LAJMI I FUNDIT:

Ferdonije Qerkezi

29 Artikuj

Kurti: Nënën Ferdonije e duam si nënë dhe e admirojmë si heroinë

Kurti: Nënën Ferdonije e duam si nënë dhe e admirojmë si heroinë

Kosovë
Kurti: Me një grua si nëna Ferdonije, ne tregojmë historinë tonë

Kurti: Me një grua si nëna Ferdonije, ne tregojmë historinë tonë

Kosovë
Krasniqi: Mirë se vini në tavolinën e nanës Ferdonije

Krasniqi: Mirë se vini në tavolinën e nanës Ferdonije

Kosovë
Kurti në shtëpinë muze të familjes Qerkezi: Qëndresa e nënës Ferdonije na mbanë të fortë të gjithëve

Kurti në shtëpinë muze të familjes Qerkezi: Qëndresa e nënës Ferdonije na mbanë të fortë të gjithëve

Kosovë
Jahjaga takon nënë Ferdonijen dhe familjen e heroinës Yllka Domi

Jahjaga takon nënë Ferdonijen dhe familjen e heroinës Yllka Domi

Kosovë
Familjet në pritje, institucionet tentojnë gjetjen e mbetjeve mortore

Familjet në pritje, institucionet tentojnë gjetjen e mbetjeve mortore

Drejtësi
Bajrami pa familje, Ferdonije Qerkezi gjen ngushëllim tek vizitorët

Bajrami pa familje, Ferdonije Qerkezi gjen ngushëllim tek vizitorët

Kosovë
“Pritja”, detaje rreth filmit mbi jetën e Ferdonije Qerkezit

“Pritja”, detaje rreth filmit mbi jetën e Ferdonije Qerkezit

TV / Film
Pritje, dhimbje e vetmi – Historia e nënë Ferdonijes po përjetësohet tashmë edhe në film

Pritje, dhimbje e vetmi – Historia e nënë Ferdonijes po përjetësohet tashmë edhe në film

Egzona Shigjeqi
Përfundojnë xhirimet e filmit “Pritja” që pasqyron jetën e nënës Ferdonije Qerkezi

Përfundojnë xhirimet e filmit “Pritja” që pasqyron jetën e nënës Ferdonije Qerkezi

TV / Film
Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Sociale
Filluan xhirimet, jeta e Ferdonije Qerkezit do bëhet film

Filluan xhirimet, jeta e Ferdonije Qerkezit do bëhet film

Sociale
Ambasadori italian viziton Ferdonije Qerkezin: U preka thellë nga dëshmia e saj

Ambasadori italian viziton Ferdonije Qerkezin: U preka thellë nga dëshmia e saj

Kosovë
Mediet kroate e krahasojnë Ferdonije Qerkezin me heroinën nga Kroacia

Mediet kroate e krahasojnë Ferdonije Qerkezin me heroinën nga Kroacia

Kosovë
Osmani viziton Ferdonije Qerkezin: Asnjë festë e asnjë përvjetor nuk do të jetë kremte e plotë pa u kthyer njerëzit tan

Osmani viziton Ferdonije Qerkezin: Asnjë festë e asnjë përvjetor nuk do të jetë kremte e plotë pa u kthyer njerëzit tan

Kosovë
Historia e zonjës së hekurt Ferdonije Qerkezi, premtohet riparimi i shtëpisë pasi vërshimet ia dëmtuan  

Historia e zonjës së hekurt Ferdonije Qerkezi, premtohet riparimi i shtëpisë pasi vërshimet ia dëmtuan  

Kosovë
Pasojat e vërshimeve në Kosovë: Mbyllen rrugë, evakuohen familje, anulohen fluturime, përmbyten qindra vetura në parkingjet nëpër bodrume

Pasojat e vërshimeve në Kosovë: Mbyllen rrugë, evakuohen familje, anulohen fluturime, përmbyten qindra vetura në parkingjet nëpër bodrume

Xhejlane Kaçiu
Shiu vërshon edhe shtëpinë e Ferdonije Qerkezit, ia dëmton kujtimet e djemve të zhdukur

Shiu vërshon edhe shtëpinë e Ferdonije Qerkezit, ia dëmton kujtimet e djemve të zhdukur

Kosovë
Ushtarët e FSK-së vizitojnë nënën Ferdonije me rastin e Vitit të Ri

Ushtarët e FSK-së vizitojnë nënën Ferdonije me rastin e Vitit të Ri

Kosovë
DW në gjuhën serbe transmeton reportazhin për 1,638 personat e zhdukur në Kosovë

DW në gjuhën serbe transmeton reportazhin për 1,638 personat e zhdukur në Kosovë

Kosovë
​Familjarët e të zhdukurve në Gjakovë kërkojnë të dënohen kriminelët serbë

​Familjarët e të zhdukurve në Gjakovë kërkojnë të dënohen kriminelët serbë

Kosovë
Kurti: Të pagjeturit duhet të jenë çështja e parë në dialogun e ardhshëm Kosovë-Serbi

Kurti: Të pagjeturit duhet të jenë çështja e parë në dialogun e ardhshëm Kosovë-Serbi

Kosovë
Kampion në fushë dhe jashtë saj, lojtarët e Feronikelit dhurojnë donacion për zonjën Qerkezi që i humbi familjarët në luftë

Kampion në fushë dhe jashtë saj, lojtarët e Feronikelit dhurojnë donacion për zonjën Qerkezi që i humbi familjarët në luftë

Superliga
Gruaja që është bërë sinonim i vuajtjes në Gjakovë, thotë se nga shteti merr vetëm 250 euro por i është ndalë ndihma sociale

Gruaja që është bërë sinonim i vuajtjes në Gjakovë, thotë se nga shteti merr vetëm 250 euro por i është ndalë ndihma sociale

Kosovë