LAJMI I FUNDIT:

Ferrari F40

19 Artikuj

Del në ankand Ferrari F40 në pronësi të ish-kampionit të F1, Alain Prost

Del në ankand Ferrari F40 në pronësi të ish-kampionit të F1, Alain Prost

Auto Lajme
Ky prototip i Porsche 959 Sport mund të jetë 959-shi më i shpejti ndonjëherë

Ky prototip i Porsche 959 Sport mund të jetë 959-shi më i shpejti ndonjëherë

Prototipe
Një Ferrari F40 “unik” u shit për 2.75 milionë dollarë

Një Ferrari F40 “unik” u shit për 2.75 milionë dollarë

Auto Lajme
Del në shitje Ferrari F40 në pronësi të shefit të Mercedes F1, Toto Wolff

Del në shitje Ferrari F40 në pronësi të shefit të Mercedes F1, Toto Wolff

Auto Lajme
Babai në Angli e befasoi vajzën e tij me një Ferrari F40 në vlerë 1.8 milion euro për maturën e saj në shkollë – por ajo e refuzoi

Babai në Angli e befasoi vajzën e tij me një Ferrari F40 në vlerë 1.8 milion euro për maturën e saj në shkollë – por ajo e refuzoi

Interesante
Çifti vëren se tymi po dilte nga “gjiri i motorit” të Ferrarit, ndalojnë dhe dalin jashtë – ja çfarë ndodhi më pas

Çifti vëren se tymi po dilte nga “gjiri i motorit” të Ferrarit, ndalojnë dhe dalin jashtë – ja çfarë ndodhi më pas

Auto Lajme
Si veturë e përditshme – plaku që përdorë Ferrari F40 për nevojat e tij personale

Si veturë e përditshme – plaku që përdorë Ferrari F40 për nevojat e tij personale

Auto Lajme
Njihuni me 80-vjeçarin i cili akoma kënaqet gjatë çdo vozitje me Ferrari F40

Njihuni me 80-vjeçarin i cili akoma kënaqet gjatë çdo vozitje me Ferrari F40

Auto Lajme
Ferrari i rrallë që u dogj në Monako do t’i hyjë procesit të rikonstruktimit

Ferrari i rrallë që u dogj në Monako do t’i hyjë procesit të rikonstruktimit

Ngjarje
Ferrari një milion funtësh përfshihet nga zjarri në Monte Karlo, bëhet fjalë për modelin e rrallë F40 që arrin shpejtësinë maksimale prej 370 km/h

Ferrari një milion funtësh përfshihet nga zjarri në Monte Karlo, bëhet fjalë për modelin e rrallë F40 që arrin shpejtësinë maksimale prej 370 km/h

Interesante
Ferrari F40 shumë i rrallë u dogj skaj një rruge në Monako

Ferrari F40 shumë i rrallë u dogj skaj një rruge në Monako

Ngjarje
Shoferi amator arriti 320 kilometra në orë me Ferrari F40, gjatë një xhiroje në vitin 1990 (Video)

Shoferi amator arriti 320 kilometra në orë me Ferrari F40, gjatë një xhiroje në vitin 1990 (Video)

Ngjarje
Ferrari F40 ri dizajnohet si një super-makinë moderne (Foto)

Ferrari F40 ri dizajnohet si një super-makinë moderne (Foto)

Auto Fun
Ferrari i rrallë, i parkuar në garazhin më të mahnitshëm që keni parë (Video)

Ferrari i rrallë, i parkuar në garazhin më të mahnitshëm që keni parë (Video)

Auto Fun
Ferrari F40 mbush 30 vjet (Foto)

Ferrari F40 mbush 30 vjet (Foto)

Auto Lajme
Modeli i rrallë Ferrari, iu dogj derisa po shkonte ta ndërronte me një LaFerrari (Foto)

Modeli i rrallë Ferrari, iu dogj derisa po shkonte ta ndërronte me një LaFerrari (Foto)

Ngjarje
Takimi i super-veturave që së bashku kushtojnë afro 60 milionë euro (Foto)

Takimi i super-veturave që së bashku kushtojnë afro 60 milionë euro (Foto)

Auto Lajme
Garazhi sekret me koleksionin enorm të makinave Ferrari (Video)

Garazhi sekret me koleksionin enorm të makinave Ferrari (Video)

Ngjarje
Pikëllohen adhuruesit e kësaj veture të rrallë: Ferrari F40 bëhet shkrumb e hi (Foto)

Pikëllohen adhuruesit e kësaj veture të rrallë: Ferrari F40 bëhet shkrumb e hi (Foto)

Auto Fun