Venecia

Aktorja 70-vjeçare Isabelle Huppert shkëlqen me paraqitjen e saj në Festivalin e Filmit në Venecia

TV / Film
Për herë të parë në Venecia – Rita Ora publikon të tjera fotografi nga ky udhëtim

Për herë të parë në Venecia – Rita Ora publikon të tjera fotografi nga ky udhëtim

Yjet
Adriana Lima mahnit me paraqitjen në Festivalin e 80-të të Filmit në Venecia

Adriana Lima mahnit me paraqitjen në Festivalin e 80-të të Filmit në Venecia

Yjet
Rita Ora me një tjetër paraqitje ‘verbuese’ në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Venecia

Rita Ora me një tjetër paraqitje ‘verbuese’ në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Venecia

Yjet
E shndërruar në yllin Festivalit të Filmit në Venecia, Rita Ora rrëmben sërish vëmendjen me paraqitjen e radhës

E shndërruar në yllin Festivalit të Filmit në Venecia, Rita Ora rrëmben sërish vëmendjen me paraqitjen e radhës

TV / Film
Adam Driver mezi mban lotët pas disa minutash ovacionesh dhe duartrokitjesh në premierën e filmit “Ferrari”

Adam Driver mezi mban lotët pas disa minutash ovacionesh dhe duartrokitjesh në premierën e filmit “Ferrari”

Yjet
Bukuroshja kroate, Izabel Kovacic shkëlqeu në tapetin e kuq në Venecia me një fustan në vlerë 1000 euro

Bukuroshja kroate, Izabel Kovacic shkëlqeu në tapetin e kuq në Venecia me një fustan në vlerë 1000 euro

Yjet
Gresa Hoti në tapetin e kuq të Festivalit të 80-të të Filmit në Venecia, shkëlqen me dukjen e saj

Gresa Hoti në tapetin e kuq të Festivalit të 80-të të Filmit në Venecia, shkëlqen me dukjen e saj

TV / Film
George dhe Amal Clooney marrin vëmendjen me dukjen elegante në festivalin e Filmit në Venecia

George dhe Amal Clooney marrin vëmendjen me dukjen elegante në festivalin e Filmit në Venecia

Yjet
Rita Ora vazhdon të shkëlqejë me dukjen në Festivalin e Filmit në Venecia

Rita Ora vazhdon të shkëlqejë me dukjen në Festivalin e Filmit në Venecia

Yjet
Rita Ora flet me krenari për Kosovën në Festivalin e 80-të të Filmit në Venecia

Rita Ora flet me krenari për Kosovën në Festivalin e 80-të të Filmit në Venecia

Yjet