LAJMI I FUNDIT:

Femije

100 Artikuj

Po ngiste veturën në rrugë, dyvjeçarja nga Oklahoma ndalet “për tejkalim shpejtësie” – pamjet bëhen virale

Po ngiste veturën në rrugë, dyvjeçarja nga Oklahoma ndalet “për tejkalim shpejtësie” – pamjet bëhen virale

Interesante
Mbipesha në fëmijëri dhe zhvillimi i mëvonshëm i depresionit

Mbipesha në fëmijëri dhe zhvillimi i mëvonshëm i depresionit

Fëmija juaj
Reagimi emocional i vogëlushes kur e sheh për herë të parë vëllanë e vogël

Reagimi emocional i vogëlushes kur e sheh për herë të parë vëllanë e vogël

Bebja këtu
Gjërat që nuk duhet t’ia thoni kurrë dikujt që nuk ka fëmijë

Gjërat që nuk duhet t’ia thoni kurrë dikujt që nuk ka fëmijë

Këshilla Lifestyle
Në Strumicë është përgjysmuar numri i gjimnazistëve të rinj, në katër vendbanime për herë të parë nuk ka nxënës të klasës së parë

Në Strumicë është përgjysmuar numri i gjimnazistëve të rinj, në katër vendbanime për herë të parë nuk ka nxënës të klasës së parë

Maqedonia e Veriut
Dyvjeçari nga Mitrovica bie në një pusetë, lirohet në shtëpi pas trajtimit mjekësor

Dyvjeçari nga Mitrovica bie në një pusetë, lirohet në shtëpi pas trajtimit mjekësor

Kronika e Zezë
Burgim i përjetshëm për kosovaren, ka mbytur të bijën me ujë të nxehtë

Burgim i përjetshëm për kosovaren, ka mbytur të bijën me ujë të nxehtë

Kronika e Zezë
Instruktorja e notit paralajmëron prindërit: Mos blini kurrë rroba banje për fëmijë në këtë ngjyrë

Instruktorja e notit paralajmëron prindërit: Mos blini kurrë rroba banje për fëmijë në këtë ngjyrë

Këshilla për prindër
Këshillat jo të duhura që prindërit ua japin fëmijëve

Këshillat jo të duhura që prindërit ua japin fëmijëve

Prindër dhe fëmijë
Mosha e fëmijëve që është më stresuese për prindërit

Mosha e fëmijëve që është më stresuese për prindërit

Prindër dhe fëmijë
Pse nuk duhet t’u jepni para fëmijëve për kryerjen e punëve në shtëpi

Pse nuk duhet t’u jepni para fëmijëve për kryerjen e punëve në shtëpi

Këshilla për prindër
Gruaja raporton në Polici se ish bashkëshorti ia ka marr fëmijët që ishin në mbikëqyrje të gjyshes

Gruaja raporton në Polici se ish bashkëshorti ia ka marr fëmijët që ishin në mbikëqyrje të gjyshes

Kronika e Zezë
Ekspertja shpjegon arsyen pse foshnjat nuk duhet të flenë me prindërit në shtrat

Ekspertja shpjegon arsyen pse foshnjat nuk duhet të flenë me prindërit në shtrat

Bebja këtu
Gabimet të cilat prindërit duhet shmangur, në mënyrë që fëmijët të ndihen të pavarur

Gabimet të cilat prindërit duhet shmangur, në mënyrë që fëmijët të ndihen të pavarur

Prindër dhe fëmijë
Disa këshilla për rritjen e duhur të fëmijëve

Disa këshilla për rritjen e duhur të fëmijëve

Prindër dhe fëmijë
Gabimet që i bëjnë më së shpeshti prindërit në raport me fëmijën e llastuar

Gabimet që i bëjnë më së shpeshti prindërit në raport me fëmijën e llastuar

Prindër dhe fëmijë
Ndikimi i filmave vizatimorë në sytë e fëmijëve

Ndikimi i filmave vizatimorë në sytë e fëmijëve

Të tjera
Robot Sophia thotë se dëshiron të ketë një ‘fëmijë’

Robot Sophia thotë se dëshiron të ketë një ‘fëmijë’

Lajme Teknologji
Gabimet e prindërve që nuk i lënë fëmijët të rriten në persona me vetëbesim

Gabimet e prindërve që nuk i lënë fëmijët të rriten në persona me vetëbesim

Këshilla për prindër
Rama: Mbi 88 mijë familje përfituan bonusin e fëmijëve të porsalindur

Rama: Mbi 88 mijë familje përfituan bonusin e fëmijëve të porsalindur

Shqipëri
Këshillat më të mira për prezantimin e një qeni të ri me fëmijët tuaj

Këshillat më të mira për prezantimin e një qeni të ri me fëmijët tuaj

Kërshëri
Nëna tregon mënyrën efikase për t’ia dhënë fëmijës tuaj ilaçet pa mundime të tepërta

Nëna tregon mënyrën efikase për t’ia dhënë fëmijës tuaj ilaçet pa mundime të tepërta

Shendetesi
Studimet shpjegojnë se nga cili prind trashëgohet inteligjenca

Studimet shpjegojnë se nga cili prind trashëgohet inteligjenca

Lifestyle
Kukulla unike, gjithëpërfshirëse për fëmijët me aftësi të veçanta

Kukulla unike, gjithëpërfshirëse për fëmijët me aftësi të veçanta

Trend