LAJMI I FUNDIT:

Fernando Alonso

54 Artikuj

Verstappen fiton çmimin e madh të Holandës, barazon rekordin e Vettelit

Verstappen fiton çmimin e madh të Holandës, barazon rekordin e Vettelit

Formula 1
Verstappen triumfon edhe në Çmimin e madh të Britanisë

Verstappen triumfon edhe në Çmimin e madh të Britanisë

Formula 1
Fernando Alonso shiti Ferrari Enzo-n e tij për 5.4 milionë euro

Fernando Alonso shiti Ferrari Enzo-n e tij për 5.4 milionë euro

Auto Lajme
Verstappen pa konkurrencë, fiton garën për çmimin e madh të Kanadasë

Verstappen pa konkurrencë, fiton garën për çmimin e madh të Kanadasë

Formula 1
Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Formula 1
Ylli i Formula 1, Fernando Alonso refuzon të përgjigjet kur pyetet për thashethemet se ka nisur një romancë me Taylor Swift

Ylli i Formula 1, Fernando Alonso refuzon të përgjigjet kur pyetet për thashethemet se ka nisur një romancë me Taylor Swift

Yjet
Legjenda e Formula 1, Fernando Alonso nxit thashethemet për një lidhje me Taylor Swiftin

Legjenda e Formula 1, Fernando Alonso nxit thashethemet për një lidhje me Taylor Swiftin

Po Flitet
Verstappen fiton garën e ‘çmendur’ të Melbourne Grand Prix

Verstappen fiton garën e ‘çmendur’ të Melbourne Grand Prix

Formula 1
Red Bulli dominon në Çmimin e Madh të Arabisë Saudite – Perez i pakapshëm

Red Bulli dominon në Çmimin e Madh të Arabisë Saudite – Perez i pakapshëm

Formula 1
Alonso reklamon markën e re të Aston Martin

Alonso reklamon markën e re të Aston Martin

Auto Lajme
Renditen 10 pilotët me fitimet më të mëdha në Formula 1 nga të gjitha kohërat – Schumacher i pakonkurrencë

Renditen 10 pilotët me fitimet më të mëdha në Formula 1 nga të gjitha kohërat – Schumacher i pakonkurrencë

Formula 1
Alonso flet për momentin horror, aty ku mbeti me dy rrota në ajër në përplasjen me Stroll

Alonso flet për momentin horror, aty ku mbeti me dy rrota në ajër në përplasjen me Stroll

Formula 1
Prezantohet Alpine A110 R 2023 edicioni Fernando Alonso

Prezantohet Alpine A110 R 2023 edicioni Fernando Alonso

Auto Lajme
Alonso tejkalon Schumacherin dhe vendosi rekord të ri në Formula 1

Alonso tejkalon Schumacherin dhe vendosi rekord të ri në Formula 1

Formula 1
Bolidi i Fernando Alonsos do të shitet në ankand në Paris

Bolidi i Fernando Alonsos do të shitet në ankand në Paris

Auto Lajme
Sportistët më të pasur në botë

Sportistët më të pasur në botë

Driton Gajraku
Dhjetë shoferët më të mirë të vitit 2021 në Formula 1, Verstappen mposht Hamiltonin edhe në këtë garë

Dhjetë shoferët më të mirë të vitit 2021 në Formula 1, Verstappen mposht Hamiltonin edhe në këtë garë

Shkumbin Pireva
Fernando Alonso nuk ka më motiv për suksese në Formula 1

Fernando Alonso nuk ka më motiv për suksese në Formula 1

Formula 1
Pse dhe si shoferët e Formula 1 zgjedhin numra të veçantë në makinat e tyre

Pse dhe si shoferët e Formula 1 zgjedhin numra të veçantë në makinat e tyre

Formula 1
Ish-kampioni Fernando Alonso mund të rikthehet në Formula 1

Ish-kampioni Fernando Alonso mund të rikthehet në Formula 1

Formula 1
Rosberg dëshiron ta sheh në Mercedes, Alonson përkrah Hamiltonit

Rosberg dëshiron ta sheh në Mercedes, Alonson përkrah Hamiltonit

Formula 1
Alonso dëshiron të rikthehet në Formula 1

Alonso dëshiron të rikthehet në Formula 1

Formula 1
Fernando Alonso mund t’i kthehet botës së Formula 1

Fernando Alonso mund t’i kthehet botës së Formula 1

Formula 1
Hamilton dhe Vettel e nderuan Alonson me ‘korridorin e nderit’

Hamilton dhe Vettel e nderuan Alonson me ‘korridorin e nderit’

Formula 1